20 in Watersnood Paparazzo met toestemming ‘Voedsel is liefde’ BALLET VOOR HET BREIN ‘Louise Fresco was onnavolg baar magistraal’ MEZZk 3 ‘De jonge vrouw en de dode baby ziet mijn opa soms nog voor zich’ Elf jaar later is Louise Fresco nog steeds verfrissend, blijkt uit het boeiende inter view dat Hans Nijenhuis met haar had vanwege haar boek Ons voedsel. ‘In West- Europa is het belang van religie sterk afgenomen, maar nu zijn het bloggers en diëtisten die vertellen wat je niet mag,’ aldus Louise Fresco op pagina 28. Na het interview at ik mijn brood anders. Terry O’Neill, getrouwd met Fay Dunaway, kwam dichtbij de sterren Hoogleraar Louise Fresco: ‘Het is het eerste wat een ouder een kind geeft’ Scherpzinnig en origineel was ze. De eerste keer dat ik landbouw- en voedsel deskundige Louise Fresco zag spreken was weergaloos. In 2011 was het, tijdens het event TEDxAmsterdam. Doel van de orga nisatie: ‘Het publiek verbazen met vragen en verhalen over wat het betekent om een mens te zijn.’ Dat lukte. Indrukwekkend was Commandant der Strijdkrachten Peter van Uhm, met geweer op het podium. Het raakte, drie jaar geleden was het dat zijn zoon in Uruzgan om het leven kwam. Er was een prachtig optreden van Wende Snijders, aan de piano, zingend en trompetterend zon der trompet. Mabel van Oranje, toen nog CEO van The Elders, een denktank van wereldleiders die strijden voor mensenrechten. Ze kwam met een hart verscheurend relaas over kindhuwelljken, toen 20.000 per dag, sommige meisjes pas zes jaar oud. Overweldigend was het. Aan het eind lagen we in de touwen, met een gelukzalig exploderend brein. En toen stond daar Louise Fresco, met de bijna onmogelijke taak om de dag samen te vatten. En dat voor een uitgeteld publiek. Dat deed ze onnavolgbaar magistraal. Het ‘ballet voor het brein’ van die dag kreeg door haar een strik erom. De explosie werd gekanaliseerd. 24 V2 Sara van Gorp (49) Chef MEZZA en moeder van twee zonen van 8 en 13. COLOFON Chef MEZZA Sara van Gorp Art director Henk Marseille Redactie Charlotte van Genderen, Jolanda van der Ploeg (frl), Ruud Roodhorst, Mark Roos (chef) Vormgeving Sita Bezemer, Imelda van der Helm (frl), Coby Joustra (frl), Trés Melis (frl) Beeldredacteur Marcel Wagenaar REAGEREN? mezza@dpgmedia.nl Volg ons op Facebook, Instagram en Twitter 4 Mijn weekend 7 Beau 8 Zin in 11 Hier is Lisa Ostermann 12 Interview Jacob Derwig 19 Geld Geluk 34 Schrijver spreekt Jojo Moyes 37 Nu lezen 39 Mijn boek Frank Renout 40 Daan Rot 41 Puzzels 45 BV De Liefde 46 Hemd van het lijf Willie Wartaal 5 1 L*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 99