Ons moreel kompas lijkt stuk Facebook uit gratie effeweg.nl UNIEK 8O-plusser ontdekt de sociale media. C 08810 30 800 Meer van Genève, I Jaarlijkse reistopper 6 ÖZCAN AKYOL BOEK ZONDER AANBETALING All inclusive ONS GARANTIEPAKKET Een prachtige reis naar Zwitser land en Frankrijk, waarbij u de mogelijkheid heeft om per boot, tram en unieke trein de prachtige omgeving rondom het Meer van Genève te verkennen. Reis mee met de Golden Pass trein, maak een boottocht op het meer van Genève of verken de gelijknamige stad met een toeristisch tramme tje. Plaatsen als Montreux en pittoreske bLoemendorp Chêtel, in het schitterende Abondancedal in Frankrijk. Met de goede All inclusive formule en het Nederlandse team is dit een uitstekende uitvalsbasis om het mondaine Zwitserland en de Haute Savoie te verkennen. en Thonon bepalen de sfeer aan deze Zwitserse-/Franse Rivièra. sidies van de overheid aan de fos siele industrie, die niet heel gretig lijkt om de aarde redden. Er zijn klimaatactivisten die pre ventief een gebiedsverbod hebben gekregen en anderen werden al eerder opgepakt, omdat ze oprie pen tot allerlei protesten. Het Openbaar Ministerie, dat eerder tijdens boerenprotesten uitblonk in laksheid, laat er deze keer geen gras over groeien. Het doet er alles aan om de aangekon- digde snelwegblokkade te verijde len. palen wie voor grote onrust mag zorgen tijdens protesten en wie op voorhand te maken krijgt met ob structie van allerlei autoriteiten. Vooral rechtse politici, die door gaans graag tamboereren op het belang van vrijheid van menings uiting, staan momenteel te drin gen aan de poorten van talkshows om luid en duidelijk te verklaren dat die gasten maar lekker naar het Malieveld moeten met hun klach ten. Het gaat dezer dagen veel over het wantrouwen van de burger in het bestuur. Ik zie in deze kwestie die kloof duidelijk groter worden. Als inmiddels tientallen organi saties, zoals Amnesty Internatio nal, hebben gezegd dat het OM het demonstratierecht schendt, zou dat te denken moeten geven. We leven kennelijk in een tijd waarin de persoonlijke voorkeu ren van bestuurders en politie agenten meewegen in wie wel en wie niet mag actievoeren. Wat voor signaal is dit nu eigen lijk? Bovendien, deze actievoerders willen dat de aarde niet opbrandt door menselijk gedrag, het zijn geen fascisten of zo. De ironie is dat die laatste groep in 2022 wel re gelmatig vrijelijk mocht proteste ren. Ons moreel kompas lijkt stuk. Ook nepnieuws (19 procent) is een veelgenoemde reden om af- VERTREKDATA EN PRIJZEN Ik begrijp wel dat dit voor cha grijn in de samenleving zorgt. Ik heb nog geen enkele politiechef horen zeggen dat agenten het kli maat belangrijk vinden en daarom misschien iets meer coulant zijn als het gaat om deze milieuactivis ten. Maar het ergste is nog dat we in Nederland kennelijk selectief be- M Persoonlijke voorkeuren wegen mee wie wel en wie niet mag actievoeren e commotie rond de aange- J kondigde protesten van milieuactivisten dwingt ons meteen ook verder te praten over het demonstratierecht. Ik moest zelf denken aan de woorden die politiechef Willem Woelders van de Landelijke Een heid nog niet heel lang geleden bezigde toen het ging over de boe renacties. Een citaat uit die tijd: ‘Veel poli tiemensen hebben begrip voor de positie van de boeren, ik ook. Je zult maar jarenlang geïnvesteerd hebben en je voortbestaan staat op het spel.’ Hotel Le Panoramic 3* Bezoek Genève, Montreux, slot Chillon, Annecy, Chamonix en Mont Blanc 8 DAAGSE ALL INCLUSIVE REIS va. €^i99,“ INBEGREPEN maar ook het algehele publiek keert zich nu af van Facebook (-5 procent) en Twitter (-13 procent). Daarentegen zitten TikTok (+34 procent), Snapchat (+21 procent) en Instagram (+18 procent) in de lift. Jongeren geven aan dat ze Face book niet meer gebruiken omdat ze andere platforms leuker vin den. Ouderen voelen zich er niet meer thuis, krijgen er geen ont- Het totale aantal gebruikers van spanning door of hebben sowieso sociale media onder mensen van niets meer met dit platform. 15 jaar en ouder is afgelopen jaar De daling afgelopen jaar van de gegroeid van 13,7 naar 14,1 miljoen, populariteit van Twitter zou goed blijkt uit het Nationale Social Me- te maken kunnen hebben met de dia Onderzoek 2023 waaraan ruim inhoudelijke koerswijzigingen op 7000 mensen hebben deelgeno- dit platform nadat miljardair Elon men. Het aantal gebruikte online Musk het bedrijf overnam. Veel platforms is wederom gestegen. mensen (27 procent) geven aan Opmerkelijk is dat in 2023 met dat het hun platform niet meer is. name de leeftijdsgroepen vanaf 40 jaar meer sociale mediagebrui ken dan een jaar eerder. Zelfs bij scheid te nemen van deze app. de categorie 80 jaar en ouder zit de Dit jaar is in het onderzoek voor groei er in. In alle leeftijdsgroepen het eerst de populariteit van Be is men dagelijks meer minuten Real (uit 2020) gemeten en deze actief, tieners het meest. Het to- app komt met 0,8 miljoen gebrui- taal komt op 114 minuten per dag. kers gelijk de top 10 binnen. Vooral Verder valt een verschuiving tieners en vroege twintigers zijn waar te nemen in de populariteit er dol op. BeReal is een app die ge- van platforms. Onder jongeren bruikers uitdaagt om in korte mo- was deze trend al langer gaande, menten hun ‘echte’ leven te delen. ST @OzcanAkyol Geld-terug-garantie* Zekerheid via ANVR en SGR* Dit weekend wil Extinction Re bellion demonstreren tegen sub- Nederlanders dompelen zich steeds verder onder in sociale media. Zelfs senioren omar men vaker online platforms waarop ze met anderen kun nen communiceren. Jonge mensen richten zich vooral op nieuwe initiatieven. 13 mei^99>" .€559,- 559,- 559,- 559,- 559,- 499,- 20,27 mei 3,10,17,24juni 1, 8,15, 22,29juli 5,12,19,26 augustus 2,16 september. 23 september Alla Pou tan voorbehouden. Excluslaf reserve rings kosten, Calami tel tenPo nds en consumenten bijdrage SGR. *BekJk de volledige voorwaarden op www.eFPeweg.nl/garanties. Edwin van der Aa Rotterdam Het gezellige hotel Ligt midden in het knusse centrum van Chêtel en biedt u een adembenemend uitzicht. Het hotel beschikt over een restaurant, bar en Lift. De kamers zijn eenvoudig, maar netjes verzorgd en voorzien van een televisie en een badkamer met bad of douche en toilet. Wifi is gratis in de openbare ruimtes. Het Nederlandse team bezorgt u een prettig verblijf! 7 overnachtingen in Hotel Le Panoramic 3* in Chêtel We overnachten in het sfeervolle 4 1 maal diner in Duitsland op heenreis Z 6 maal uitgebreid ontbijtbuffet 1 maal ontbijtpakket (dag 8) 7 maal Lunchpakket 6 avonden gratis drankjes van 16.00 - 23.00 uur 6 maal een snack om 17.00 uur 4 maal 3-gangendiner 1 maal diner Franse Avond 1 maal diner raclette Koffie of thee op het verzamelpunt op dag 1 Begeleiding door chauffeur/reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar ZATERDAG 28 JANUARI 2023 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 6