0) I’ Voetbalvereniging SVOWK uit Ouwerkerk II 10 Kort O •«Xl Quote van de dag ‘Samen zullen ze eraan gaan werken om de club weer een treetje hoger te krijgen’ 37ste tijd Hoogerland Wilhelmus voor Van Liere Dinja van Liere, afkomstig uit Ka- pelle, heeft giste ren tijdens de we reldbekerwed strijd in Amster dam de Grand Prix w met overmacht ge wonnen. Ze zette met Hermès een per soonlijk puntenrecord neer: 79,739 procent. Van Liere (32) streek bij Jumping Amster dam dik 4000 euro op voor een proef waar mee ze iedereen ruim achter zich liet. De Duitse amazones Isabell Werth en Ingrid Klimke werden tweede en derde. Van Damme weg bij Jumbo Marathonschaatser Arjen van Damme ver trekt al na één seizoen bij Jumbo-Visma. De ploegleiding vindt achteraf dat de stap naar zo'n professioneel team te vroeg is ge komen voor de Yersekenaar. Van Damme (tweede van links) maakte half 2022 de overstap van Schaatsinstituut naar Jumbo-Visma. Hij reed tot nu toe ze ven marathonwedstrijden. lijk dorpsgenoten in veiligheid, on der meer clubsecretaris Simon van den Berghe en zijn moeder. Later De schade op Schouwen-Duive- land was zo groot dat er ook bij de andere clubs niet meer verder werd klasse C en de tweede klasse C kwam met een harde klap tot stil- Het seizoen 1952-1953 verliep zeer gunstig voor de voetballers van SVOWK uit Ouwerkerk. Op 25 ja nuari 1953 werd er met 1-3 gewon nen, uit tegen Renesse. De ver wachtingen waren daarom hoog voor de wedstrijd van zondag 1 fe bruari, thuis tegen Zierikzee. Bij winst kwam de koppositie in de tweede klasse C steeds meer in zicht. Zelfs een kampioenschap leek mogelijk. Het kwam er nooit van, want op 1 februari werd Ouwerkerk verwoest tijdens de Watersnoodramp. Zes voetballers van SVOWK verloren het leven, waarmee het de zwaarst getroffen voetbalclub in Zeeland was. Belangrijk duel Stevo Dertien wedstrijden gespeeld, twaalf keer gewonnen. De volleyballers van Stevo ver rassen in de derde divisie niet alleen vriend en vijand, maar vooral ook zichzelf. De Zeeuws-Vlaamse koploper incasseerde half oktober de enige nederlaag. In Waspik was Atak’55 met 3-1 te sterk. De Brabantse nummer twee komt vanavond naar Zuid- dorpe. Het duel begint om 19.30 uur. Gebrand op revanche? Jazeker, omdat Stevo destijds verre van compleet was en niks op het verlies was af te dingen. „Wij waren heel erg zoekend naar de juiste op stelling”, herinnert Christian Boeije zich. „We hebben toen heel de tijd achter de fei ten aangelopen. Ze hebben een goeie pass en ze konden hun ‘midden’ goed aanspe len. Ze wonnen terecht, maar als ik me die wedstrijd goed herinner, dan denk ik dat we zaterdag zeker kunnen winnen.” Dat is overigens nog steeds geen must, vindt hijl. Lachend: „Wij zien onszelf nog steeds niet als kampioenskandidaat.” „We waren werkelijk alles kwijt", zei Remeeus twintig jaar geleden. „Een veld hadden we niet meer, dat was helemaal weggespoeld. De ad ministratie en al het materiaal was Bij de Watersnoodramp van 1953 zijn in ieder geval 31 leden van voetbalclubs omgekomen. De meeste slachtoffers van het Zeeuwse voetbal vielen in Ouwerkerk. „Over de Ramp en de jongens die toen zijn verdronken, werd niet of nauwelijks gesproken. Er is heel veel weggestopt.” Veel afgelastingen Precies zeventig jaar geleden telde Zeeland zestien provinciale senio rencompetities, waarvan zes op de zaterdag. Het seizoen verliep moei zaam met veel afgelaste wedstrij den vanwege het slechte weer. Dat was vooral een probleem in de twee kleinste competities, de eerste klasse C en de tweede klasse C. Daarin waren zes clubs van Schou- wen-Duiveland ondergebracht: Brouwershaven, Dreischor, Re nesse, SVOWK, Zierikzee en Zon- nemaire. Zo had SVOWK in de cember nog maar vier wedstrijden gespeeld, waar Renesse al op negen stond. Het grote aantal afgelastingen voor SVOKW had ongetwijfeld te maken met de kwaliteit van het voetbalveld, dat de meeste tijd werd gebruikt door de koeien van boer maakt vlot bracht hij zo veel moge- Boudeling - niet bepaald een hoog waardige sportlocatie. Voor elke thuiswedstrijd op deze ‘vlekte’ moesten de koeien zich verplaatsen bleek zijn dorp één van de zwaarst naar een nabijgelegen weiland. Na getroffen plekken van het rampge- afloop spoelden de spelers de mod- bied te zijn met 91 slachtoffers. der en koeien stront van zich af met het water uit de drinkbak voor het vee, waarna iedereen naar café Vij verberg ging. S VOWK was ook maar een kleine club met slechts 23 leden en precies verloren gegaan: de doelen, de net- één elftal. Sinds 2 juli 1940 maakte ten, de ballen, het kalkwagentje. Al- het deel uit van de KNVB. Korte tijd leen de prijzenkast, die hadden we later kreeg de club er ook een korf- nog.” De clubgeschiedenis was let- baltak bij. Binnen het dorpsleven terlijk weggespoeld, nam SVOWK zo een belangrijke plaats in. In de nacht van 31 januari op 1 fe bruari kwam hieraan een vreselijk gespeeld. Het seizoen van de eerste einde. SVOWK-aanvoerder Piet Remeeus was net thuis na een feestje toen de klokken begonnen stand. te luiden. ‘Zijn herinneringen aan die rampnacht brengen beelden bij Sombere kijk hem boven, die hij het liefste voor- De gigantische omvang van de goed zou willen wissen,’ zo schreef Ramp bleef lange tijd onduidelijk - deze krant in 2003. Met een zelfge- óók in het voetbal. Het besluit van SUNDERLAND WIELRENNEN i i "i4 I Suijen Brouwershaven- M iÉttèn-lieur Pqörtyiiët iRucphen 'Mateieren ■Riisbëra Zes spelers verdronken de club werd hard geraakt o [s^aijk jvolphaartertek Renesse jamstede^>K\ DRESSUUR SCHAATSEN - Vlissingen gaat door met staf Pattinama bij laatste vier De plekken waar voetbal clubs geraakt werden door de Waters noodramp. Er vielen meer slachtoffers in Zuid-Holland dan in Zeel and. Tennisster Les ley Pattina- ma-Kerkhove heeft zich bij het ITF-toernooi in het Engelse Sunderland ver zekerd van een plaats in de halve finales. De 31-jarige Zierik- zeese versloeg gisteren na dik twee uur haar tien jaar jongere landgenote Jas mijn Gimbrere met 5-7 7-5 6-4. Het was haar derde driesetter van deze week. Johnny Hooger land heeft giste ren in de proloog van de Tour of Sharjah, zijn eer ste UCl-koers in bijna zeven jaar, de 37ste tijd neergezet. In Dubai gaf de 39-jarige oud- prof uit Yerseke op een parkoers van 8,9 kilome ter 39 secondes toe op de Brit Kyle Gordon. Hoogerland is deze week te gast bij het Sha bab Al Ahli Cy cling Team. 'M Steenbergen 1 OüdjGaslël, Roosendaal. Onddóffr Sieil^ar Jurryt van de Vooren Ouwerkerk VOLLEYBAL I^HeHevoetsïuis in 1 Brie^" Nu mans dorp iWdlemstaüj Kiundért. Zevenbergen’ Middeuiarnis Nieuwejonr 1 S -- Sint-AnnaiuadV ■Ridderkerk'^j, k„oret ZATERDAG 28 JANUARI 2023 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 38