M M Brede school tegen komst Islam-school in hun pand BSO ‘Het is fijn als het moeten er straks af is’ 5 Zierikzee-Of je nu een nieuwe kamerplant zocht of benodigdheden voor je huisdier, bij Bolle Dier en Tuin kon je daar de afgelopen decennia altijd wel voor slagen. Maar na38 jaar zetten Rinien Ellie Bolle uit Zierikzee er toch echt een punt achter. Straks hoef je geen locomotief meer te zijn, maar mag je ook wel eens gewoon een wagonnetjezijn Wij zijn niet meegenomen in het proces Het gemeentebestuur maakte gis terochtend bekend dat de eerste Is lamitische School van Zeeland in De Combinatie komt. Volgens B en W is er genoeg ruimte in het ge bouw waar ook Het Vlot, Raven- stein en Sint Jozef zitten. Maar be stuurder van Archipel Scholen, Henk Zielstra, zegt - ook namens de andere scholen - helemaal niet ge lukkig te zijn met die keuze. te bestaan. Over een paar maanden moet het pand leeg opgeleverd worden. „De belegger gaat het ver huren aan onder andere Welkoop. Omdat de Stichting Islamitisch Pri mair Onderwijs (SIPO) al per 1 augustus wil starten, heeft de ge meente alleen gekeken naar be staande gebouwen. Andere kans hebbers waren Het Springtij in Paauwenburg en de Tweemaster aan de Roerstraat in Oost-Souburg. Volgens het college is het gebouw van De Combinatie in het Midden gebied om meerdere redenen het meest geschikt. Zo zijn er met een nieuwe school op die plek weinig kosten gemoeid en kan SIPO daar met zekerheid per 1 augustus star ten. Het bestuur van de school heeft gevraagd om tijdelijke huisvesting. Ze wil in augustus beginnen met vijf groepen en 116 leerlingen. Even tuele uitbreidingsvragen worden beoordeeld op het moment dat die zich voordoen. Over twee weken vindt nog over leg plaats met de besturen van de scholen die momenteel in De Com binatie gevestigd zijn. Ellie kijkt met heel veel plezier terug op het werken in hun bedrijf. „Super, ik heb het altijd naar mijn zin gehad. Natuurlijk is er ook wel eens iets dat minder goed uitpakt en daar leer je dan ook weer van. Het zal vast een gemis zijn om niet meer in de winkel bezig te zijn, maar er komt vast wel weer iets op ons pad. Ik heb nu nog geen idee. Daar moet ik me nog eens over be raden”. De klanten en ook de mede werkers reageren, ondanks dat ze het jammer vinden, positief. „Ze vinden het jammer, maar ze gun nen het ons van ganser harte. Ze zijn met ons begaan en vinden dat we gelijk hebben”. Enkele jaren geleden stond Ellie Ellie een gek idee zijn. „Dat is zeker, maar we hebben nog een tijdje om eraan te wennen. Aan de ene kant is het jammer, aan de andere kant kunnen we ook niet doorgaan tot we tachtig zijn.” Ze wonen nog steeds schuin tegen over de winkel waar het allemaal begon, in de Zuidwellestraat. De moeder van Rini had er een winkel tje in klompen, laarzen en tuinza den. Het schuurtje met koopwaar werd steeds iets verder uitgebreid en Ellie en Rini namen het in de loop der tijd over. Toen ze echt uit hun jasje groeiden, verhuisden ze naar een nieuwbouwpand aan de Grevelingenstraat. Bolle Dier en Tuin groeide daar uit tot een begrip in de regio. Een speciaalzaak waar je alles vindt voor dier, tuin en deco. dien is het met deze school naast onze deuren wel heel gemakkelijk om over te stappen voor ouders, ze hoeven hooguit een andere deur door ’s ochtends.” Binnen de drie scholen in De Combinatie is een hoop onrust ontstaan, vertelt Zielstra. „Wij heb ben het vorige week pas te horen gekregen van de gemeente. Verder zijn wij niet meegenomen in het proces. En dat is niet handig als het op allerlei praktische zaken aan komt. Want we delen het gebouw al met zijn drieën en nu komt daar nog een vierde school bij. Dat heeft ook consequenties voor het gebruik van bijvoorbeeld de gymzaal, het schoolplein of kantoorruimtes.” landelijk in de belangstelling van wege de verkoopfilmpjes die ze maakte. De ludieke filmpjes gingen viraal en dat effect is nog altijd merkbaar. „Ik word nog steeds wel eens nageroepen van ‘Hallo Ellie, was de zalm lekker?’ Met die film pjes zijn we eigenlijk op het hoog tepunt gestopt en dat doen we nu maar weer”, zegt E llie gekscherend. Dan serieuzer: „Ik ben een paar ja ren geleden ziek geweest en dan denk je wel eens: ‘Is dit het nu’? Ook al geniet ik nu van mijn werk, het is toch fijn als straks het moeten er min of meer af is. Dan hoef je geen locomotief meer te zijn en mag je ook wel eens gewoon een wagon- netje zijn”. „Wij zitten al jaren in die wijk en hebben daar in die periode echt wat opgebouwd. Nu mag een nieuwe school, die zich nog moet bewijzen, vanaf de eerste minuut op een A-lo- catie gaan zitten. Daar zijn wij falie kant tegen. Niet omdat we tegen een Islam-school zijn. Dat juich ik zelfs van harte toe. Maar als zij zich willen onderscheiden met apart onderwijs, zet ze dan ook apart. Wij hebben al die jaren geprobeerd om kinderen van allerlei geloven in de wijk van goed onderwijs te voor zien. Zie het als een boeket bloe men waar nu één bloem tussenuit wordt gehaald. Zonder die ene bloem hebben wij niet meer de zelfde waarde als daarvoor. Boven- Advies ingewonnen Maar nu sluit het boek toch defini tief voor Ellie en Rini. „Het was niet per se gepland om nu te stoppen, maar we hebben ons al wel eens la ten informeren door de bank. We hebben op een gegeven moment besloten een adviseur in de arm te nemen. Die hielp ons met alles, bij- mand over hebben, behalve met el- voorbeeld met het schrijven van kaar. Je moet de normale gang van een verkoopmemorandum. Dat zaken door laten gaan en je moet ging prima eigenlijk. Weet je, stop- vooruit denken”. En dan moesten pen doe je maar één keer. We heb- de medewerkers natuurlijk op de ben dit nog nooit gedaan, je weet hoogte gebracht worden. „Dat is niet wat je moet verwachten en wat wel een dingetje. Dat je moet ver- er allemaal op je af komt. Dan is het tellen dat je gaat stoppen en niet goed om daar wat hulp bij in te precies weet hoe het verder gaat”, schakelen”, vertelt Ellie. Er kwam een belegger op hun Wennen pad die het pand wilde kopen. Daar Het is wel zeker dat Bolle ophoudt konden ze nog niet meteen mee naar buiten. In het begin was het best lastig voor haar en Rini. „Want in je hoofd loop je al wat verder vooruit en moet je bedenken welke Maar we weten niet wat er dan pre stappen je moet zetten als het ver- cies voor in de plaats komt”. Dat zal kocht wordt. Je kan het er met nie- voor zowel de klanten als Rini en Bolle Dier en Tuin stopt Ellie Bolle stopt dit jaar met dieren- en tuinspeciaalzaak Bolle, fotomariekemandemaker - Ellie Bolle, Bolle Dier en Tuin VLISSINGEN - Henk Zielstra, Archipel Scholen - Wendy de Jong Mariska den Hartog Zierikzee De huidige scholen in gebouw De Combinatie in Vlissingen zijn niet te spreken over de komst van een Islamitische School in hun pand. Die komt voor een dubbeltje op de eerste rang, vin den ze. PM ZATERDAG 28 JANUARI 2023 L

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 33