Wethouder Jack Werkman in Friesland aan het roer M Si RL z ft Sn 1 3 en ze is niet de enige werkplek. „Ze hebben het nu voor met zijn handen bezig. Hij heeft leiding. „Ik vond die studies ge- maken, en zorgen dat ze op de juiste Dat was ik snel beu. mooie Burgemeestersambt voelt als een droom die uitkomt Christelijke Scholengemeenschap Walcheren (CSW) hoopt vurig dat hij er na de zomervakantie mag be ginnen als leerling-medewerker. Samen met zijn vader, die ook bij Amels werkt, ging Tijn naar de open dag van het bedrijf, en hij liep er ook al een snuffelstage. „Ik mocht op een schip kijken. Zo’n luxe jacht. Dat zag er zó gaaf uit. Ik wil graag helpen zo’n mooi interieur te ma ken. En als ik bij Amels ga werken, hoef ik maar één dag per week the orie op school te doen.” Stef Abrahamse, projectleider bij CSW, ziet meer leerlingen als Tijn. Ze willen maar wat graag werken, en kiezen daarom voor een leer- geven. Tot die tijd zoekt Werkman alvast naar een woning. „Daar heb ik een jaar de tijd voor. Ik kan ook altijd eerst iets huren.” Werkman is dan wel blij dat hij is voorgedragen in Friesland, hij gaat Sluis ook missen. „Ik laat wel iets achter. Ik ben ruim acht jaar wet houder geweest en dat is lang voor Sluise begrippen.” Werkman was destijds de opvolger van Stan Lau- ret. Daarvoor was hij fractievoorzit ter van de WD op Tholen en Sta tenlid. In de huidige raadsperiode was hij verantwoordelijk voor on der meer financiën en toerisme, visserij en landbouw. Ooststellingwerf ligt in het oosten van Friesland, op de grens met Drenthe. Op zo’n vier uur rijden van Werkmans huidige woonplaats Waterlandkerkje. Donderdagavond kreeg Werkman (46) het verlos sende woord uit het hoge noorden. „Daarna heb ik de WD-fractie in gelicht. De leden waren blij voor kante kilometer en 26.000 inwo ners. Oosterwolde is de grootste en bekendste plaats.” Werkman ziet overeenkomsten met Sluis. „Alle bei de gemeenten zitten in de P10, een samenwerkingsverband voor grote plattelandsgemeenten. Sluis is net wat groter in oppervlakte, maar heeft 23.000 inwoners.” De huidig wethouder ziet meer gelijkenissen. „Friezen en Zeeuwen zijn nuchter. Ja is ja en nee is nee. De provincies werken ook samen.” Die overeenkomsten hebben er mede voor gezorgd dat Werkman geen moment twijfelde een sollici tatiebrief te sturen. Ondanks de af stand. „Friesland is heel mooi. En we zullen nog vaak naar Sluis ko- Sander Vervaet (26) uit Water- kunnen we ze behouden.” land kerkje werkt bij Dow en Boeken lezen, of sommen maken volgt tegelijkertijd de opleiding Overeenkomsten „Ooststellingwerf is een plattelandsgemeente, die bruist van de activiteiten. Een uitgestrekte gemeente van tweehonderd vier- men, onze oudste zoon van 18 gaat hier zijn bestaan opbouwen.” Werkman zal vermoedelijk 17 april aan de slag gaan als burge meester. Daar gaat nog een hele procedure aan vooraf, die gebruike lijk is bij de benoeming van een nieuwe burgemeester. De minister en koning moeten er hun zegen aan me. Mijn telefoon stond roodgloei end, je kunt wel zeggen dat hij ont ploft is. Ik ben tot half 3 vannacht bezig geweest met alle berichten beantwoorden. De andere leden van het college van burgemeester en wethouders zeiden dat ze me gaan missen, maar ze vinden het hartstikke leuk voor me.” Voor Werkman, sinds november 2014 wethouder in Sluis, komt een droom uit. „Het burgemeesters ambt heb ik altijd geambieerd.” komt doordat er nu volop werk is. natuurlijke verloop van onze me- Bovendien kan je een leuke cent verdienen in de techniek. De toe komst ligt open voor de jongeren, kers opleiden zien we als één van de Maar ik zeg altijd: kijk niet naar het oplossingen.” geld. Kies iets dat je leuk vindt en iets waarin je jezelf kunt ontwikke len.” Ook ‘s Heeren Loo wil jonge afdelingen. „We willen dat ze het mijn dienst begin. Veel beter dan een hele goede werkgever is. Ik leer mbo’ers het liefst zo vroeg mogelijk gevoel hebben dat ze fouten mogen cijfers invoeren op een computer, veel en ze betalen goed. Ik heb niks binnenhalen, maar ziet er wel op maken, en zorgen dat ze op de juiste Dat was ik snel beu.” te klagen.” toe dat jongeren op de juiste plek plek zitten. Als we dat goed doen, het uitkiezen. Bedrijven staan te terecht komen. De gehandicapten- springen om mensen. Ik zie dat organisatie heeft het aantal leer- meer leerlingen voor een techniek- plekken de afgelopen jaren flink is niks voor Sander Vervaet (26) uit procestechniek bij Scalda. profiel kiezen, en voor een vervolg- uitgebreid, zegt Gérard Oirbons, Waterlandkerkje. Hij is het liefst opleiding in de techniek. Een jaar of coördinator praktijkleren. „Door de acht geleden was dat minder. Het krapte op de arbeidsmarkt en het eindelijk zijn draai gevonden in de En een mooie bijkomstigheid is dat techniek, nadat hij stopte met een de banen voor het oprapen liggen, dewerkers is het noodzakelijk dat ICT-opleiding en een financiële op- als hij klaar is met zijn opleiding, we aan de slag gaan. Zelf medewer- „Dat merkte ik al toen ik ging solli- woon heel saai. Ik heb soms moeite citeren op deze baan. Ik heb twee met theorie, maar als ik iets in de weken gesolliciteerd, en ik mocht ‘s Heeren Loo gaat vooraf uitge- praktijk zie, begrijp ik het makkelij- bij zestien bedrijven op gesprek ko- breid in gesprek met leerlingen en ker. Bij Dow weet ik nooit wat er op men. Dat is wel een lekker gevoel. Ik laat ze meekijken bij verschillende een dag gaat gebeuren, als ik aan heb voor Dow gekozen omdat het A I steentje kunnen bijdragen FOTOFRANKPETERS SLUIS - Jack Werkman - Bob Maes Jack Werkman pakte donder dagavond een ‘fantastisch ver jaardagscadeau’ uit. Hij werd om 21.00 uur ingelicht door de ver trouwenscommissie van de ge meente Ooststellingwerf dat hij is voorgedragen als burgemees ter. Hij kan 17 april aan de slag in Friesland. Tijn Gijsbertsen (15) uit Middelburg wil dolgraag bijAmels wer ken. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA PC ZATERDAG 28 JANUARI 2023 K.' -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 31