effeweg nl De mooiste excursiereizen 1 V l - W' 25 effeweg nl of bel 08810 30 800 Boek zonder aanbetaling Geld-terug-garantie* Zekerheid via ANVR en SGR* „Ze zijn te veel in het buitenland. En als ze in Nederland zijn, bezoeken ze alleen de Randstad en grote evene menten. Niet de dorpjes of achter standswijken. Maxima wordt van wege haar werk voor de VN niet voor niets de koningin der buitenlanden genoemd. Persoonlijk zou ik het zonde vinden als de Oranjes nog meer terrein verliezen. Kijk, ik slaap niet onder een dekbed met Wil- lem-Alexander erop, maar ik vind dat het koningshuis ons land een ge zicht en verhaal geeft. Er gaat volks liefde vanuit. Maar ik zal ook niet gaan demonstreren als er geen draagvlak meer is voor een monar chie.” Zwitserse Alpen - Glacier Express en Mont Blanc Express „Zo’n programma is natuurlijk van a tot z uitgestippeld. Ze weet bij wijze van spreken al waar ze naar links en naar rechts moet zwaaien, maar ondanks dit weinig verrassende schema hoop ik dat ze de vrijheid voelt om onder de vleugels van haar vader vandaan te komen. Ik hoop dat ze veel vragen durft te stellen en we een beter beeld krijgen hoe ze zich op haar rol als troonopvolger voorbe reidt. De bedreigingen waar ze nu mee te kampen heeft, vind ik triest. Ze moet heel beschermd leven. Dan denk ik: shit zeg, Wïllem-Alexander heeft wel mazzel gehad. Hij heeft kunnen genieten van zijn studenten tijd, ik vrees dat dat voor haar niet is weggelegd.” dat zeker ter sprake komt. Wat doen de Oranjes verkeerd? Kunnen ze het tij nog keren? Kan Amalia daar een rol in spelen? Die kritische noot vind ik zelf ook wel lekker. Ik zou geen Blauw Bloed willen maken waarin we alleen maar over de bolletjes van de Oranjes aaien.” Barcelona en omgeving In eerdere interviews vertelde je dat je hebt getwijfeld of je wel genoeg ‘EO’ was. Wat bedoelde je daarmee? „Dat ik tot de groep christenen be hoor die het allemaal niet zeker weet, maar wel hoopt en gelooft dat God bestaat. Ik weet nog dat er tijdens mijn stage werd gebeden voor goed weer op de EO-jongerendag. Daar had ik moeite mee. Ik zal nooit tot God bidden met een vraag. Ik denk namelijk niet dat hij een superhero met een cape is die mij komt helpen. Voor mij heeft hij meer een onder steunende rol. Dat andere mensen wel bidden en daar steun of troost uithalen is mooi, maar voor mij werkt dat niet. Iedereen beleeft het geloof anders. Binnen de EO is daar ook ruimte voor. De omroep is min der stijf geworden.” „Voor nu houden we vast aan een klassieke rolverdeling: er zijn verslag gevers ter plaatse en ik ben het vaste gezicht in de studio. Maar het pro gramma is ook nog in ontwikkeling. Er ligt nu bijvoorbeeld een plan om tijdens de kroning van koning Charles, begin mei, een live-uitzen- ding in Londen te maken. Daar kan ik me nu al op verheugen.” Highlights van Zuid-Engeland Heb je tijdens die periode dat je vruchtbaarheidsproblemen had, ge worsteld met je geloof? Of wanneer er tijdens jouw programma een meisje van 11 overlijdt aan kanker? „Nee, omdat ik geloof dat ziekte, na righeid en de gebroken wereld waarin we leven nooit Gods plan kan zijn geweest. In mijn filosofie wil God wel ingrijpen, maar kan hij dat op één of andere manier niet. Wij hebben hem te ver van ons weggezet, te veel onze eigen keuzes gemaakt of er is kwaad in de wereld gekomen. Ik denk dat hij naar deze wereld kijkt en denkt: jongens dit was niet het plan dat ik had. Laten we dit de wereld i.o noemen. Er komt vast nog een 2.0, het hiernamaals, en dan ga je zien wat ik eigenlijk voor jullie in petto had.” „Ik val erop terug als ik het moeilijk heb. Toen mijn oma ziek werd - in september overleed ze - heb ik niet gebeden met de vraag of ze beter zou worden. Ik bedank hem dat hij er al tijd voor haar is geweest. Ook in de periode dat ik moeite had om zwan ger te worden, heb ik nooit gedacht: ik ga God om een kind vragen. Als ik in bed lig, dank ik God liever voor de dingen die ik wel heb. Dan krijg ik een soort rust over me heen. Ik be dank hem vaak dat ik zoveel mazzel heb in het leven.” „Dat is een onderwerp Gardameer, Verona en Venetië Drielandenrels Karinthië, Slovenië en de Dolomieten „Op de bank bij mijn oma waar ik steevast blaadjes als Vorsten en Ro yalty las. Ik kende alle prinsessen uit mijn hoofd. Zo werd er destijds veel geschreven over het eetprobleem van Letizia, die hele mooie prinses uit Spanje met die bonige armpjes. Ook later bleef ik een megafascinatie hou den voor de bubbel waarin de royals leven. Elke keer wanneer ik de came raman van Blauw Bloed tegenkwam, wilde ik weten wat hij had meege- rnaakt. Staatsbezoek in Aruba? Ver- rel|Zat-ie in hetzelfde vliegtuig als Maxima? Wat at zij dan? En belde ze met haar kinderen? Eén keer hoorde hij haar facetimen met de kinderen thuis. Maxima zei: ‘Nee dat wil ik niet en papa vindt dat ook niet goed.’ Dan realiseer je je, hoe suf het ook klinkt, dat zij ook maar gewoon mensen l zijn.” VAN ROYALTYPROGRAMMA BLAUW BLOED Zwart een beetje te vergelijken zijn met RTL Boulevard, met royalty- nieuwtjes, reportages en deskundi gen in de studio, onder wiacollega Snel en modedeskundige Josine Droogendijk, va. 599,- Anne-Mar Zwart: „Ik val terug op het geloof als ik het moeilijk heb.” FOTO MARCO ÖKHUIZEN Blauw Bloed, vanaf zaterdag 28 ja nuari om 20.05 bij de EO op NPO 2. 10 dagen 549 Bdagen €519,- En? Wat doen ze verkeerd? Ontbijt en diner Vertrek: meijunjul, aug, sep Amalia maakt nu een rondreis met haar ouders op de Antillen. Wat kun nen we van haar verwachten? Ontbijt en diner Vertrek: apr, meijunjul, aug, sep, okt Waarom reis jij niet mee? Ontbijt en diner Vertrek: mei Jun, aug, sep, okt Welke rol speelt het geloof dan in jouw leven? 5 f'iv De populariteit van de Oranjes daalt. Hoe ga je daar in Blauw Bloed mee om? Ontbijten diner Vertrek: apr, meijunjul, aug, sep Ontbijten diner Vertrek: meijunjul, aug, sep Waar begon jouw fascinatie voor het koningshuis? Alle Fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten, Calamiteiten Fonds en consumentenbijdrege SGR. *Sekijk de volledige voorwaarden op www.elTeweg.nL/garBnties. 8 dagen va. 599,- 10 dagen GO ZATERDAG 28 JANUARI 2023 061 10 dagen va. 549,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 25