1L 21 Flirten, levens verbeteren en bouwplan op weg naar eerste grandslamtitel Rybakina jaagt op tweede titel De finale bij de vrouwen gaat vandaag tussen Elena Rybakina en Aryna Saba- lenka. I Stefanos Tsitsipas kan de nieuwe nummer 1 van de wereld worden als hij morgen in de finale van de Australian Open Novak Djokovic verslaat. De 24-jarige Griek werkt er hard aan om een boegbeeld van het tennis te worden. Vrouwen TENNIS AUSTRALIAN OPEN Hij hield het luchtig, enigszins op pervlakkig. Na zijn gewonnen kwartfinale tegen de Tsjech Jiri Lehecka zorgde Stefanos Tsitsipas voor hilariteit toen hij Margot Rob bie noemde als een van de redenen waarom hij Australië zo’n geweldig land vindt. Hij maakte van de gele genheid gebruik om de actrice uit te nodigen naar een wedstrijd van hem te komen kijken. De Griek toonde zich zoals veel tennisfans hem kennen: charmant en grappig. Maar Tsitsipas (24) is meer dan Zo nam hij tijdens de US Open van 2021 een extreem lange toilet- beterd met zijn inzet voor goede doelen. Ook in dat gesprek over Margot Robbie veranderde hij al snel van toon. Hij beloofde een school te bouwen als hij de Australian Open wint en gaf aan dat hij vindt dat ie der kind ter wereld gratis onder wijs moet kunnen krijgen. In Melbourne laat Tsitsipas op baan de kwaliteiten zien om de beste tennisser van dit moment te zijn. Daarbuiten heeft hij de char mante, uiterst sociale uitstraling van een boegbeeld. Ook vanwege zijn haardracht en de manier waarop hij naar de wereld kijkt.” Daar sneed Djokovic een interes sant onderwerp aan. Want Tsitsi pas doet er, bewust of onbewust, alles aan om in alle opzichten het nieuwe boegbeeld van de tennis wereld te zijn. Tijdens zijn eerste seizoenen bij de profs werd hij re- gin 2020 bijzonder vijandig en agressief tegen zijn eigen vader. Dat soort uitspattingen is inmiddels al een lange tijd niet meer van hem gezien. In plaats daarvan probeert hij charmant de harten van de fans te stelen en toont hij zich ook bewust en zijn 22ste grand slam in totaal, waarmee hij op gelijke hoogte komt pauze, wat als zeer onsportief werd met recordhouder Nadal. Ook hij is beschouwd. Ook uitte hij zich be greep als het hem lukt, aangezien in bij winst de nieuwe nummer 1 van de wereld, want de in Melbourne afwezige Carlos Alcaraz krijgt so wieso een opvolger. dat. Hij heeft zich de laatste jaren steeds nadrukkelijker gepresen teerd als een van de uitdagers van Novak Djokovic, Rafael Nadal en de Hot Zeil mentaal en inmiddels gestopte Roger Federer. En nu, vier jaar nadat hij op 20-ja- fysiek een flinke rige leeftijd op de Australian Open strijd worden voor het eerst de halve finale van een grand slam had bereikt, kan hij - Novak Djokovic die status bekronen. Na zijn 7-6 6-4 6-7 6-3 overwinning op de Rus Ka- de finale Djokovic zijn tegenstan- gelmatig bekritiseerd vanwege zijn ren Chatsjanov is hij nog één zege der is. De Serviër kan zijn tiende gedrag op de baan. verwijderd van zijn eerste grand- Australian Open-titel pakken slamtitel én de eerste plek op de wereldranglijst. Het is in zekere zin een machts- Parijs Djokovic (35) weet wat hij kan ver wachten. Hij was immers de tegen stander van de Griek toen die zijn van de wereld om zich heen, eerste grandslamfinale speelde, in 2021 op Roland Garros. De Serviër Goede doelen moest in Parijs van een 2-0 achter- Afgelopen week deelde hij op zijn stand in sets terugkomen om die Instagram nog een plaatje met rij partij te winnen. fers over 2022. Die gingen niet over „Het zal mentaal en fysiek een zijn aantal zeges of over zijn prij- flinke strijd worden”, zei Djokovic zengeld. Maar het plaatje, gedeeld na zijn gewonnen halve finale te- via het platform High Impact Ath- gen de Amerikaan Tommy Paul (7-5 letes, toonde aan dat hij vorig jaar 6-1 6-2). „Dat is het altijd met Ste- het leven van 236.928 mensen en fanos. Hij heeft zich flink verbeterd bijna drie miljoen dieren had ver en is sowieso een van de interes santste spelers op de tennistour. r MORGEN 9.30 UUR VANDAAG 19.30 UUR| EUROSPORT Elena Rybakina plaatste zich koste van Victoria Azarenka voor de finale van de Austra lian Open. Voor de 23-jarige Rybakina wordt het haar tweede eindstrijd op een grand slam. Vorig jaar schreef de huidige nummer 25 van de wereld nog het grastoernooi van Wimbledon op haar naam. Stefanos Tsitsipas zweeft in zijn partij te gen Chatsjanov. fotoepa Marijn Abbenhuijs Melbourne Charmeur Tsitsipas lijkt klaar voor machtsgreep GO ZATERDAG 28 JANUARI 2023

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 21