Connyvan Es alias Fernando Reyes gezelligheid 15 Worstenbroodjes bij De Jong En zo lijkt het erop dat ze verder zijn gegaan waar ze ooit waren gebleven, vindt Fernando. „Ik doe mijn ding in Amsterdam, geef inci denteel gastlessen en Dré gaat regelmatig met mij mee naar Brabant. Dan slapen we bij mijn beste vrienden, Coby en Jack in Willebrord, halen we worstenbroodjes bij De Jong, leggen met Allerheiligen een bloemetje bij het fami liegraf... Heel gewoon.” „Ik vind het ook altijd wel gezellig bij die Brabo’s”, meent André oprecht. „Je wordt overal hartelijk ontvangen, ze hebben geen kapsones en ze doen geen rare dingen als ze mij zien. Daar voel ik mij wel bij thuis. En met Fernando valt het zeker nooit stil. Wij verma ken ons best. Trouwen? Joh, iedereen begint daarover sinds ik ‘zeg nooit nooit’ zei. Maar voorlopig even niet. We hebben het goed zo.” hij rijdt mij rond, ik wil zelf niet meer achter het stuur. Als het kan, gaat-ie met me mee naar opnames. Dat heb ik gemist.” De Willebrorder die zo lang in zijn eigen podiumlicht stond, doet met liefde een stap in de schaduw van de publiekslieveling van Nederland. „Ze vragen nu wie dat mannetje naast André is. Dat genereert weer andere aandacht, bijvoorbeeld van de media en rod delrubrieken. Maar dat kunnen we na al die jaren wel aan. En wij weten precies wat we aan elkaar hebben.” „Weet je wat het is”, vult André hem aan, „als we elkaar nog helemaal hadden moeten ontdekken, was het niks geworden. Gedoe, waar je op mijn leeftijd geen zin meer in hebt, waar ik niet meer aan moet denken. Fernando weet dat ik andijvie lekker vind, ik hoef mijn buik niet meer in te houden, hij legt mijn kle ren klaar...” „Als we gaan eten bij Joop en Janine (Van den Ende, JB) is het niet nodig om hem voor te stellen, want ze kennen hem ook al lang. Dat is fijn. En als ik met hem meega naar Mal lorca om zijn wereld te zien, hoeft Fernando mij meestal ook niet voor te stellen, dat scheelt weer.” A J x W w /*- FW W' W VL ZATERDAG 28 JANUARI 2023 André van Duin en Fernando Reyes thuis, aan de Amsterdamse Keizersgracht. De twee hebben elkaar gevonden. „Als we el kaar nog helemaal hadden moeten ontdek ken, was het niks geworden.” FOTO MARCO KEYZER/PIX4PR0FS Fernando wordt op 25 november 1960 in Breda geboren als Cornelis Dimphna van Es. Kortweg Conny. Vader Rob, een Rotter dammer, werkt bij autobedrijf Rüttchen. Moeder Rietje helpt oma Dien in de kruide nierswinkel in Essen, net over de grens in België. Hij groeit op in Sint Willebrord, waar ook zijn negen jaar oudere nichtje Corry Konings is ondergebracht als haar ouders Joke en Kees uit elkaar zijn. ‘Grote zus’ Corry en haar Rekels hebben hun eerste hits als haar neef zijn dansopleiding aan het Brabants Conservatorium in Tilburg afrondt en bij het Nationaal Ballet terechtkomt. De dan 17-jarige Fernando leert de veertien jaar oudere André van Duin kennen. Ook enig kind en op 20 februari 1947 uit Rotter damse ouders op de wereld gezet als Adria- nus Marinus Kyvon Recent ontvangt Fer nando twee onderscheidingen: van de pla tenmaatschappij voor zijn bijdrage aan De Vogeltjesdans en hij is ereburger van de ge meente Rucphen. jL -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 149