bvDe Liefde IJ SEKS IS EEN BONUS, IK MIS NIKS’ IJ MEZZA45 VI ‘Ik had al vrij jong het idee dat ik anders was. Er waren signalen. Toen ik op de middel bare school zat, registreerde ik bijvoorbeeld dat een jongen knap was. Ik dacht: dat ziet toch iedereen, maar mijn vrienden zagen dat helemaal niet. Op mijn twintigste begon het te dagen, maar ik kom uit een christelijk milieu, dat is niet de omgeving waarin je zoiets gemakkelijk onderzoekt. Drie jaar later had ik mijn coming out als biseksueel, wat door iedereen werd geaccepteerd. Maar ik ben niet praktiserend, ik heb nog nooit seks gehad. Ik heb geleerd: geen seks voor het huwelijk, maar ik heb de kerk en het geloof allang verlaten, dus ik denk niet dat het met mijn kerkelijke achtergrond te maken heeft. Het is toeval, ik ben gewoon nog nooit iemand tegengekomen met wie ik het zou willen doen. Via Tinder heb ik dates gehad, met mannen en vrouwen. Ik heb geknuffeld en handjes vastgehouden en het heeft weleens geleid tot zoenen, maar meer wilde ik niet. Ik heb ook nooit het idee gehad dat die ander mij wilde bespringen. Ook zijn er koppelpogingen geweest. Een huisgenoot zei: ‘Ik weet een heel leuke jongen voor jou.’ Oké, interessant. Waarom? ‘Nou, hij is ook homo.’ Maar zo wil ik het niet. Vrienden van me zitten op Grindr en andere datingapps, voor de seks. Prima, maar seks om de seks is niets voor mij. Ik voel -> Ruben is de echte naam van de geïnterviewde. Wil je ook (anoniem) praten over je relatie? mezza@dpgmedia.nl Ruben (26) valt op mannen en vrouwen. Tot nu toe heeft hij alleen gezoend en handjes vastgehouden. me omringd door liefde, van mijn familie, van een grote gevarieerde vriendengroep. Die liefde voor de mensen die ik al om me heen héb, alhoewel platonisch, staat op de eerste plaats. Seks zou een bonus kunnen zijn op een relatie, maar op dit moment heb ik er geen behoefte aan. Ik mis niks. Dat neemt niet weg dat ik wel benieuwd ben naar hoe het is om een relatie te hebben, bijvoorbeeld als ik vrienden van me verliefd zie zijn. Maar als ze dan een week later ruzie hebben, denk ik: laat maar. Stellen kunnen zo moeilijk doen, ik bezie het glimlachend van een afstand en denk: dat gedoe heb ik lekker niet. Ik heb er weleens over nagedacht of ik aseksueel ben, maar dat geloof ik toch niet, want als ik een film zie met een knappe man die zich ontkleedt, kan ik daarvan genieten. En een naakte vrouw vind ik ook heel mooi. Laatst had ik een Tinderdate met een jongen. Het contact vooraf was leuk, dus op date gaan was best spannend. Wie weet is dat ’m! Vrijwel direct was duidelijk dat we geen match waren, maar we hadden wel een heel gezellige avond. En dat vind ik helemaal oké. Ik voel geen onrust of ongeduld, ik zie wel of het komt. Vrienden zeggen: het gebeurt wel, als een soort geruststelling. Maar dat is nou juist mijn punt: ook als met komt, is het goed.’ 2 LU 2 (Z) O Q UJ ïz ~J (Z) LU LU LU (X Z LU IX O

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 141