Daan Rot Eenentwintig jaar geleden overleefden Elvis en ik ternauwernood haar bevalling. Het was niet de badbevalling bij kaarslicht die ik mij had gewenst. Een helletocht van vierentwintig uur die uitmondde in een spoedkeizersnede en een streptokokkeninfectie voor moeder en kind. Jan had in zijn eentje het ziekenhuis kunnen verlaten in plaats van met drie. De opluchting was dan ook groot. ‘Het is er uit!’ was de aankondiging van onze dochter toen Jan zijn vader belde met het grote nieuws. Onder invloed van morfine en andere opiaten werkte ik vanuit het ziekenhuisbed mijn hele contacten- lijst af om te vertellen dat Elvis geboren was. Ook mensen die ik in geen jaren gesproken had, moesten horen hoe mooi ze was. De foto’s van onze eerstgeborene tonen een monstertje, helemaal opgezet, gebutst en met een enorm punthoofd, een reus van dik tweeënveertig weken aan snoertjes en bellen in een couveuse tussen alle piepkleine, tere buurcouveuseprematuren. Tientallen verplegers en artsen aan mijn bed, maar ik herinner mij alleen de ogen van Jan. We waren vanaf toen voor altijd samen. 1Ü a «ÈB VI Ik zou met Elvis naar Parijs om haar grote volwassen heid te vieren, maar ik durf het nog niet aan. Ons kluwentje wol is er nog niet klaar voor om zo ver uitgerold te worden. Omdat ik mijn dochter zo enorm even zorgeloze pret gun, boek ik in een opwelling drie dagen Efteling. Alles er uit gillen in de rollercoasters. Nostalgisch doen in het Sprookjesbos, glühwein, warme chocomelk en tussen door een uurtje badderen in het hotel. Maantje Piet heeft ook hard pretmedicatie nodig. Ze krijgt veel te veel mee en is de laatste tijd wat stilletjes dus ik maak er een meisjesreisje van. De jongens verheugen zich op een weekend Chinees eten bestellen, geen sokken dragen, gamen en keihard gitaar spelen. Als we in ons sprookjesbed liggen, biecht ik Elvis op dat ik de middernachtelijke champagne niet ga halen, zo moe ben ik. Ze zucht opgelucht. ‘Mag ik de Donald Duck gaan lezen?’ Maantje Piet staat klaarwakker naast mijn bed. Ik mompel dat het midden in de nacht is en dat ze moet gaan slapen. Elvis schiet wakker. ‘Is het twee uur vijfenvijftig?’ Ik grijp naar mijn telefoon om te zien of we niet toevallig wakker zijn op haar geboortelijdstip. Het is twee uur. Met een: ‘O, oké, dan ben ik nog niet jarig,’ draalt ze zich om en slaapt verder. Ik laat de bubbels lekker in de koelkast staan en bonjour Maantje Piet naar haar stapelbed. Mijn weerapp belooft de hele dag 100% regen. We zijn onze positieve inborst niet verloren. Regen betekent geen wachtrijen! Twaalf achtbaanritjes, dik twintig duizend stappen en pannenkoeken toe. Het wordt de vrolijkste dag sinds april. ’s Avonds schuif ik Elvis een pakje toe. Ze is lief verbaasd, het weekend weg was het grote cadeau. ‘Maak maar open,’ bloos ik haar toe. In het doosje, op een stukje gehaakt kant, ligt de parelketting die ik van mijn ouders kreeg toen ik eenentwintig werd. Vandaag is er een prachtige volwassen vrouw geboren. In de Efteling, dat wel. Onze prinses is nu koningin. 40 vrouw geboren Daan Rot-de Launay (47) schrijft en fotografeert, en was getrouwd met muzikant en columnist Jan Rot. Ze heeft vier kinderen: dochters Elvis (21) en Maantje Piet (11) en zoons Rover (17) en Wolf (14). IM Cd LU Q Z z o z 5 e e Vandaag is een prachtige volwassen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 136