4 ‘Als ze me nu bellen voor een rol als crimineel moet ik hard nadenken, want dat heb ik nu wel gedaan’ A "Tl g i MEZZA. 17 VI grote filmfestivals te bezoeken en daar te speeddaten met casting directors. Daar moet toch wat uit rollen, dacht ik. Vrijwel niks dus. Wat Barry had, en collega’s als Carice van Houten ook, is een Nederlandse film die men in het buitenland op bijvoorbeeld een festival heeft kunnen zien. Een visitekaartje.’ 'Ik was er nooit mee bezig tot mijn agent vroeg of het niet ook iets voor mij was. Het was nooit echt een intrinsieke wens. Als je nu tegen me zegt dat ik drie maanden in Frankfurt iets mag draaien, zou ik eerder in paniek raken dan een gat in de lucht springen. Vooruit, één rol in een grote internationale productie zou nog eens leuk zijn. Maar verder ben ik er een beetje van teruggekomen.’ Hoe erg baal je daarvan? JACOB DERWIG: BESCHEIDEN, maar met een gezonde dosis ego. Ambitieus, maar realistisch. En - zo biecht de Gouden Kalf- en Louis d’Or-winnende acteur op - nuchter, maar stiekem ook een piekeraar. 'Ik vind het heerlijk om met vrienden de bergen in te trekken. Gewoon lopen. Van herberg naar herberg. En het aardige is, dan kan je niet pieke ren en vallen alle zorgen weg. Je hoofd waait als het ware leeg. Zorgen over de planning, zorgen over geld of over hoe lastig het voor mijn kinderen is om in deze tijd op te groeien met de druk van social media. Of over wat we aan het doen zijn met deze wereld. Maar je zorgen maken lost niks op.’

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 113