‘Toen ik zelf een zoon kreeg, werd ik boos op mijn vader: hoe kun Je nou vertrekken naar het buitenland als Je een zoontje van drie hebt?’ MEZZA. 15 VI televisie- en filmprojecten die ik anders nooit had kunnen doen.’ ‘Dat gaat heel organisch. Wel maken we goede afspraken over wie wanneer hard werkt. Dan heeft zij een project en blijf ik thuis voor de kinderen en dan heb ik weer een grote klus en neemt zij even pauze. Anders rol je allebei zo’n tien maanden per jaar werkend door het leven. Dan maar niet die ene mooie klus.’ vader (een voormalig financieel directeur van Unilever) op in het buitenland, ook toen hij verhuisde naar andere landen als Nigeria en Portugal. ‘Mijn jeugd heeft er niet onder geleden,’ klinkt het Derwigiaans nuchter. ‘Ik kan me niet herinneren dat ik heel verdrietig was dat ik hem zo weinig zag. Ik verzoende me heel snel met de situatie. Ik werd pas boos toen ik zelf een zoon kreeg. Hoe kun je nou naar het buitenland vertrekken als je een zoontje van drie hebt? Dat wilde ik dus anders doen en dat gaat me goed af. De band met mijn vader is trouwens weer goed.’ Ben je ooit prachtrollen misgelopen omdat je koos voor je gezin? ‘Spijt kreeg ik nooit. Het gebeurde laatst wel dat een rol plots niet doorging. Daar baalde ik ver- schrikkelijk van. Een Nederlandse productie die in de VS zou worden gedraaid, een roadmovie over een vader en een dochter. Heel mooi emotioneel gelaagd. Ik had de rol, we zouden hem in 2020 maken. Ik had zelfs al een reis gepland met mijn gezin waarin we door Amerika zouden trekken en ik halver wege zou afhaken om die film te doen. Het werd vanwege corona een jaar uitgesteld, maar de regisseur heeft in die periode besloten dat hij toch echt iemand anders wilde voor die rol. Dus ja, hij heeft me vervangen. Toen was ik wel écht even boos.’ ‘Niet schreeuwen en schelden, maar wel in ferme taal duidelijk maken dat ik het onfatsoenlijk vond en dat hij een vergissing maakte. Al ben ik dan ook iemand die vervolgens zegt dat ik het een knappe beslissing vond. Dat het Jij en Kim werken in een wereld waar onregelmatigheid troef is. Hoe doen jullie dat met twee kinderen? GEEN AFWEZIGE VADER ZIJN; het Stond al snel fier boven aan zijn prioriteiten lijst. Toen hij drie was, scheidden zijn ouders. Zijn vader kreeg een relatie met de buurvrouw, met wie hij naar Engeland vertrok. Zijn moeder kreeg toentertijd een baan als kinderrechter in Dordrecht waar het gebroken gezin zich nestelde. Jacob en zijn zus Jet zochten soms hun Hoe ziet dat eruit, als de altijd bescheiden Jacob Derwig ‘écht boos’ is?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 111