Beau Ik heb de hele week op het mediapark in Hilversum quizzen opgenomen en hoewel je als tv-mens, en bevoorrecht mens in het algemeen, nooit moet klagen, kan ik er niet veel meer van maken dan dat ik laat in de avond doodop ben en gapend over mijn stuur hang. Al dat geklets. (‘Wat doe jij voor werk?’ ‘Ik klets.’) Dwars door de rammende regen rij ik door mijn wijk, op zoek naar een parkeerplaats. Intussen spoken er voortdurend quiz- vragen door mijn hoofd. Waar of niet waar? Een liter pure alcohol is even zwaar als een liter water. Na vier rondjes zoeken ben ik in staat om mijn auto gewoon een gracht in te rijden. Niet uit woede, maar uit overgave. Als ik maar van mijn auto af ben en direct mijn bed in kan kruipen. Ik maak geen kabaal, heus niet, ik stap netjes uit, doe de deur zachtjes dicht en geef de kofferbak precies dat laatste duwtje, zodat het hele vehikel langzaam maar zeker over het randje kiept en het water in glijdt. Wat zijn de belang rijkste ingrediënten voor een spaghetti alia puttanesca? Zachtjes rij ik voor de vijfde keer langs hetzelfde café. Sommige van de rokers op het terras buigen zich tijdens het passeren argwanend naar mijn auto toe. Hun lichamen dampen in de koude buitenlucht. Ze denken misschien dat ik expres zo langzaam rij, om cool te doen. Terwijl ik alleen beschaafd wil zijn en hen niet wil storen in hun plezier. De automobilist is ergens in de geschiedenis van het verkeer de vijand van de voetganger geworden. En andersom. Nu zijn het inmiddels twee verschillende soorten apen, die elkaar niet kunnen uitstaan. Ik kijk MEZZA 7 VI langs de rokers door de halfbeslagen ramen van het café. Het is stampvol. Wat zou ik daar graag tussen staan. Lekker slap ouwehoeren, het ene bier na het andere wegkieperen. Aan het einde van de avond waggelend over straat naar mijn studentenkamer op driehoog-achter. De volgende ochtend prima opstaan. Klein katertje, maar niets om je zorgen over te maken. Even een paar eieren met spek erin schuiven en een liter filterkoffie eroverheen. Dan de straat op in mijn lange, leren jas en hemel- bestormen, met een sigaret in de hoek van mijn mond, zoals Jan Cremer het ook doet. 2 Ik rij opnieuw de straat uit en de bocht om. Elke parkeer plaats is bezet, behalve sommige plaatsen voor invaliden. De ruitenwissers slaan wild heen en weer. De losse bumper van mijn stokoude Jaguar sleept klagend over een verkeersdrempel. Wat wordt er gevierd met Palm pasen? Af en toe veeg ik met mijn hand een gat in de halfbeslagen voorruit. Door heel Nederland rijden nu uitgeputte mannen en vrouwen in hun auto’s rondjes door hun wijk, dromend van hun werkdag en op zoek naar verlossing. Ze willen rode wijn drinken en The Crown kijken. Ze willen zich in de armen van hun geliefde vlijen. En dan eindelijk... een vrije parkeerplaats. Als een wonder. Thuis is het donker en stil. In de ijskast wacht een bord pasta. Uit de mond gespaard. Zonder olijven, ansjovis en kappertjes, maar mét tomaten en knoflook. Mooier wordt het niet vanavond. Presentator Beau van Erven Dorens (52) is getrouwd metSelly (51). Ze hebben vier zoons: Bram (21), Tijn (21), Bobbie (19) en Jan (17). z cn LU z z O o Rondjes rijdend op zoek naar verlossing

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 103