WIM HOFMAN Booking.com verwart Serooskerkes Wij maken een sneeuwpop 13 Niet het Schouwse, maar het Walcherse dorp is het meest gastvrij De wereld van Wim Hofman, schrijve r/i I lustra tor Als iets te mooi lijkt om waar te zijn, dan is dat vaak ook zo. Daar kunnen ze in het Schouwse Serooskerke over meepraten. Het dorp werd deze week voor het tweede achtereenvolgende jaar tot meest gastvrije plek van Nederland uitgeroepen door online reisplatform Booking, com, maar bij nader inzien blijkt het al die tijd om de Walcherse naamgenoot te gaan. Naast Serooskerke (W) staan nog vier Zeeuwse plaatsen in de top 20 van meest gastvrije plekken in Nederland De bol werd ook gauw groot en zwaar, zo zwaar dat ik hem op een bepaald moment niet meer vooruit kreeg, hoe hard ik ook duwde. Ik moest hem tenslotte gewoon laten liggen. Daarop begon ik maar aan een nieuwe bol, die als hoofd van de pop moest gaan dienen. Ook die bol was na een tijdje groot genoeg. Eigenlijk te groot, want ook die bol kon ik niet til len. Uiteindelijk lagen daar op dat veldje twee bollen. Ik stak er nog wel een paar keitjes in en gaf zo de kleinere bol een paar oogjes en een mond. Een stokje diende als neus. Het zag er allemaal raar uit en het gras veld was lang niet zo mooi meer als in het begin. Ik ver moedde dat er een diepe les school in mijn sneeuwpopma- kerij, maar ik wist niet welke. Nu ik oud geworden ben, kan ik er een symbool van het leven in zien. Je rolt en rolt en rolt steeds maar een bal voort totdat ie zo zwaar is dat je hem niet meer vooruit krijgt en je het maar opgeeft en het moede hoofd er maar bij neerlegt. Zo iets. Later zouden hoofd en buik langzaam wegsmelten in de zon. Olmenveld in Serooskerke Walcheren, een van de vele ac commodaties daar, foto google STREETVIEW - Wissen kerke (Noord-Beve land) en Wissekerke (bij Goes) - Driewegen (Zeeuws-Vlaande- ren) en Driewegen (Zuid-Beve- land) - Kapelle (Zuid-Beveland) en Capelle (Schouwen-Duiveland) - Koude kerke (Walcheren) en Koudekerke (Schouwen-Duive land) - Middelburg (Walcheren) en Middelburg (België) - Nieuwdorp (Zuid-Beveland) en Nieuwdorp (Limburg) - Oosterland (Schouwen-Duive land) en Oosterland (N-Holland) - Hulst (Zeeuws-Vlaanderen) en Hulst (Belgisch-Limburg) - Eede (Zeeuws-Vlaanderen) en Ede (Gelderland) - Hoek (Zeeuws-Vlaanderen) en Hoek (onder meer Friesland) - Graauw (Zeeuws-Vlaanderen) en Grou (Friesland) onderscheid gemaakt kan worden tussen de beide Serooskerkes. Dat bleek technisch niet mogelijk, werd hen toen te kennen gegeven. Met de Traveller Review Award van Booking.com, die al ruim tien jaar wordt uitgereikt, worden part ners van het reisplatform erkend voor hun inspanningen om reizi gers de allerbeste reiservaringen te bieden. Afgelopen jaar werden 2,3 miljoen recensies achtergelaten over Nederlandse accommodaties. Naast Serooskerke staan nog vier Zeeuwse plaatsen in de top 20 van meest gastvrije plekken in Neder land: Middelburg (4), Scharendij ke (9), Zoutelande (13) en Westkapelle (20). Natuurlijk was het op zijn zachtst gezegd bijzonder dat een dorp met slechts tweehonderd inwoners, een hotel en verder geen voorzieningen het meest gastvrij is van alle plaat sen in Nederland. Maar goed, het kan. Maar bij navraag blijkt de site niet op de hoogte van het bestaan van twee Serooskerkes in Zeeland. ‘Ik zou bij deze graag willen beves tigen dat het gaat om Serooskerke op Walcheren’, laat een woordvoe der per e-mail weten. ‘Om in aan merking te komen voor een ver melding op de lijst van meest gast vrije steden in Nederland moet de desbetreffende plaats minimaal vijftig winnende accommodaties hebben op het Booking.com plat form.’ En die heeft het Schouwse Serooskerke bij lange na niet, in te genstelling tot het Walcherse. Luc Oggel Serooskerke (W en S) Andere dubbele/gelijkklinkende plaatsnamen in Zeeland en daarbuiten Exploitant Monique van Iwaarden van De Schelphoek, die vorig jaar nog blij verrast reageerde, is niet heel verbaasd dat de vork toch an ders in de steel blijkt te zitten. „Het komt regelmatig voor dat mensen verkeerd boeken, dan zit- j ten ze hier terwijl ze familie in l Middelburg hebben.Zij en haar man hebben al eens aan Booking, j com gevraagd of er een duidelijker et had gesneeuwd. SHI Ik heb het over lang ge il H leden. Het had ge sneeuwd in de nacht en de we reld was wit geworden en het grasveld achter het huis zag er uit als een perfect wit vlak. Ik dacht dat ik nog nooit zulke mooie sneeuw had gezien. Ik had gehoord dat je van sneeuw een sneeuwpop kon maken door eerst een bolletje te vormen. Dat werd dan het begin van een grote bol die als buik voor de pop kon dienen. Het hoofd kwam later. Hoe hij er uiteindelijk uit moest komen te zien, had ik uit een prentenboek. Een echte sneeuwpop had een winter wortel als neus, kooltjes dien den als oogjes en mond en jas knopen. En hij moest eigenlijk ook nog een hoed, een tabaks pijp en een veger hebben, maar die dingen had ik niet. Ik had in het begin wel koude handen, die na een tijdje rood en war mer werden. Ik rolde eerst maar een flinke sneeuwbal, die al gauw in vo lume toenam, want de sneeuw plakte goed. Erg mooi wit werd de bol echter niet, want gras sprieten bleven eraan plakken. De ‘fout’ lijkt dus in eerste instantie bij Booking.com te liggen, want wie op de website ‘Serooskerke’ als bestemming intypt, komt alleen maar De Schelphoek op Schouwen tegen. Wie een vakantie wil boeken in het Walcherse Serooskerke moet dat er expliciet bij zetten in het zoekvenster. Overigens krijgt ho- tel-restaurant De Schelphoek, de enige accommodatie in het Schouwse Serooskerke, wél lo vende recensies van gasten. O GO VRIJDAG 27 JANUARI 2023

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 41