M Biertje of wijntje na een vergadering in het stadhuis? Niet doen, stop ermee!’ Nieuwbouw Kanaalweg in Retranchement op losse schroeven Het huis in Eede dat gesloopt wordt, foto kelly thans 6 9 nee, niet doen!” En dat zouden meer mensen moeten doen, vindt Casteleijn. Hij dient daarom vol gende week een motie in om alle gemeentelijke gebouwen en terrei nen alcoholvrij te maken. „Tijdens IkPas raakte ik bewust van het feit dat wij ook zelf onderdeel van het alcoholprobleem zijn. Als alcohol nu pas zou zijn uitgevonden, dan moest het tussen de bananen het land in worden gesmokkeld, net als cocaïne en heroïne. Wij moeten als gemeentebestuur bewust zijn van onze voorbeeldfunctie.” Natuur Nadat Moggré groen licht had ge kregen, heeft hij bestemmings plannen en rapporten voor grond en geluidsonderzoek en natuur- wetgeving laten opstellen. Die zijn 28 september 2021 naar het toen malige college gestuurd. Een half jaar later is de wind gedraaid. Na navraag bij de provincie, bleek het nieuwbouwplan ‘niet voldoende ruimtelijke kwaliteitswinst’ te bieden. Afgelopen zomer keurde het college de plannen alsnog af. Moggré schaalde daarop zijn pro ject af van drie naar twee wonin gen met meer ruimte voor natuur, om zo het proces vlot te trekken. Ook het perceel in Eede zou nieuwe natuur worden. Afgelopen november wees Sluis dat opnieuw af. De projectontwikkelaar kan er met zijn hoofd niet bij. „De plan nen voldoen aan het door de ge meenteraad vastgesteld en nog steeds bestaand beleid”, zei hij dinsdag tijdens een commissiever gadering. „Ik ruim een rotte kies in Eede op.” Hij wees er op dat hij al zijn huiswerk had gedaan. Zo heeft ecoloog Alex Wieland geoor deeld dat de natuurwaarden in Eede er flink op vooruitgaan als de vervallen loodsen gesloopt wor den. „En aan de Kanaalweg in Re tranchement zijn geen be- Plannen voldoen aan het beleid van de gemeenteraad Na raadsvergaderingen wordt er in de kantine van het gemeentehuis weleens een klein borreltje gedron ken tijdens de zogenoemde ‘nazit’. SP-voorman Jean-Paul Casteleijn vindt dat hiermee een verkeerd sig naal wordt gegeven. „Het geeft bui tenstaanders toch een gevoel van ‘eerst vergaderen ze en daarna gaan ze aan de drank en besluiten ze al- Gemeentebelang) vonden het vreemd dat de gemeente de inten- tieovereenkomst met Moggré na een jaar had opgezegd. Ook CDA’er Ronald de Croock kon zich de frustratie van de project ontwikkelaar inbeelden. „Waarom heeft het vorige college deze plan nen dan de kans gegeven?” Sjaak Quaak (Sluis Lokaal) sprak van ‘een rotte appel aan Het Dijkske in Eede’. Wethouder Marian van Oostenbrugge reageerde dat het college onder voorwaarden posi tief gestemd was over de plannen. „Maar er is niet aan alle voorwaar den voldaan.” Welke eisen dat zijn, kon de wethouder niet zeggen. Daar komt ze later op terug. les’. Dat moeten we niet willen, toch?” Casteleijn doet mee aan IkPas, een landelijke actie om in de maand januari geen druppel alcohol te drinken. En hij is niet de enige Ter- neuzense politicus die meedoet. Ook collega-raadsleden Anja Dijk huis en Loekde Beleir (CDA), Frank van Kollem (GroenLinks), Marijke Hemelsoet (TOP/Gemeentebelan gen), Johny de Witte (WD) en wethouder Sonja Suij doen mee. „Ik nuttig sowieso maar sporadisch alcoholische dranken. Heel af en toe heb ik de neiging, maar dan kijk ik naar mijn polsbandje en denk dan: schermde soorten aangetroffen”, aldus de ecoloog. Toch vindt Sluis dat Moggrés plannen niet voor genoeg ruimte lijke kwaliteitswinst zorgen. „Iets verderop ligt een parkeerterrein van vierduizend vierkante meter, wat is daar dan de ruimtelijke kwaliteitswinst van? Er wordt met twee maten gemeten.” De politieke partijen reageerden kritisch op de gang van zaken. „De regels zijn duidelijk. Er wordt ge sloopt in Eede en daar komt iets moois voor terug. Waarom zou hier geen kwaliteitswinst zijn?”, vroeg Francois Babijn van Lijst Ba- bijn zich af. Philip Thomaes (VVD) en Nicole Riemens (Nieuw oggré is geen onbe- kende in West- Zeeuws-Vlaande- B ren. De Ridderker- B B ker heeft meerdere appartementencomplexen in Cad- zand-Bad ontwikkeld. Hij heeft ook zijn oog laten vallen op de Ka naalweg in Retranchement, tussen het kruispunt Kanaalweg-Knok- keweg en recreatieterrein De Winne, waar hij drie woningen wil bouwen. Moggré maakt daar voor gebruik van de zogenoemde ‘ruimte voor ruimte-regeling’, die nieuwbouw toestaat als in ruil een oude woning of schuur ergens in het buitengebied gesloopt wordt. Die locaties heeft de ontwikke laar gevonden in de voormalige vlasserij Lampaert aan het Dijkske in Eede en een bouwtitel aan de Bonteweg 5 in Sluiskil. Ondanks dat de gemeente Sluis in de zomer van 2021 onder voorwaarden posi tief over het plan was, dreigt die het plan alsnog af te schieten. gu Wuft- VL DONDERDAG 26 JANUARI 2023 TERNEUZEN - Raymond de Frel Een biertje of wijntje na afloop van een raadsvergadering? Een pilsje met collega’s om de werk week af te sluiten? Als het aan de SP in Terneuzen ligt, is dat voortaan taboe. Een biertje of wijntje drinken in het gemeentehuis? Dat moet af gelopen zijn, vindt de SP. fotogettyimages/istockphoto - Theo Moggré projectontwikkelaar Bob Maes Retranchement Er wordt met twee maten gemeten Theo Moggré probeert al sinds 2019 drie woningen in Retranchement te bouwen. Hij heeft daartoe een intentie- overeenkomst met de gemeente Sluis gesloten, maar het plan dreigt alsnog in duigen te vallen. ...L Uk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 54