Nieuwdorp krijgt toch z’n nieuwe hart Bouw kost wel 1,5 miljoen euro meer dan was begroot Sommige nu eenmaal beter als ze gevuld zijn. Het plan gaat uit van nieuwbouw voor deschool en verbouwing van de kerk en pastorie ook opties om de bouw uit te stel len, af te blazen of helemaal op nieuw te beginnen met het project, maar die blijken voor raadsleden nu geen serieuze oplossingen. Fors be zuinigen op het project kan eigen lijk ook niet, want dan zakt de kwa liteit van het gebouw straks door de ondergrens, vinden ze. Bovendien, zo zeiden meerdere raadsleden: Nieuwdorp is een belofte gedaan, en die kun je niet zomaar weer in trekken. De gemeenteraad accepteert dus een extra greep in de kas, zij het wel die extraatjes wel nodig zijn. Wel licht vallen daar nog enkele tonnen te halen. Witkam legt de doorberekening komende week aan de gemeente raad voor. Die wil donderdag 2 fe bruari een besluit nemen over hoe het centrum er precies uitgaat zien, en dus ook over de kosten. In dat ge val kan nog voor de zomer begon nen worden met de bouw, hoopt Witkam. Belofte gedaan Wethouder Arno Witkam beloofde de gemeenteraad toen om globaal op een rijtje te zetten wat nu de mogelijkheden zijn. Daarbij zaten Uitstellen, af blazen of heel veel bezuinigen op de bouw van een school met dorpshuis in Nieuwdorp is geen optie. Dat het dan een stuk duurder wordt dan verwacht, moeten we maar accepteren, vindt de Borselsegemeenteraad. de energiekosten. Zo worden ook de onderhoudskosten hoger als het Zonnepanelen dak met ‘slechter’ materiaal wordt Witkam waarschuwde wel al dat gemaakt. En als er bezuinigd wordt dan de structurele kosten mogelijk op het verbeteren van de akoestiek omhoog gaan. Het extra geld wordt in het toekomstige dorpshuis, onder meer in méér zonnepanelen wordt dat misschien minder vaak gestopt. Zonder die panelen wordt verhuurd en is het straks lastiger te de bouw goedkoper, maar stijgen exploiteren. Raadsleden werden in november onaangenaam verrast door de me dedeling dat de bouw van een nieuw ‘Hart van Nieuwdorp’ veel duurder uitpakt dan eerder ver wacht. Het plan gaat uit van nieuw bouw voor basisschool De Regen boog, met een gymzaal, en verbou wing van de naastgelegen Bethel kerk tot dorpshuis en pastorie tot kinderopvang. De bouwkosten kwamen uit op zo’n zes miljoen euro: anderhalf miljoen meer dan een half jaar ervoor nog werd be groot. met wat gemor. De verbazing over de forse kostenoverschrijding is nog steeds niet weg, bleek tijdens een bijpraatsessie met wethouder Witkam en projectleider Patrick Harting van bureau Marsaki. Har- 4 ting gaf eerder al aan dat die ander half miljoen euro te verdelen is in drie gelijke delen. Een half miljoen is een gevolg van de gestegen bouw kosten, een half miljoen doordat de aangekochte kerk in slechtere staat bleek dan gehoopt en een half mil joen was in de loop der tijd toege voegd aan het bouwplan. Over die toevoegingen was de gemeenteraad nauwelijks ingelicht, verweten raadsleden de wethouder. En dus - i Onze ISO+ kozijnen, boordevol isolatie. Ontdek het voordeel op www.alku.nl I DONDERDAG 26 JANUARI 2023 Martijn de Koning Nieuwdorp De huidige situatie: linksvooraan de voormalige school, erachter moet die nu nog eens goed kijken of het schoolplein waar straks de gymzaal komt, rechtsvoor de pasto rie en erachter de Bethelkerk. fotomarcelledavidse D h. .,a Mbr v F I -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 52