Bewaerschole is beloond voor werk u s gafs Sommige dingen zijn nu eenmaal beter als ze gevuld zijn. Zeeuwse winnaars Kern met Pit blij met geld en waardering 11 JJJ Het project The Future Has Many Histories van de Bewaerschole in Burgh-Haamstede is uitgeroepen tot het beste bewonersinitiatief van Zeeland door de jury van Kern met Pit. We proberen een verbinding te leggen met het dorp Er komt geen kunstenaar de Be waerschole in Burgh-Haamstede binnen zonder dat hij of zij in ge sprek gaat met dorpsbewoners. Met ze op onderzoek uit gaat. En soms zelfs lekker met ze aan tafel belandt. Dat trok ook de aandacht van de jury van Kern met Pit. Dat leverde een trofee op en 2500 euro. Waar dat geld in wordt gestoken, moet nog door het bestuur worden be sproken. Maar voorzitter Roger Meij weet wel ongeveer welke wen sen er leven. Kunstenaars Met het project The Future Has Many Histories storten veertien kunstenaars uit binnen- en buiten land zich op urgente en actuele the ma’s in relatie tot het verleden, he- De tuin „De tuin ziet er niet uit op dit mo ment. Het is één modderige boel. Die willen we graag opknappen. De Bewaerschole zoekt steeds naar verbinding met mensen in het dorp. De trofee van Kern met Pit, een strijd om het mooiste buurtini- tiatief is dan ook een kroon op het werk van de vrijwilligers van de Be waerschole. „Dit geeft gelijk posi tieve energie.” Kunst is en blijft een lastig ding, weet Meij maar al te goed. „Heden daagse kunst kan weleens als af standelijk worden ervaren. Mensen ervaren dan een drempel om de Be waerschole binnen te stappen.” Door buiten te werken en steeds weer in gesprek te gaan, wordt ge probeerd die drempel af te breken. „We maken hier geen mooie en ge zellige exposities voor de kunste naar, maar we proberen écht naar buiten te treden. Ook met onze bui tenkunstwerken natuurlijk”, geeft Meij aan. Zo’n tuin is ook een visitekaartje. Dan krijgt de Bewaerschole meteen een heel andere uitstraling in het dorp.” Een andere optie is om opnieuw een samenwerking aan te knopen met MuziekPodium Zeeland, zodat de onthulling van buitenbeelden gecombineerd kan worden met een concert. „Ook dat kan interessant zijn voor het dorp.” naast maken zij allen kunstwerken die in de openbare ruimte komen te staan. Mensen kunnen straks van kunstwerk naar kunstwerk hoppen en via een qr-code informatie ver garen. „Ook zo proberen we een verbinding te leggen met het dorp.” Vanaf zaterdag 4 maart opent een nieuwe tentoonstelling in de Be waerschole. den en de toekomst van Schou- wen-Duiveland. De kunstenaars verblijven langere tijd in Burgh-Haamstede en gaan met dorpsbewoners in gesprek om de natuur, het historisch erfgoed en de geschiedenis van het eiland beter te leren kennen. De kunstenaars ex poseren, gedurende 2,5 jaar, om beurten in de Bewaerschole. Daar- >- ^8'* A wife I ."j Onze ISO+ kozijnen, boordevol isolatie. Ontdek het voordeel op www.alku.nl r r m SD DONDERDAG 26 JANUARI 2023 - Roger Meij, voorzitter van de Bewaerschole Esme Soesman Burgh-Haamstede Onthulling van het eerste buitenbeeld in 2021 dat is neergezet in de reeks The Future Has Many Histories. Het beeld staat voor de Duinen van Haamstede. In het midden kunstenaar Marinusvan Dijke die het eerste buitenwerk maakte, archieffotokatjavannoort

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 50