Nu toch einde verhaal voor Hansweertse Boys Zeeuws kampioen Zwift door pasgeboren dochter Winnaar virtuele wielerronde is vrijdag weer van de partij 11 pen.’ Dat is logisch. Vier categorieën op basis van vermogen Spannender ZKdan ooit Inhalen op donderdag De tweede edit ie van het Zeeuwse Zwift kampioenschap staat op het punt van beginnen. De vorige editie werd gewonnen door Pico de Jager. Vanuit Abcoude laat hij zijn licht schijnen over de virtuele wielerronde. grootste probleem. „Eén ie mand meldt zich af, de rest laat niks van zich horen. Op de knoop definitief doorge hakt. Geen eerste elftal meer in de vierde klasse, geen stan daardteam meer bij de club. Niet af melden Maar ondanks een opkomst van een mannetje of zestien per training, werkte die com binatie niet. Peter Aertssen tijd wel redelijk fit. Daarnaast heb ik al veel ervaring op het platform. Het is bijvoorbeeld handig als je net even weet hoe je in een ‘pelotonnetje’ moet rijden zodat je minder wind vangt. Er zit ook een bepaalde vertraging in die je onder de knie moet krijgen.” De Zeeuws kampioen wil zoals al tijd winnen als hij ergens aan begint, 27 januari dus ook. „Nu ben ik alvast rust aan het nemen, zodat ik een mooie tijd kan neerzetten. Ik denk dat ik zeker niet kansloos ben om de winst te pakken, maar er zullen zoveel goede fietsers meedoen dat het moeilijk is om mijn kansen in te schatten.” Ook organisator Jarno Vader pakt het evenement steeds serieuzer aan, vertelt hij. „Net als vorig jaar doen er heel wat mensen mee. Momenteel zit ten we boven de 70 aanmeldingen. In tegenstelling tot de vorige editie zijn er vier keer zoveel prijzen te verdie nen. Het is te veel werk om ze allemaal rond te gaan brengen, daarom zal er twee dagen na afloop van de wedstrijd een prijsuitreiking zijn.” Vertraging Vorig jaar werd De Jager getipt om mee te doen aan het Zeeuwse kampi oenschap. En omdat hij geboren is in Zeeland mocht dat. Voor de tweede keer in zijn wielercarrière werd hij kampioen. Hoe komt dat? „Ik ben al- rondje gaan fietsen, want ik moest op haar blijven letten. Toen ontdekte ik Zwift: een platform waarop je in een virtuele wereld kan fietsen terwijl je thuis op je kind kan passen. Ideaal.” Voorzitter Humphrey Lou- rens is realistisch. „Vorig jaar hebben we al lopen dubben, maar toen vonden we toch dat je als club een standaardteam moet hebben. Maar eigenlijk hadden we er op dat moment om eerlijk te zijn al te weinig.” „Volgend jaar beginnen we gewoon weer opnieuw, maar wel in de reserveklasse. Van daaruit gaan we wel zien hoe we weer kunnen bouwen richting die standaardklasse.” Hadden ze het bij ‘HWB’ anders kunnen doen? Lourens denkt van niet. „Spelers van buitenaf halen, was op dat moment echt onze enige op tie. Leuk, tot het niet blijkt te werken. Die jongens hebben geen binding met de club en achteraf willen ze dan toch niet zó graag...” Veel verliezen en een minder niveau, vol gens de voorzitter bepalende factoren. „Het eerste is nu klaar, maar we hebben nog zondag 2 en de veteranen. Die paar jongens mogen best bij ons op zondag aansluiten!” fietsen. Nadat ik door mijn broer was overgehaald om mee te doen, werd ik ook nog eens eerste. Dat zorgde voor Vrijheid kwijt wat media-aandacht. Zo werd ik zelfs Sindsdien is De Jager verliefd op het gevraagd voor een spelshow in Brus sel. Maar dat vond ik iets te ver...” Naast de titel van Nederlands kam- wielrennen en kon hij het niet meer loslaten. Waar hij in zijn schooltijd een hekel had aan tegenwind op de pioen in 2015, kreeg De Jager ook zijn fiets, besloot De Jager om in 2015 mee eerste kind in dat jaar. „Ik zat toen dus te doen aan het NK tegenwindfietsen. binnen met die kleine in de wieg. Dan „Ik heb twintig jaar bij een groot be- raak je toch een deel van je vrijheid drijf, Vopak, gewerkt, maar ik zal altijd kwijt. Ik kon niet zomaar even een Daarmee doelt Lourens op het gebrek aan spelers, iets waar Aschman eerder ook al over sprak. „Voor dit seizoen hebben we veel jongens uit Goes gehaald, die trainden al mee en waren er altijd.” Op die manier konden ze bij Hansweertse Boys ook de spe lers van het dorp overtuigen om toch te blijven. „Er stond echt wel een leuke groep en met Vincenzo Frangiamore hadden we een hartstikke en thousiaste trainer.” nam eind november het stokje over. „Dat vond ieder een wél een leuke trainer, maarvervolgenskwamernie- die manier kun je natuurlijk mand meer...” niet trainen.” Als vanzelf be- Waar dat aan lag? Lourens gon het balletje, weliswaar in heeft wel een idee. „De men- de verkeerde richting, snel te taliteit van die jongens. Ze rollen. „De vaste jongens den- denken allemaal dat ze enorm ken dan ook: ‘Zo willen wij goed kunnen voetballen, dat niet meer voetballen, we stop- kunnen ze ook wel, maar niet pen.’ Dat is logisch.” in een team. Op zaterdag, te gen tegenstanders die er alle- Geen binding maal keihard voor knokken, Vlak voor de winterstop werd ga je Hansweertse Boys niet even kampioen maken.” En dus bleven er van de zestien spelers die altijd kwamen trainen, nog maar een stuk of En dus is de vraag: wat nu? vijf over. Al was dat volgens Lourens nog niet eens het De Jager is geboren en getogen in Wolphaartsdijk. Op zijn negentiende ruilde hij zijn dorp in voor Delft, waar hij ging studeren. Daarna is de fietser om te wonen niet meer teruggekeerd naar het Zeeuwse. „Ik heb nog een tijdje in Duitsland, Spanje en Zuid- Afrika gewoond”, vertelt De Jager. „Nu woon ik net onder Amsterdam in Ab coude. Ik voel me nog steeds een echte Zeeuw. Het is dan ook heerlijk om er te komen. Toen ik wegging uit de pro vincie besefte ik pas hoe mooi het ei genlijk was en nog steeds is in Zeel and. Die duinen, de omgeving, de rust. Het is schitterend. Ik kom altijd graag terug om een rondje te fietsen.” De wielerliefhebber deed dat voor heen liever niet in Zeeland. „Ik had er een hekel aan om naar school te fietsen vanuit Wolphaartsdijk. Het zaadje bij mij werd geplant in 2010. Vanuit een vriendengroep van twintig man ont stond het idee om de Tour de France te gaan fietsen. Zo begonnen we steeds één dag voordat de echte renners zou den rijden aan onze etappe. We had den ook nog eens 100.000 euro opge- A Pico de Jager tijdens een training op zijn Zwift-fiets, foto vanessa smit haald voor KiKa. Het geld kwam de Rotterdamse burgemeester Aboutaleb bekend staan om dat NK tegenwind- ophalen in Parijs. Dat was een gewel dige ervaring.” GO DONDERDAG 26 JANUARI 2023 DRESSUUR VOETBAL M o Na een opont houd van twee jaar strijden vanaf vrijdag tot en met zondag weer diverse klassen in Nieuw- en Sint Joosland om de Indoor dressuur- titel van de KNHS regio Zee land. Voor onder meer Stephanie de Frel en jeugdinternatio- nal Tessa Kole lijkt het een ver beten strijd te worden. Tijden en voorbeschou wing op pzc.nl. Heel verrassend kwam het na de roep om versterkin gen van teammanager Jesse Aschman in april vorig jaar misschien niet, maar woensdag viel dan toch echt het doek voor het eerste team van Hans weertse Boys. De club trekt zich, vanwege het gebrek aan spelers, definitief terug uit de vierde klasse. Ook vandaag staat er weer een inhaalduel in de vierde klasse zondag op het programma. Na dat het gister de beurt was aan HBC‘22 en Oostburg, staan vanavond Huls- terloo en RIA W tegenover el kaar. De bezoe kers moeten winnen om aan sluiting te hou den met koplo per Breskens en achtervolger Sluis. De bal rolt om 20.00 uur. Er wordt op 27 januari gestreden in vier verschillende categorieën: A, B, O en D. De indeling wordt gebaseerd op het vermogen dat je kunt trappen, zodat het onder linge niveau ongeveer gelijk is. Waarbij A de hoogste categorie is. Dit jaar is er bij het kampioen schap ook een aparte categorie voor dames: E. Er wordt vrijdag zowel een korte tijdrit als een cri terium van 30 kilometer gereden. De deelnemers worden ingedeeld en iedere groep start op een an dere tijd. A19:00 en 20:00/B. 19:01 en 20:01/0:19:02 en 20:02 /D: 19:03 en 20:03/E: 19:04 en 20:04. De uitslagen van de ver schillende wedstrijden en cate gorieën worden na afloop van de virtuele wielerronde gepubliceerd op zwiftpower.com. Luuk Hokken Abcoude

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 43