0) z 9 VIER REDENEN MANNENVAN NAAM INTERVIEW New Cool Collective Oranjeboom Winterfestival Een nieuw groot festival in Zeeland, het Oranjeboom Winterfestival, heeft met volkszanger Frans Duijts een grote naam in de line-up. Ook De Alpenzusjes en de Out siders komen komend weekend naar ’s-Heer Hendrikskinderen voor een feestavond vol muziek. Zaterdag, 19.00 uur in Café Res taurant De Oranjeboom in ’s-Heer Hen drikskinderen. Barrie Stevens Barrie Stevens is een danser, choreograaf, regisseur en acteur die van oorsprong de Britse nationaliteit had. Bij het grote pu bliek werd hij vooral bekend als jurylid in de Soundmixshow. Inmiddels is hij 78 jaar en maakt hij een tournee door Nederland met de theatervoorstelling I’m an Artist. Daarin vertelt hij zijn levensverhaal, over hoe hij vluchtte naar Nederland, omdat het uiten van zijn geaardheid in Groot-Brit- tannië verboden was. Zondag, 15.00 uur in het Ledeltheater in Oostburg. De Reilanders Toneelgezelschap De Reilanders brengt haar veertigste avondvullende stuk: Zeg maar nee... dan krijg je er twee. Een klucht in drie bedrijven over het huishouden van het echtpaar Van den Hoek. Er is een nieuwe huishoudster (Josje), een tuinman en ingehuurde binnenhuisarchitect. Sa men zorgen ze voor komische wendingen, persoonsverwisselingen en verkeerde con clusies. Morgen en zaterdag om 20.00 uur in Dorpshuis Luctor et Emerge in Ril land. Assepoester In Assepoester de musical komt het wereld beroemde verhaal tot leven waarin een meisje door haar gemene stiefmoeder wordt uitgebuit, maar met hulp van een goede fee de kans krijgt haar eigen dromen na te jagen. De sprookjesvoorstelling van Van Hoorne Entertainment is weer voor zien van een flinke dosis humor. Zater dag, 13.30 uur in het Scheldetheater in Terneuzen. slissing uit mijn leven”, zegt Groo ten. „Er kwamen zoveel leuke din gen op mijn pad, zo kreeg ik de kans om sprookjesboeken te schrijven voor de Efteling. Boven dien zocht ik naar nieuwe uitda gingen. Mijn oude maatjes van de band, Wilbert van Duinhoven en Ton Smulders, vroeg ik of ze het zagen zitten met z’n drieën verder te gaan. Daaruit is de Mannen van Naam ontstaan.” Inmiddels hebben de drie rasar tiesten vier platen gemaakt, waar van het laatste De Duivelsbrug heet. „In de hoogtijdagen van Pa ter Moeskroen maakten we een prijswinnende theatertour Sprook jes. Ton vertelde toen sprookjes- verhalen, waar we muziek bij maakten. Dat is het principe dat we ook nu volgen bij het huidige theaterprogramma. Deze keer brengen de mannen het theaterprogramma met de zelfde naam als het album De Dui velsbrug, gebaseerd op een oude Brabantse sage. Zanger/gitarist Ton Smulders, die vlak bij de Dui velsbrug opgroeide, kent het ver haal al uit zijn jeugd. Hij neemt het publiek mee in de spannende, romantische vertelling, die in sa menwerking met regisseur Dick Hauser volledig werd verbouwd ater Moeskroen is een bekende naam in het feestcircuit. De band is ontstaan in de zomer van 1985, toen Martien van Oostrom, Ad Grooten en Wil bert van Duinhoven met een straatmuziekgroep door Frankrijk trokken. Toen ze in België door de stad Moeskroen kwamen, was de naam van de band geboren. Met het nummer Roodkapje scoort de groep een hit. „We hebben een fantastische tijd gehad”, vertelt Ad Grooten. „Maar op den duur was het tijd voor wat anders.” Dat ‘anders’, dat werd een nieuwe band: Mannen van Naam. Een groep die al enkele jaren aan de weg timmert, maar nog niet de bekendheid heeft van een Pater Moeskroen. Verwacht bij de Man nen van Naam sappige verhalen en prachtige liedjes, een mix van con cert en cabaret. Drie heren die de kunst van het schrijven van liedjes vol humor en melancholie ver staan. Ze brachten al vier theater programma’s op de planken en toerden onder meer met Sylvia Houtzager, bekend van Flairck. „Tien jaar geleden stopte ik bij Pa ter Moeskroen, de moeilijkste be- tot een ‘Mannen-van-Naamver- haal’. „De brug bestaat echt en ligt bij Ginneken, in de buurt van Breda. Er bestaat een oude sage over, waar we in onze voorstelling naar zullen verwijzen.” Hilarische persoonlijke toevoe gingen zorgen ervoor dat de lach steeds dichtbij is. Al druipt de me lancholie er onverminderd vanaf. Uiteraard staan de mooie klein- kunstliedjes en de aanstekelijke folk-deunen weer centraal. „Maar in dit programma zijn ook veel blues- en country-invloeden te horen.” De reacties zijn enthousiast, maar veel mensen weten de weg naar optredens van de Mannen van Naam nog niet te vinden. „Ontzettend jammer, want dit voelt als het beste programma dat ik ooit heb gemaakt”, zegt Groo ten. „De karakteristieke sound van Pater Moeskroen zal het publiek ongetwijfeld herkennen. Onze liedjes hebben tegenwoordig meer diepgang, maar de Ierse klanken zitten er nog steeds in.” Schelde blues Terug naar de eenvoud van het mooie luisterlied. Pakkende autobiografische teksten, gezellige verhalen, fijne akoestische instrumenten en opzwepende folkmuziek door drie rasmuzikanten. Dat is een korte beschrijving van de Mannen van Naam. Zaterdag zijn ze te zien bij Theaters aan Zee in Ritthem en later in het jaar in Krabbendijke. VLISSINGEN GOES A Wilbert van Duinhoven, Ad Grooten en Ton Smulders van Mannen van Naam, foto jaap reedijk moeilijke beslissing’ Hans Puik ‘Stoppen bij Pater Moeskroen was een In De Piek in Vlissingen staat zaterdagavond de 12e editie van Scheldeblues op de planning. Optredende bands zijn Big Bo, The Blue Clay en Bar re I- house. De optredens beginnen zater dag om 19.30 uur. New Cool Col lective is al meer dan 25 jaar een begrip in het mu zikale landschap, ontstaan in de voormalige Am sterdamse club Soul Kitchen. De achtkoppige band speelt een aanstekelijke mix van jazz, dance, latin, salsa en afrobeat. Zater dag, 21.00 uur in ’t Beest in Goes. Zaterdag, 20.15 uur bij Theater aan Zee in Theater de Verwachting in Ritthem: Mannen van Naam en vrijdag 31 maart in Krabbendijke, bij Podium Reimerswaal MUZIEK THEATER TONEEL MUSICAL GO DONDERDAG 26 JANUARI 2023

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 41