‘Stationsplein moet stoere kant tonen u L- Sommige dingen zijn nu eenmaal beter als ze gevuld zijn. Ideeën om gebied op te knappen, kunnen in de stuurhut gespuid worden fi /f Dit is de entree van Vlissingen, dat moet het ook uitstralen Restaurant Ondernemer Ramon de Gruiter van restaurant Regt door Zee vindt ook dat het plein een fikse opknap- Motie Bij het Stationsplein komt, aldus Cracau, in de toekomst een mobili- teitshub zodat reizigers daar kun nen overstappen om verder te rei zen. Die hub komt er omdat de marinierskazerne niet naar Vlissin gen komt, terwijl daar wel contrac ten voor waren getekend. Ter com pensatie krijgt Vlissingen geld om een aantal projecten uit te voeren, waaronder de aanleg van de hub. Openbaar vervoer Die voorziening wordt volgens de Partij Souburg-Ritthem (PSR) niet echt een volwaardig knooppunt voor het openbaar vervoer. De frac tie van de PSR wil dan ook van avond tijdens de raadsvergadering een motie indienen waaruit duide lijk blijkt dat daar iets aan gedaan beurt nodig heeft. „Het moet aan trekkelijker worden. Dit is de en tree van Vlissingen en dat moet het ook uitstralen.” Dat doet het tot nu toe onvoldoende, aldus de onder nemer die in september zijn restau rant opende. De stuurhut is daar tijdelijk ge plaatst zodat belangstellenden daar hun ideeën kunnen spuien over wat er moet gebeuren om het Stati onsplein en het omliggende gebied aantrekkelijker te maken. Wat Cracau betreft, verdwijnen in de nabije toekomst de gepar keerde auto’s van dat plein en wordt het een aantrekkelijk gebied waar wat te beleven valt. Volgens hem is er best wat te maken van dat plein. Hij hoopt dan ook dat onderne mers, inwoners en bezoekers in de tijdelijke stuurhut duidelijk maken wat er volgens hen mogelijk is. De combinatie van station, ferry, slui zen en zee is volgens hem enorm aantrekkelijk om iets mee te doen. moet worden. Want Vlissingen is niet opgenomen in het zoge noemde Hoogkwalitatief Openbaar Vervoersplan (HOV) van de pro vincie waardoor daar straks geen bus stopt. Daardoor, meent de frac tie, kan het Stationsplein zich niet echt ontwikkelen tot een volwaar dige hub. Hij stelde ook tevreden vast dat het gebied rondom het station zich al erg aan het ontwikkelen is met tal van bedrijven die zich daar ge vestigd hebben. Hij weet nog de tijd dat daar nauwelijks iets zat en het ‘s avonds laat toch enigszins lugu ber was. „Nu niet meer met al die bedrijven die hier zijn neergestre ken.” Hij is wel blij dat het tonnen- magazijn van Rijkswaterstaat aan de rand van het Stationsplein er nog steeds zit. Daar liggen de kleu rige bakens en boeien opgeslagen en die hebben van zichzelf al een stoere uitstraling, aldus de wethou der. Een ingegraven vissersschip in het Vlissingse Stationsplein zodat bezoekers daar direct kennismaken met de stoere kant van de stad. Wethouder Sal Cracau (VVD) ziet het al helemaal voor zich, zo zei hij gisteren nadat hij een stuurhut in gebruik nam. Als het aan de wethouder ligt, wordt het een aantrekkelijk gebied waar wat te beleven valt. I~ET b. j|O z Onze ISO+ kozijnen, boordevol isolatie. Ontdek het voordeel op www.alku.nl - Ramon de Gruiter ondernemer Emile Calon Vlissingen Wethouder Sal Cracau (I) drinkt een kop koffie in de stuurhut in Vlissingen en praat over de toekomst van het Stationsplein. FOTO DIRK-JAN G JELTEMA WA DONDERDAG 26 JANUARI 2023 i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 39