Angela Het wordt tijd om in te grijpen en de Slimste te redden M OM zwakt verdenking tegen Lil Kleine af, advocaat Jaimie Vaes ‘verontwaardigd’ 26 Oi LIEDJES VAN HENNY VRIENTEN KOMEN OPNIEUWTOT RECHTSZAAK MUZIEK KIJKT TV Bij de aflevering van dinsdagavond trok ik van ellende de haren nog net niet uit mijn hoofd Het was een leuk project, maaropeens werd het ook een liefdevol eerbetoon Dikke kans dat u dit allemaal aanmatigend vindt klinken. Is het misschien ook. Maar ik vind dat ik als oud-winnaar recht van spreken heb. Bovendien verpest het belabberde niveau mijn kijkplezier. Een slechte deelnemer is te pruimen als daarnaast een Erik van Muiswinkel of Anniko van Santen zit, iemand die wél de meest obscure antwoorden weet. Maar waar ik echt witheet van kan worden, is als iemand te beroerd is om zich van tevoren in het spel te verdiepen. Of doet alsof hij of zij de finesses niet kent, want sommige kandidaten spelen graag het naïeve typetje in die quiz. Dat vind ik een te ken van minachting voor de kijker. Dan zit je er al leen om je koppie aan een groot publiek te showen en 250 euro op te strijken. Het wordt tijd voor de redactie om in te grijpen. Onderwerp de kandidaten van tevoren aan een test, zoals de makers van 2 voor 12 doen. Dan filter je de grootste kneuzen eruit. Of maak eens een sei zoen met zogenaamde onbekende Nederlanders, veel verschil met al die onbekende cabaretiers of muzikanten maakt dat toch niet. Doe iets. Red mijn favoriete kennisquiz. Finale WIDM op 11 maart Prietpraat krijgt prijs hoofd tussen een autodeur klemde. Uit zijn verklaring zou echter blijken dat haar hoofd niet tussen de deur van de auto was geklemd. Vlak na het inci dent brak Vaes met Scholten. Advocaat Kim Beumer van Jaimie Vaes zegt ‘dat er helemaal niets is afgezwakt’. „Dit is een overweging die het Openbaar Ministerie moet maken. Jaimie heeft één verklaring afgegeven en aangifte gedaan. Maar als het OM na die aangifte nu besluit dat de aanklacht afgezwakt moet worden, dan is dat aan hen. Wij zijn daar trouwens verontwaar- Vertrouwen Plannen om samen met Xander Vrienten, al jaren muzikant (in de band van Jett Rebel, vroeger in pop groep Valerius) en net als zijn vader bassist, een album te maken waren er al langer. Vader Henny wist daar bij leven ook al van. Op deze nieuwe plaat van Trijntje zouden de liedjes van Henny komen te staan, geprodu ceerd door Xander en gespeeld met digd over. De beelden spreken voor zich.” Eerder meldde het OM dat de rapper wordt verdacht van po ging tot zware mishandeling en/ of mishandeling. Lil Kleine kan nog steeds voor de rechter wor den gesleept. Onlangs stond het paar al tweemaal voor de rechter: één keer over de verdeling van een aantal dure spullen en één keer over een omgangsregeling die Lil Kleine eist voor hun zoontje Lio (3). Over hun zoon tje hebben beiden inmiddels af spraken gemaakt. had. Ik denk dat Henny zich dat zelf niet eens realiseerde. Heel veel muzi kanten in Nederland hebben dat. En als ik dan nu naar Xander kijk... Daar is hij het kind van! Toen Xander net bij mij in de band kwam spelen, belde Henny mij ookweleens. ‘En? Hoe doet hij het?’ Ik zou exact het zelfde hebben gedaan voor mijn kind. En Henny en ik hadden samen écht een klik.” En weet je, zegt ze dan: „Die klik heb ik nu met Xander ook.” „Het gaat nu om gewone mis handeling”, zegt een woordvoer der van het OM. De rapper wordt dus nog steeds vervolgd. Lil Kleine (echte naam Jorik Scholten) werd februari 2022 aangehouden nadat beelden naar buiten waren gekomen waarop het leek dat hij Vaes met haar Trijntje Oosterhuis en Xander Vrienten vertolken op het album Trijntje zingt Vrienten met Vrienten liedjes van Xanders vader Henny Vrienten, die vorig jaar overleed. „De goedkeuring van Henny was een voorwaarde.” k heb altijd gedacht dat de vorderende leeftijd II van Philip Freriks en Maarten van Rossem de I grootste bedreiging vormde voor het voortbe staan van De slimste mens. Maar ik had het mis. Het zijn de kandidaten. BN’ers genoeg in dit landje. Elk halfjaar dient zich wel weer een nieuwe lichting cabaretiers en acteurs aan, of muzikanten die onophoudelijk ‘fuck’ roepen of vieze piepgeluiden maken. Maar slimme BN’ers? Die zijn op. Elke aflevering hoop ik weer dat we de bodem hebben bereikt. Maar dan blijkt het de volgende dag nóg een graadje erger. Met als voorlopig diep tepunt dinsdagavond. Bij die aflevering trok ik van ellende de haren nog net niet uit mijn hoofd. Wie niet gelooft dat het onderwijs de laatste jaren in gierend tempo achteruit is gehold, zie hier het be wijs. Ik ben bijna in staat om bij de volgende verkie zingen PvdA te stemmen om de onderwijsplannen van Marjolein Moorman er doorheen te krijgen. Zeker nu ik VVD’er Queeny ‘Kweenie’ Raj- kowski aan het werk heb gezien. Het begon dinsdag al meteen bij de eerste vraag. Dat is traditiege trouw een makkelijke, bedoeld om de nieuwe kandidaat op zijn ge mak te stellen. Waar staat de afkorting Stopera voor? Wij in Rotterdam murmelden het antwoord zachtjes voor op de bank. Maar Camiel, de zanger van Son Mieux, poeh, die had geen flauw idee. Nou, dan weet je wel hoe de rest van de aflevering verliep. Idi Amin, Salman Rushdie, John de Bever - de deelnemers kennen dit seizoen werkelijk nie mand. Denken dat Chopin een acteur is, Franeker een presentator. Als je ziet wie er in het klasse ment staan en weet met hoe weinig punten ze daar zijn gekomen, springen de tranen je in de ogen. arm is de begroeting, liefdevol en zorgzaam V ding. Als Xander Vrienten (35) en Trijntje Oosterhuis (49) elkaar op een ijskoude doorde weekse middag treffen, in een deftige bar in Amsterdam, voor een gesprek over hun gezamenlijke plaat Trijntje zingt Vrienten met Vrienten, vallen ze elkaar meteen in de armen. Ze ken nen elkaar dan ook al jaren. Uit de zelfde klei gekomen, noemt Trijntje dat. „Laten we eerlijk zijn”, zegt ze over haar band met de familie Vrienten: „Henny is gewoon een man om te missen. Zijn dood is superzonde en zó jammer. Ik heb zoveel aan hem ge- II ‘Ga het maken man, zei Henny Anton Slotboom - Trijntje Oosterhuis o S TELEVISIE De finale van Wie is de Mol? is dit jaar weer live vanuit het Von delpark in Am sterdam op 11 maart. De fan dag gaat dit jaar niet door. Wel kunnen mensen ‘golden tickets’ aanschaffen voor onder meer de beste plek tij dens de finale. RADIO Prem Radhaki- shun (foto) heeft de Nachtwacht Award, de prijs voor het beste nachtradiopro- gramma gewon nen, voor Zwarte Prietpraat. Het programma is vorige maand na zes jaar gestopt. Lil Kleine wordt niet langer verdacht van een poging tot zware mishandeling. Het Openbaar Ministerie heeft de verdenking aangepast na een verklaring die zijn ex Jaimie Vaes heeft afgelegd. - Showredactie DONDERDAG 26 JANUARI 2023 PC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 26