Geld&Getuk ‘TROTS OP KLEDING VAN DE KRINGLOOP’ MEZZA 19 VI 2 ‘Ik ben alweer elfenhalf jaar alleenstaand. Ik zou niet alleen willen blijven, zit wel op een datingsite. Na mijn eerste scheiding heb ik zware tijden gekend. Ik moest helaas mijn leuke baan als kleuterleidster opzeggen. Mijn oudste zoon heeft de diagnose schizo frenie. Net als met mijn jongste zoon en zijn vrouw heb ik gelukkig heel goed contact met hem. Hij zegt vaak dat hij zo veel aan me heeft. Hij is honderd procent afgekeurd, maar werkt via een organisatie voor mensen met een grotere afstand tot de arbeidsmarkt. Hij is op computergebied heel slim. Sluit zo een modem aan. Ik snap niet hoe het kan, want zijn halve leven heeft hij op gesloten afdelingen gezeten. Soms spring ik uit de band en ga met hem uit eten. Het maakt mij dan niet uit wat het kost. Hij verdient dat’ Toen ik met twee kleine kinderen zeven jaar lang in de bijstand zat, verkocht ik mijn auto om winterjassen te kunnen kopen. Gelukkig was ik creatief met boodschappen. Nog steeds heb ik de tic om folders uit te pluizen en koopjes te halen in vijf verschillende supermarkten. Ik ben superblij als ik iets uit de ‘de-laatste-dag-bak’ kan scoren. Als ik 5,02 moet afrekenen, doe ik dat cash, als het 4,48 is, gebruik ik mijn pinpas. Ik lig in een deuk als mensen dat niet snappen. Ik ben trotser op kleding die ik bij de Ruilwinkel of Kringloop haal, dan op een nieuw stuk. Daar haal ik mijn neus niet voor op. Uitjes doe ik met de Valys. Mijn zoon mag dan gratis mee. Het laatste was met de Vriendenloterij, naar Madurodam. Ik doe graag mee met Social Deal-acties. Twee overnachtingen in Renesse inclusief driegan- gendiner, lunch en twee ontbijten, voor twee personen bijvoorbeeld, voor nog geen 100 euro. Tijdens mijn tweede huwelijk, dat tweeën half jaar duurde, had ik het financieel goed, ging vaak op vakantie, maar ik voelde me een vogeltje in een gouden kooi, dus vloog ik weg, een onzekere toekomst tegemoet. Ik woonde acht maanden op een camping. Mijn oudste broer verongelukte zeven jaar geleden en liet mij een halve ton na. Heel af en toe gebruik ik wat van dat geld. Ik heb geen financiële zorgen meer, maar nog steeds ben ik spaar zaam. Inmiddels heb ik ook AOW en een klein pensioen. Je hoort mij niet klagen.’ S3 S 2 5 2 LU Ooit verkocht Ineke haar auto om winterjassen te kunnen kopen. Maar als ze nu met haar zoon uit eten gaat, let ze niet op geld. ‘Hij verdient het.’ o Ineke van der Velden (70), gepensioneerd. Ineke woont in Oss in een beganegrond- appartement dat ze van haar jongste zoon huurt. Ze heeft twee zoons en twee kleindochters van vieren drie. -> Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@dpgmedia.nl MISKOOP ‘Tien jaar geleden kocht ik een opwarmbare rugsteun op de Seniorenbeurs in Utrecht, voor een paar honderd euro. Nooit gebruikt.’ BESTE KOOP ‘Een hometrainer. Na mijn heupoperatie kon ik twee jaar niet gewoon fietsen en oefende hierop.’ o z o IU o o cc LJJ LU 5 O z LU Q X CC z LU S 2 e LU LLJ CC Q z X H Q LU

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 99