Tk moest me inleven in de angst van toen’ Films aan de Maas 4 R Mi J Xl I BIJPRATEN AffiZZA 9 VI ‘Ja en nee. Ik herken haar eigen wil, haar sterke persoonlijkheid en haar grote dromen. Maar haar gedwongen volwassenheid door wat er om haar heen gebeurt, heb ik nooit ervaren. Om Lena goed te kunnen spelen heb ik me zoveel mogelijk ingeleefd in die periode van de geschiedenis. Dat betekende veel boeken lezen en zelf naar Berlijn reizen om de geschiedenis daar te zien en te voelen. En ook me in te leven in de angst en de constante dreiging die men toen moet hebben gevoeld.’ ‘We willen het menselijke aspect van die tijd laten zien. Het is geen geschie denisles, het gaat om de impact van de muur op de levens van mensen. Wat doet het met iemand als je van de ene dag op de andere je familie niet mag bezoeken of als je droom in duigen valt? De liedteksten van Stef Bos helpen dat gevoel over te brengen. Hij heeft zo’n poëtische en theatrale manier van schrijven, waarbij ruimte is voor eigen gevoelens en interpretatie. Ik hoop dat het publiek niet alleen ziet en hoort wat er wordt gezongen en gespeeld, maar dat iedereen op z’n eigen manier ook wordt geraakt. Een musical met een hart neerzetten, dat is ons doel.’ -> Checkpoint Charlie is te zien in de theaters, checkpointcharliedemusical.nl 'Al Staat Lena ver bij jou vandaan? Wat hoop je dat de voorstelling los maakt? LINDA VERSTRALEN (30) speelt in de musical Checkpoint Charlie de rol van de oost-Duitse Lena, die haar droom om zangeres te worden uiteen ziet spatten als Berlijn wordt verdeeld door de muur. ALS HET Internationaal Film Festival Rotterdam losbarst, dan weet je dat de stad vibreert van I de films. Een greep uit de parels: Bouw Museum Boy mans, over het iconische museum, en de documentaire The Antarctic Gardener, die draait om het leven tussen de krachten van de f Antarctische natuur. Kunstenaar J en regisseur Steve McQueen maakte Sunshine State. Hierin wordt de eerste gesproken film The Jazz Singer geana lyseerd terwijl tegelijkertijd de zon maar blijft branden. I 23 januari t/m 5 februari, iffr.com 41

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 89