Beau Ik heb een afspraak waar ik tegenop zie. MEZZA 7 VI afgezegd. Van het ene moment op het andere, subiet, zoals mensen dat soms plegen te zeggen, valt er een last van me af. Wat een dag! Wat een feest! Ik hoef nergens naartoe. De voorbereiding voor de volgende afspraak kan ik weer eindeloos voor me uitschuiven en de hele dag ligt aan mijn voeten! Ik moet mijzelf inhouden om niet juichend terug te appen dat de zon in mijn leven weer is gaan schijnen na dit bericht. Dat alles opeens weer zin heeft, nu ik verlost ben van deze molensteen om mijn nek. Jammer, tik ik in mijn telefoon, volledig tegen de waarheid in. Maar dat is onaardig. Ik wis het uit en schrijf: Geen probleem. Wat zal ik eens gaan doen met deze plotseling gewonnen tijd? Ik pak mijn dagboek erbij en maak een to do list, die begint met: kamer opruimen dozen en andere meuk naar milieustraat brengen idee podcast uitschrijven kattengrit rennen, lui! (10 km!) De reeks wordt allengs zó lang, drie pagina’s inmiddels, dat ik een enorme haast voel. Hoe krijg ik dit ooit af? En waar moet ik beginnen? Alles heeft een enorme prioriteit gekregen. Eerst maar even tandenpoetsen en daarna ga ik in één streep die hele lijst afwerken. Op weg naar het tandenpoetsen kom ik mijn bed weer tegen. En dan, ineens, valt alles op z’n plaats. Al dagen. Op de ochtend van de afspraak verlamt het gevoel van tegenzin mij totaal. De wekker gaat en ik wikkel mij in het dons, alsof ik me wil vastbinden in het bed. Zij huppelt opgewekt door de kamer, douche in, douche uit, aankleden, tanden poetsen, haar föhnen, wimpers lakken tralalalala. Ingepakt in het dons, vanaf de rand van het bed, volg ik haar, als een hondje dat met z’n hoofd op z’n pootjes ligt en enkel met z’n ogen het baasje in alle bewe gingen volgt, tot ze zegt: kom, we gaan uit. Maar ze zegt niets. Ze loopt de trap af en laat me in bed liggen, als een nachthemd. Ik kruip onder het dons vandaan, kruip onder de douche, kruip (halfdroog) in mijn kleren en slenter naar beneden. Alles doe ik zo sloom mogelijk, alsof ik daarmee de tijd kan vertragen. Terwijl we gevoeglijk kunnen vaststellen dat de tijd meedogenloos is. Al ram je elke wekker en klok op de hele wereld met een voorhamer in elkaar, al zet je de as van de aarde stil; we zullen doorgaan. Met de stootkracht van de milde kracht. In de keuken drink ik een kop thee. Buiten miezert het, net als in mijn hoofd. De katten kijken hondsbrutaal, ze voelen dat ik gewond ben. Ik zet mijn telefoon aan en kijk of er nog berichten zijn. Jawel, er is een bericht. Nee... Ja! Zet de muziek aan! Violen! Trompetten! De afspraak is zojuist.... afgezegd. HOERA! Er is in het arbeidsleven bijna niets fijner dan een afspraak waar je tegenop ziet die op het laatste moment wordt 2 Presentator Beau van Erven Dorens (52) is getrouwd metSelly (51). Ze hebben vier zoons: Bram (21), Tijn (21), Bobbie (19) en Jan (17). z co LU z z O o En dan. ineens, valt alles op z’n plaats

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 87