.-3 NEE, ZE VLIEGEN NIET jfi I ut W. 4b*— VI I I Met het oorspronkelijke spelletje heeft de sport inmiddels weinig meer te maken. In Lars’ team zitten ook nauwelijks nog Harry Potter fans. De puntentelling is veranderd, en in plaats van vliegende bezem stelen gebruiken de spelers pvc- buizen tussen hun benen. Ja, ook weer lachen natuurlijk, als Lars de regels uitlegt. Toch is de pvc-buis weinig anders dan handicaps in andere sporten, zoals je bij voetbal je handen niet mag gebruiken. Eén partij moet een volleybal, de quaffel, door drie ringen zien te gooien, de tegenpartij probeert ze af te gooien mettrefballen: de bludgers. En dan volgt na twintig minuten nog een potje pakkertje, waarbij de snaai, een tennisbal aan een staartje aan de broek van een van de spelers, moet worden afgepakt. Hartstikke afwis selend. En quidditch is inclusief: op het veld mogen per team maar vier mensen van hetzelfde geslacht staan; man, vrouw en non-binair. Jammer dat ze naast het twee keer trainen per week nauwelijks nog wedstrijden kunnen spelen. Na corona zijn er nog maar drie actieve zwerkbalteams in ons land. De buitenwereld ziet het als een sport voor nerds, maar met Harry Potter heeft het weinig meer te maken. LARS HAMELIJNCK (18) uit Wageningen zwerkbalt vooral omdat het zo gezellig en afwisselend is. MEESTAL REAGEREN mensen lacherig, als biologiestudent Lars met stalen gezicht vertelt over zijn favoriete bezigheid: zwerkbal bij de Wageningen Werewolves. ‘Ja joh, kunnen jullie vliegen?’ luidt steevast de eerste vraag. Quidditch, zoals de oorspronkelijk naam klinkt in de Harry Potter-boeken van de Britse J.K. Rowling, is van oorsprong een fictieve balsport op vliegende bezemstelen. De hoon verdwijnt al snel als Lars uitlegt dat het in werkelijkheid een pittige contact sport is, die het midden houdt tussen handbal, rugby en trefbal. En ja: tackelen mag. '1 A'. M» j I w I 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 84