20 Een eerlijker Nederland Melancholie in de polder Roosbeef MELANCHOLIEK EN ENERGIEK ‘Ik viel als een blok voor mijn nichtje en de tango’ MEZZA 3 VI Vijf voorstellen van ondernemer Sander Schimmelpenninck Carel Kraayenhof: ‘Emoties mochten vroeger thuis niet’ Al lezend werd ik een beetje melancho liek. Want ook al staat Baladapara un loco al jaren opengeslagen op de piano, spelen komt er nauwelijks nog van. Omdat er zoveel ander moois is om te doen. Maar dit weekend diep ik de blad muziek van Alfonsinay el mar weer op voor een beetje Buenos Aires in mijn Hollandse huiskamer. ‘Over veel dingen ben ik onzeker, maar mijn muziek, daar sta ik achter’ De afgelopen jaren kwam ik niet verder dan de Bourgogne, maar mijn familie is uitgewaaierd over de wereld. Zo zit mijn half-Argentijnse petekind nu in haar geboortestad Buenos Aires. Net volwassen en op stage. Toen ze pas geboren was, toog ik naar de Argentijnse hoofdstad om wekenlang met haar te knuffelen. Ik viel niet alleen als een blok voor mijn nichtje, maar ook voor de tango. Hoe de melancholieke en toch ook energieke muziek uit de danszalen de straat op woei. Hoe stokoude echtparen elkaar meevoerden op de vloer. Zwoegde ik als puber aan de piano op Rach maninoff en Bach, in Argentinië verzamelde ik als twintiger blad muziek van bandoneónspeler Astor Piazzolla, omgeschreven voor piano. Ik studeerde op Baladapara un loco - vrij vertaald Gezang voor een gek - in plaats van op fuga’s. En als ik bij m’n ouders was, werd Alfonsinay el mar gezongen aan de piano. Leoni Jansen vertelt aanstekelijk over dat prachtlied op pagina 32. Samen met bandoneón speler Carel Kraayenhof heeft ze een theaterconcerttour waarin ze het zingt. Sara van Gorp (49) Chef MEZZA en moeder van twee zonen van 8 en 13. COLOFON Chef MEZZA Sara van Gorp Art director Henk Marseille Redactie Mirthe Diemel (frl), Charlotte van Genderen, Mariëtte Middelbeek (frl), Jolanda van der Ploeg (frl), Ruud Roodhorst, Mark Roos (chef) Vormgeving Sita Bezemer, Coby Joustra (frl), Trés Melis (frl) Beeldredacteur Marcel Wagenaar REAGEREN? mezza@dpgmedia.nl Volg ons op Facebook, Instagram en Twitter 4 Mijn weekend 7 Beau 8 Zin in 11 Hier is Nathalie Baartman 12 Interview Hans Kazan 19 Geld Geluk 24 Kees van Dongen 36 Schrijver spreekt Joukje Akveld 38 Nu lezen 39 Mijn boek Charlotte de Monchy 40 Daan Rot 41 Puzzels 45 BV De Liefde 46 Hemd van het lijf Aus Greidanus sr.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 83