4/7 demiwater produceren voor de industrie. Doe het maar. Chinees Nieuwjaar: vieren met kop en staart Lachgas maakt echt slachtoffers, verbod erop kan niet vrijblijvend zijn 6 ÖZCAN AKYOL Procesoperator Industriewater Monteur Werktuigbouwkunde industriewater Evides Industriewater Ongekend veelzijdig l Wie zich onder jongeren begeeft, weet dat lachgas geen hype was een uitzondering. De NOS citeert uit een politieverslag en daarin staat dat de boosdoener ‘ict-aan- passingen en wijziging van de werkafspraken’ zijn, een handige manier om te formuleren dat het ambtelijke apparaat er helemaal niet klaar voor was. Dat is toch behoorlijk merkwaar dig. Wie niet helemaal is losge zongen van de realiteit en zich on der jongeren begeeft, weet dat lachgas geen hype was, maar nog steeds gretig wordt gebruikt door tieners. Dat is niet zonder gevol gen. Je schaadt niet alleen je eigen brein ermee, het spul kan ook van onschuldige omstanders slachtof fers maken. Ik las dat de NOS al eerder hier naar onderzoek had gedaan, en daaruit bleek dat ‘de laatste jaren tientallen doden en gewonden zijn gevallen bij verkeersongeluk ken waarbij lachgas in het spel was’. In drie jaar tijd waren er bijna tweeduizend ongevallen. Het begint een trend te worden in Nederland. Dat zagen we ook tijdens de jaarwisseling, toen ver schillende gemeentes vuurwerk- verboden hadden afgekondigd, maar die letterlijk nergens werden nageleefd. Een beetje burgerlijke onge hoorzaamheid hoort wel bij Ne derland, maar niet als dat ten koste gaat van de gezondheid van ande ren. Het is te hopen dat er snel orde op zaken wordt gesteld, want de statistieken wijzen uit dat er tot die tijd nog meer ongelukken zul len gebeuren. Dat is geen klein bier. Ikben he lemaal niet het type dat van alles en nog wat wil verbieden, dat doen we al te veel in dit land, maar als je daar overduidelijk wél voor hebt gekozen, moet er wel gevolg aan worden gegeven. De WD wil de partij van de law and order zijn, maar het handhaven op een lachgasverbod is kennelijk te veel gevraagd voor het departe ment van Justitie en Veiligheid. De Chinese jaartelling begint met het eerste regeringsjaar van de Gele Keizer Huangi in de 27ste eeuw voor Christus. Komende middernacht begint het jaar 4720. Volgens de Chinese dieren riem wordt dit het Jaar van het Konijn. Dat staat in het teken van rijkdom, nieuwe kansen, sterke groei, geluk en vrede. In China wordt Nieuwjaar veer tien dagen lang gevierd. Gebrui kelijk hierbij is dat fabrieken de deuren sluiten, zodat arbeiders op familiebezoek kunnen. Volgens Kwong Wa Choy, penningmees ter en vicevoorzitter van Stich ting China Festivals Rotterdam, doet de situatie rondom corona in China daar niks aan af. wordt er gedoucht. Op nieuw jaarsdag douchen is uit den boze, want daarmee douche je geluk en vrede van je af. In China worden speciale streekgerechten gegeten. Een van de belangrijkste gerechten is de dumpling (gevuld deegkoekje). Een ander belangrijk gebruik is om dieren in zijn geheel te serve ren. Choy: „Met kop en staart, zo als een heel speenvarken of een hele vis. Want zonder kop of staart is er ook geen leven moge lijk.” De nationale drank is thee. Daarnaast wordt er door volwas senen maotai gedronken. Dat is een sterke drank gebaseerd op rijsgist. Bij het restaurant van Maggie Chau (39) in Rotterdam zijn de traditionele speenvarkens en ge roosterde eenden inmiddels uit verkocht. Het Chinees Nieuwjaar wordt in Nederland voornamelijk in huiselijke kring gevierd. De jongere generatie geniet thuis van een feestelijke maaltijd uit een big bowl; een pan die bijvoorbeeld is gevuld met visballetjes, kip, gar nalen en inktvis. Het Chinees Nieuwjaar wordt in diverse grote Nederlandse ste den gevierd met optredens, op tochten en vuurwerk en wordt traditioneel afgesloten met het Lantaarnfestival. Uit den Boze Voordat het nieuwe jaar begint, is het belangrijk dat je een rein huis hebt. Het huis wordt daarom goed schoongemaakt en ook Hulst MBO-niveau 4 E&I/AOT/VAPRO C Hulst MBO-niveau 4 WTB et is u wellicht ontgaan, bij- voorbeeld omdat we driftig I met veel andere zaken be zig zijn, maar vanaf dit jaar, dus drie weken geleden, is er een wet telijk verbod in het leven geroepen op de verkoop en het bezit van lachgas. Er is alleen een probleem: de po litie en het Openbaar Ministerie kunnen de komende zes maanden nog niet handhaven, wat in de praktijk dus betekent dat de nieuwe maatregelen helemaal niet landelijk gelden, met hier en daar HMp Mij fuL @OzcanAkyol hiermee bijv, extra vakantiedagen Dan leren wij je graag kennen. Meer weten over Evides? Kijk op Als Procesoperator zorg jij ervoor dat de installaties optimaal blijven Het aanvragen van een VOG is onderdeel van de selectieprocedure. Acquisitie naar aanleiding van deze vacature wordt niet op prijs gesteld. Water is nooit zomaar water. Daar komt heel wat (proces-Jtechniek bij kijken. Zo ook bij Evides Industriewater, een dochteronderneming van Evides Waterbedrijf, waar wij ons richten op ‘maatwerk in water'. Dit doen we met name voor de chemische-, petrochemische- en voedingsmiddelenindustrie. Wij leveren onze opdrachtgevers diverse soorten proceswater, zorgen voor de zuivering van afvalwater en maken hergebruik van water mogelijk. 24 uur per dag, 7 dagen per week. Solliciteer voor 28 februari 2023 online via www.werkenbijevides.nl Harde knallen, rode versierin gen en de leeuwendans. Mid dernacht is het Chinees Nieuw jaar. Hoe vieren mensen van Chinese afkomst dit in Neder land? „Zonder kop of staart is er geen leven mogelijk.” aandacht voor je ontwikkelings mogelijkheden en hechten we veel Laila Moussaoui Rotterdam Heb jij affiniteit met de procesindus- Hebjevragen, neem dan contact op de werkzaamheden en bent een trie en stel jij veilig werken voorop? met Donny de Vriend, Regiohoofd vraagbaak voor collega's op het Productieregio Zeeland Zuid-Oost, gebied van werktuigbouw. Samen Solliciteer voor 28 februari 2023 Op onze beurt steken wij graag tijd tel. 06 20 118 748. zorgen jullie voor de optimalisatie online via www.werkenbijevides.nl en aandacht in jou: via een intern van de installaties en verlaging van en stuur je CV en motivatiebrief mee. opleidingsprogramma leiden wij je op. We hanteren flexibele arbeids tijden en bieden een goede pen sioenregeling. Op basis van je ervaring is het maximale bruto jaarsalaris 55.812. Dit is inclusief 20% flexibel in te zetten arbeids voorwaardenbudget Meer weten over Evides? Kijk op het aantal (ver-)storingen. Ook be- www.evidesindustriewater.nl geleid je onderaannemers. ZATERDAG 21 JANUARI 2023 GO Ben jij risicobewust en analytisch? Als Monteur Werktuigbouwkunde En ben je in het bezit van een ben je verantwoordelijk voor inkopen. Ook hebben we veel functioneren, je controleert, bedient VCA-diploma? Dan zoeken wij jou. de inspectie en het onderhoud en onderhoudt diverse installa- Solliciteer voor 28 februari 2023 van verschillende aan jou toe- ties en voert procesevaluaties uit onlineviawww.werkenbijevides.nl gewezen installaties, je regelt waarde aan de privé/werkbalans. Eventuele storingen los je zelf of en stuurje CV en motivatiebrief mee. de voorbereiding, uitvoering en met inzet van anderen op. administratieve verwerking van Op termijn ga je meedraaien in wacht- en storingsdiensten. Heb je vragen, neem dan contact op met Ronald Hartog, Manager Wat doet Evides voor jou? Op basis Maintenance Technical Support, van je ervaring is het maximale tel. 06 19 285 416. bruto jaarsalaris 55.812. Dit is inclusief 20% flexibel in te zetten arbeidsvoorwaardenbudget. Je kunt www.evidesindustriewater.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 6