‘Kloetinge en Wolfaartsdijk doen het goed hè...’ 13 maakt grote stappen bij Ajax natuurlijk van je trainer”, glim lacht Aertssen. „Ik werk altijd wel hard, dat zit gewoon in me.” Bij Jong Ajax staat de teller in middels op negentien competitie wedstrijden en daarnaast speelde hij dit seizoen ook nog met Ajax onder 18 twee wedstrijden mee in de Uefa Youth League. „Soms speel ik twee wedstrijden per week. Dat is pittig, maar al leen maar mooi om mee te maken. Hoe ik dat allemaal handle! Goed naar je lichaam luisteren en goed voor je li chaam zorgen, op je voeding Nieuwe verbintenis Ajax ziet toekomst in Aertssen. Onlangs werd een mondeling ak koord bereikt over een verbintenis voor 2,5 jaar met een optie voor nog een seizoen. Er was belang stelling vanuit België onder meer, maar hij koos voor een langer ver blijf in Amsterdam. „Ajax is geko men en spreekt vertrouwen uit. Een beloning voor hoe het gaat. Ik heb het naar mijn zin en het gaat goed. Hartstikke mooi dus.” Met zijn debuut in Ajax is is hij weer een plekje geklommen op de ladder, maar het is nu zaak om zijn rol te bevestigen en uiteindelijk door te groeien. Aertssen beseft dat als geen ander. „Ik kom nu net pas kijken. Het is nu aan mij om aan te haken. Ik zit nog niet vast bij Ajax 1 en ben geen basisspeler.” Dan komt Dolf Roks plots bin nenwandelen. De uit Zierikzee af komstige trainer is binnen de jeugdafdeling van Ajax actief. „Dit is een mooi verhaal hè”, zegt hij, wijzend naar Olivier Aertssen. „Hij laat zich echt niet gek ma ken.” Ook niet nu de druk voor hem toeneemt en topclub Ajax roerige tijden beleeft. Een crisis hangt als een dreigende wolk boven de club nu de resultaten van de regerend landskampioen tegenvallen. „Na tuurlijk krijg ik daar wat van mee”, zegt Aertssen, „maar ik kan me daar redelijk goed voor afsluiten. Ik laat me er niet te veel door aflei den. Ik probeer me te focussen op mijn eigen spel.” Na een uur zit het gesprek erop. Tijd voor Aertssen om in zijn auto huiswaarts te gaan. „Maar ik ga eerst nog even het krachthonk in.” letten en soms een ijsbad pakken. Zorgen dat je snel herstelt. En af en toe een dagje vrij, dat heb je ook nodig. Als het niet gaat, moet je het natuurlijk aangeven, maar ook Ajax houdt er rekening mee. Alle data wordt bijgehouden, de speel minuten en het aantal meters dat je hebt gelopen.” „Van jeugdvoetbal naar Keuken Kampioen is echt een grote stap. Misschien wordt dat wel eens on derschat, maar het is echt anders. Het was wennen, zeker die eerste wedstrijden. Je speelt tegen man nen van 28,30. In de jeugd had ik altijd wel het voordeel dat ik rede lijk sterk was en iemand bijvoor beeld aan de kant kon zetten. Nou, als je dan tegen Thomas Verheydt speelt, de spits van AD O, die zet je niet zomaar aan de kan. Nee, die zet jou gewoon twee keer aan de kant. Als je die een schouderduw geeft, lig je zelf omver. Natuurlijk zijn die spelers misschien voetbal lend en conditioneel minder, maar ze zijn slimmer in bepaalde din gen en lopen al langer mee op dat niveau.” Hij is een sierlijke centrale ver dediger G>tnijn favoriete positie”) die graag met de bal in dribbelt en zich met de opbouw bemoeit, con form de Ajax-stijl. Misschien ook wel veelzeggend: dit seizoen staat hij na negentien competitieduels nog maar op één gele kaart. „Ik ben niet echt een verdediger die er vol inklapt of er roekeloos in stapt. Ik probeer de boel goed in te schatten en vaak op techniek te verdedigen. Ik ben wel gewoon fel en sterk in de duels, maar mis schien mag het nog iets brutaler. Ik ben kritisch op mezelf en kijk ook elke wedstrijd van mezelf te rug. Terugkijken naar de goede en slechte dingen, en dat bespreek je dan met de trainer.” Een jongen met geweldige karakter eigenschappen het water. „Ik heb een eigen bootje en ben nu bezig met mijn vaarbewijs. Ik vind het heerlijk om in Zeeland te zijn. Het is er heel anders dan in Amsterdam, veel polder, veel ruimte en niet helemaal vol gebouwd. Vijf minuutjes fiet sen en dan ben je bij het strand, het water.” Al leen zijn wedstrijd- en trainingsschema laat dat steeds minder toe. „Maar in de Randstad is het ook prima vertoeven. Het beste van twee werelden. Veel om dankbaar voor te zijn.” Vrienden van hem voetballen nog bij Wol- faartsdijk en Kloetinge. Als er geen tijd is om naar Zeeland te komen, spreekt hij ze tijdens een spelletje op de playstation of ze komen naar Amsterdam of naar een wedstrijd ergens in het land. Sommigen studeren buiten de pro vincie, dus er is altijd wat te combineren. Het voetbal in Zeeland volgt hij nog op de voet. „Kloetinge en Wolfaartsdijk doen het goed hè...”, weet Aertssen. Jorrel Hato en Olivier Aertssen, twee tevreden Ajacieden na hun debuut in het eerste, foto'sbartstoutjesdijk/anp Olivier Aertssen werd 7 augustus 2004 in Veldhoven geboren en was nog geen vijf jaar oud toen hij bij VV Oirschot Vooruit ging voet ballen. Hierna verhuisde het gezin naar Oud Sabbinge en werd hij lid van voetbalvereniging Wolfaartsdijk. Daar voetbalde hij tot zijn veer tiende, waarna hij bij Kloetinge onder 15 jaar (seizoen 2017-2018) terechtkwam. Tijdens vakanties en op vrije dagen trekt hij nog regelmatig naar Zeeland, om vrienden te bezoeken of te recreëren aan en op GO ZATERDAG 21 JANUARI 2023 - Trainer John Heitinga over Olivier Aertssen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 41