u u Centrale verdediger Olivier Aertssen (18) 7nl®e ■JTbur 12 kort Quote van de dag Van de jeugd van Wolfaartsdijk en Kloetinge naar het debuut in Ajax 1. Olivier Aertssen maakt reuzenstappen in zijn carrière als voetballer. Dat dat ook nog eens in nauwelijks vijf jaar tijd gebeurt, maakt het verhaal alleen maar opmerkelijker én mooier. „Soms moet ook ik mezelf wel eens in de arm knijpen”, zegt de 18-jarige centrale verdediger. Had ik drie jaar geleden niet durven dromen Ik kom nu net pas kijken. Het is nu aan mij om aan te haken ZK weer in Middelburg hebben de training achter de rug en genieten samen van de lunch. Sherida Spitse is er met haar ploeggenoten, evenals algemeen directeur Edwin van der Sar. Ook Sjaak Swart geeft acte de présence. Mister Ajax, 84 jaren jong, zoals al tijd keurig in het pak, komt even buurten en een vorkje meeprik ken. Olivier Aertssen, die bij Ajax als ‘Ollie’ door het leven gaat, schuift even later aan voor het interview. Rustig en weloverwogen kiest hij zijn woorden. Hij inhaleert de (media-)aandacht die er plots op hem afkomt, geniet er tussen alle drukte door van, zonder te gaan zweven. Hij is sowieso niet ie mand van de voorgrond, zegt hij ergens middenin het gesprek. „Tuurlijk is het hartstikke mooi dat je met het eerste mee mag trai nen, mee naar wedstrijden gaat en af toe speelt, maar je bent er dan nog niet.” Hij heeft deze morgen wel weer met de eerste selectie op het trai ningsveld gestaan, te midden van grote namen als Dusan Tadic, Davy Klaassen, Steven Berghuis en Edson Alvarez. „Spelers waar ik héél van kan leren”, zegt Aertssen. Officieel is hij nog altijd speler van Jong Ajax, maar hij traint regelma tig met het eerste, ook al omdat de hoofdmacht na het vertrek van Daley Blind en Lisandro Magallan wat minder dik in de verdedigers zit. „Meestal krijg ik een dag van tevoren via de app te horen of ik bij Ajax 1 of Jong Ajax moet trai nen. Zo gaat dat en daar raak je aan gewend hoor.” Dus heeft hij op dinsdag nog geen idee of hij tot de wedstrijdselectie gaat behoren voor de uitwedstrijd van zondag tegen Feyenoord. insdagmiddag rond de klok van één uur op De Toekomst, het trainingscomplex van Ajax. Tal van teams Zijn loopbaan heeft tot nu toe iets weg van een jongensboek. Be gonnen in de jeugd van Wolfaarts dijk, stapte hij over naar Kloetinge onder 15 jaar, werd met dat elftal kampioen in de hoofdklasse om vervolgens de stap naar Sparta te maken. Bij de Rotterdamse club speelde hij één seizoen, waarna hij naar Ajax verkaste, de club waar hij al vanaf jongs af aan fan van is. Op 10 januari 2022 vorig jaar volgde zijn debuut in het betaalde voetbal, met Jong Ajax tegen Jong FC Utrecht in de Keuken Kampi oen Divisie. En nu onlangs op 11 januari, één jaar een een dag later, maakte hij zijn entree bij Ajax 1. Baloise Ladies Tour start opnieuw in Vlissingen Milan Vader overtreft zichzelf in Australië Telefoon redelijk ontploft Aertssen zat de afgelopen weken wel al twee keer op de bank tijdens competitieduels, bij NEC uit en thuis tegen FC Twente, in een volle Arena. Zijn debuut maakte hij op 11 januari, op een doorde weeks avond, in de bekerwedstrijd tegen FC Den Bosch. De 1.83 meter lange verdediger kwam in de 68ste minuut in het veld voor Rensch. Zeeuwse in halve finale Opofferingen Alsof het de normaalste zaak van de wereld is, maar het is hem niet komen aanwaaien. Het is een droom, waar hij al die jaren kei hard voor heeft gewerkt en waar voor ook opofferingen nodig wa ren. „Ik ben met mijn ouders ver huisd vanuit Zeeland. Familie, vrienden, school, alles was daar. Toen ik naar Ajax ging, moest dat ik allemaal opzeggen. Ik ben mijn ouders heel erg dankbaar, want die hebben voor mij én met mij de stap naar Amsterdam gezet. Ik ben enigst kind en dat heeft er ook wel bij geholpen dat ik met mijn ou ders naar hier kon verhuizen. Als je broers of zussen hebt, maakt dat het allemaal lastiger.” „Ik had in een gastgezin gekund, maar die keus was snel gemaakt. Dat zag ik en ook mijn ouders niet zitten. Ik kon ook naar Feyenoord in die periode. Ook dan moest ik van school veranderen, maar kon ik wel thuis blijven wonen. Maar de kans om bij zo’n mooie club als Ajax te gaan spelen, laat je natuur lijk niet lopen.” „Van Sparta naar Ajax is best een grote stap geweest. Deels door die verhuizing natuurlijk, vanuit een klein dorpje in Zeeland naar Am sterdam... En Ajax is een grotere club dan Sparta, dus wordt er ook meer gevraagd. Als je in Zeeland woont, is het allemaal wat be scheidener, rustiger. In Amster dam is dat toch anders, maar dat leer je vanzelf en daar heb ik wel stappen in gezet, al ben ik niet ie mand van het hoogste woord.” Zijn trainer bij Jong Ajax, John Heitinga, was onlangs lovend over ‘zijn’ pupil. ‘Een jongen met ge weldige karaktereigenschappen’, zei hij. ‘Een harde werker, leergie rig. Iemand die elke dag naar de club komt om het maximale eruit te halen. „Dat zijn mooie woorden „Dat was een heel mooi moment, voor mezelf, mijn familie en vrienden. Trots, gewoon genieten. Na afloop kreeg ik veel appjes, mijn telefoon is redelijk ontploft. Ja, dan ga je blij naar huis, met een heel goed gevoel. Mijn debuut was al hartstikke mooi, maar ik was ook tevreden over mijn eigen spel. De nul gehouden en geen grote fouten gemaakt. Dat is nog tien keer mooier. Als je invalt en je maakt een grote fout, dan houd je er geen lekker gevoel aan over.” „Mijn debuut maken is altijd wel een doel geweest, maar het is niet zo dat ik daar een bepaalde tijdsli miet op had gezet. Als het drie maanden later was geweest, was het ook mooi geweest. Dat het uit eindelijk zo snel is gegaan, had ik niet verwacht nee. Dat heeft na tuurlijk te maken met jongens die zijn weggegaan en ook omdat ik het goed doe.” TENNIS SSBJ.- =UCI “UCI KARTEN M Q-Boloise vacansCHeil (tollat ^■Bolois O-Baloise O^aloise ^iBaloij WWW.BAI IUR.COM o - Olivier Aertssen - Dimitri Hooftman uit Bruinisse wordt trainer van VVGZ op www. pzc.nl. Het Zeeuws kampioenschap karten wordt dit weekeinde voor de 19de keer ge houden in Mid delburg. De jeugd rijdt van daag, de senio ren morgen. De titelverdedigers bij de senioren zijn thuisrijder Ruben Boutens (klasse 75-85 ki logram) en Wou ter Verbaarschot (tot 100 kilo gram). Elke klasse rijdt drie manches en een finale. D WIELRENNEN Vlissingen en Breskens zijn dit jaar etappe plaatsen in de internationale wielerronde Baloise Ladies Tour. De proloog wordt op woensdag 12 juli in Vlissingen afgewerkt, drie dagen later is Breskens de startplaats van het eerste deel van de derde etappe. Vlissingen maakte al eerder onderdeel uit van deze prof koers voor vrouwen. In 2017 werd de proloog ook al eens in de stad ge reden. Die werd toen gewonnen door de Australische Annette Edmondson, drievou dig wereldkampioene op de baan. De volgende etappe ging een dag later van Vlissingen naar Philippine. In de eerste drie jaar van deze prof koers (gestart in 2014) was Philippine telkens een etappeplaats. In 2019 was Sluis startplaats, in de laatste twee edities was Cadzand dat en dit jaar Breskens. Telkens betrof het de eerste van twee ritten op één dag en telkens lag de fi nish over de grens in Knokke-Heist. Dat is ook dit jaar het geval. Ellen van Dijk (foto) won de wedstrijd vorig jaar. WIELRENNEN Middelburger Milan Vader heeft gisteren bij de Tour Down Under zijn beste resultaat ooit op de weg neergezet. De helper van Jumbo-Visma-kopman Rohan Dennis mocht in de slotfase van de derde etappe voor zijn eigen kansen gaan en finishte als achtste. Hij staat nu vijftiende in het algemeen klas sement. Vader (26) kreeg op de laatste klim van klassementsleider Dennis te horen dat-ie niet meer de benen had om zijn trui te ver dedigen. De Middelburger hoefde op dat moment niet meer bij hem te blijven en kreeg toestemming om zelf voor een mooie uitslag te gaan. Vader werd achtste op 28 seconden van rit winnaar Pello Bilbao. Hij is nu vijftiende in het klassement (op 1.03); er zijn nog twee dagen te gaan. Het was de tweede keer dat de Walchenaar UCI-punten verdiende voor de wereldranglijst. Ploeg- en provinciege- noot Tim van Dijke staat 78ste op 8.01. Lesley Pattina- ma-Kerkhove uit Zierikzee heeft zich gisteren ge plaatst voor de halve finale van het ITF-toernooi in Tallinn (Est land). In de kwartfinale was ze in drie sets te sterk voor de Francaise Audrey Albie: 6-7 6-3 6-3. Vandaag speelt ze in de halve fi nale tegen de als eerste ge plaatste Tsjechi sche Viktoria Kuzmova. Jan Dagevos Amsterdam ■/?KNOKKE-HEIST|DEINZE HAPPYDQG TRAXXION UTRECHT ZULTE I HERr^ ‘Hij laat zich echt niet gek maken' ZATERDAG 21 JANUARI 2023 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 40