Dag Huis! 10 Info Achter elk huis zit een verhaal. In Dag Huis vertellen mensen waarom ze hun huis kochten, wat ze er hebben meegemaakt en waarom ze het verkopen. Deze week: Axelsestraat 52 in Zaamslag. Toen Cindy de Caluwé en haar vriend Gerd afgelopen zomer door de Zeeuws-Vlaamse polders re den, werden ze spontaan verliefd op een huis in Hengstdijk. Er was alleen één probleem: het stond niet te koop. Alsof het voorbe stemd was, gebeurde dit later in het jaar alsnog. Met succes brach ten Cindy en Gerd een bod uit. Gevolg is wel dat Cindy haar re cent grondig verbouwde huis in Zaamslag te koop heeft gezet. „Balen is niet het goede woord, maar jammer is het ergens wel na tuurlijk. De woning is echt schit terend vernieuwd, van alle kanten krijg ik positieve reacties. Als ik Gerd niet had leren kennen, zou ik ook niet verhuisd zijn. Ik heb nog getwijfeld of ik het niet zou gaan bank kwijt, nu staat er een heer lijke hoekbank. Alles is verder ge moderniseerd, zoals het vervan gen van de oude eiken vloer. Ook is er een nieuwe badkamer ge plaatst en heb ik nu een mooie nieuwe open keuken. Alles met de gedachte dat ik met mijn dochter tje (5) nog jaren in het huis zou wonen, maar toen kwam de liefde om de hoek kijken.” Ga je het dorp Zaamslag missen? „In totaal heb ik er acht jaar met heel veel plezier gewoond, dus in die zin ga ik het wel missen. Het is een klein dorp, maar er is echt al les dat je nodig hebt. Verschillende sportclubs, winkels en een super markt, het is er allemaal. Eigenlijk is er zelfs veel meer dan je in het gemiddelde dorp ziet. Er wordt ook van alles georganiseerd, zoals de jaarlijkse Zaamslagse feesten. Gelukkig verhuis ik maar een klein eindje van Zaamslag van daan. Mijn jongste dochter blijft er ook naar school gaan.” „Dat klopt, in de periode van no vember 2021 tot april 2022. De ver bouwing aan het huis was dan ook uitgebreid. Eigenlijk zijn drie kleine kamertjes op de beneden verdieping tot één ruime woonka mer gemaakt. In de oude situatie kon ik niet eens fatsoenlijk een verhuren, maar heb uiteindelijk toch besloten het te verkopen. Bo venal ben ik vooral heel blij met onze nieuwe woning. Zeker ook omdat ik vroeger in het buitenge bied woonde en daar altijd een bé- tje naar terugverlangde.” „Mijn vriend woont op dit mo ment nog in de buurt van Oss. We hebben elkaar vorig jaar leren ken nen, al was dat daarvoor indirect al het geval. Mijn oudste dochter (24) en zijn oudste zoon zijn al jaren lang bevriend, dus er was al een linkje. Voor mij is Zeeuws-Vlaan deren verlaten in principe geen optie. Ik ben dan ook blij dat Gerd naar hier wil verhuizen. Dat we perfect bij elkaar passen, daar zijn we ondertussen wel achter. Zo ben ik met succes carnaval gaan vieren in Brabant, terwijl ik dat normaal nooit doe. Ook zijn we in de zo mer twee weken op vakantie ge weest. Zonder ruzie, dus dan weet je dat het goed zit, haha.” „Dat is voor mij duidelijk de ver nieuwde keuken. Omdat het een open keuken met kookeiland is ge worden, is het een veel gezelligere ruimte dan voorheen en echt on derdeel van de woonkamer. Je voelt je veel meer betrokken bij gesprekken als er gasten zijn. Met Kerstmis zaten we met vijftien mensen aan twee tafels. Ik heb ge noten van de gezelligheid, de keu ken voelt nu echt aan als het mid delpunt van de woning.” - Baal je er ergens niet van dat je niet lang van je vernieuwde wo ning kan genieten? De woning aan Axelsestraat 52 in Zaamslag stamt uit 1923 en heeft drie slaapka mers en een garage. Woon gedeelte 97 m2, totale opper vlakte perceel 200 m2. In 2022 zijn keuken en badka mer vernieuwd. Vraagprijs is 229.000 euro k.k., de make laar is GeuS uw makelaar. Bas Dingenouts Zaamslag Ik begrijp datje meerdere maan den bij je moeder hebt gewoond tijdens de verbouwing? De nieuwe woning is het eerste huis van jullie samen? Is er een plekje in je huis waar je het meest trots op bent? Het huis aan de Axelsestraat in Zaamslag van Cindy de Caluwé. ■~2=S== ïhBs SËS 2==Ë=Ë Het huis van Cindy de Caluwé in Zaamslag staat te koop, omdat ze gaat samenwonen met Gerd, een paar kilometer verderop in de polder, fotosannehana 'Wel jammer dat ik mijn net verbouwde huis nu achterlaat’ ZATERDAG 21 JANUARI 2023 GO -V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 38