bvDe Liefde IK VERLANGDE WEL, MAAR WACHTTE AF MEZZ A. 45 VI ‘Ik ben gevoelsarm opgegroeid. Voor emoties was geen plek en zelfvertrouwen kreeg ik ook niet mee. “Je kunt wel denken dat je mooi bent, maar dat is niet zo,” zei mijn moeder. En als ik met een rapport vol achten en negens thuiskwam, viel ze over die ene zes. De onzekerheid verdween naar de achtergrond door de relaties die ik kreeg. Drie langdurige relaties, met mannen die gek op mij waren. Vooral de laatste breuk deed pijn. Mijn vriend werd steeds zuurder, liet zich steeds negatief over alles uit. Toen er na vijftien jaar weinig positiefs meer was en ook de intimiteit verdween, wilde ik niet met hem verder. Voor het eerst was ik toen alleen, echt en langdurig alleen. Ik kon bij niemand mijn verhaal kwijt en vond het onverdraaglijk. Hoe troost je jezelf, welke manieren zijn er om jezelf comfort te bieden? Ik wist het niet, had het niet geleerd en dacht dat het nooit over zou gaan. Vanaf het moment dat ik dingen op papier ben gaan zetten, ging het beter. Met het alleen-zijn keerde ook het negatieve zelfbeeld terug. Relaties hadden helend gewerkt, maar de basis verandert niet. Ik schaamde me zelfs, want ik was acht kilo aangekomen. Dat is er allang weer af, maar Als twee gekwetste zestigers verliefd op elkaar worden, kan het lang duren voor er iets gebeurt. Eline (65) weet er alles van. Beiden belast met een rugzakje waren we behoedzaam. Af en toe gingen we wandelen en na twee maanden begon hij me kaarten te sturen. Hij zei dat hij vriendschap wilde, maar gaf een dubbel signaal. Zijn kaartjes, samen eropuit, huggen, zeggen ‘ik word blij van je’. Ik verlangde naar meer, maar wachtte af. Als je allebei bang en voorzichtig bent, kan het lang duren voor er iets gebeurt. Anderhalf jaar, in ons geval. Op een avond wilde ik de boel vlot trekken, maar omdat hij niet zo’n prater is, pakte ik er vragenkaartjes bij. Op het eerste kaartje dat hij trok stond: wat vind Je van de persoon die naast je zit? Even later zat ik bij ’m op schoot. Dat is nu een halfjaar geleden. Ik lever me niet aan hem over, maar ik stel me wel open en laat de liefde toe.’ ik moet hard werken om mezelf met mildheid te kunnen bekijken. Zeven jaar heb ik gedacht: ik wil nooit meer die diepe emoties ervaren en zal me daarom niet meer intens aan iemand verbinden. Tot ik geraakt werd door het beeld van een oud, liefdevol echtpaar dat voor mij op straat liep. De vertrouwdheid van eikaars aanwezigheid, die verstandhouding: zo wil ik ook met iemand oud worden, met alle risico’s van dien. Via Tinder ben ik gaan ontdekken hoe ik me verhoud tot mannen. Ik had leuke dates, maar voelde geen chemie. Tot ik Thomas ontmoette. Bij zijn profiel kreeg ik direct een buikgevoel, in het echt bleek hij aardig, knap, belangstellend en attent. -> De echte namen van Eline en zijnThomas bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? mezza@dpgmedia.nl 2 o Q 33 en LU H 1 LU CE z z Lu E o LU

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 125