dat lezen 'Jammer dat veel mensen het gevoel hebben ingewikkeld is’ I (fa yufa ik op pagina honderd iets over AffiZZA 39 VI is heilig. Kortom: ik beschik over discipline. Maar ik ben tegelijk een enorme chaoot. Ik zou willen dat ik al een hoofdstukindeling klaar heb als ik aan een verhaal begin. Helaas. Het proces is rommelig, ik verzin geen groene ogen, maar blauwe. Het is niet anders. Ik ben ook altijd jaloers op mensen met zo’n klopt met het voorgaande. Dan moet ik terug om die eigenschap CHARLOTTE DE MONCHY (43) vindt het helemaal niet erg dat haar lezers vaak niet weten wie de schrijver van het boek is. z ten als ik de deur opentrek. Ik heb tot nog toe acht boeken geschreven, die zich allemaal afspelen op plekken waar ik zelf graag zou zijn. Soms denk ik: verzin eens iets anders. Maar uiteindelijk kom ik vaak uit bij een idyllisch dorp op een heuvel vlak bij een mooi meertje. Wat maakt het ook uit? Ik houd nu eenmaal van feelgood en romantiek. Voor mijn nieuwe boek, Hart voor de zaak, heb ik mij deels laten inspireren door mijn bezoeken aan mijn jeugdvriendin, die dieren arts is in Ierland. Samen rijden we dan visites, gaan we op pad door het glooiende landschap. Een deel van die omgeving komt terug in mijn boek, maar het meeste zuig ik uit mijn duim. Zoals de hoofd- Bij mijn vorige boek probeerde ik iets meer diepgang te creëren. Herschrijven, nog een keer herschrijven. Achteraf was ik daar niet tevreden over; het voelde en las gekunsteld. En uiteindelijk schrijf ik gezellige verhalen vol leuke dialogen die je tot je neemt als een simpele Netflix-serie. Mijn boeken worden lang niet altijd in de kast bewaard, mensen luisteren ze of lezen via online-abonne menten. Bij dit genre weten ze vaak niet eens wie de schrijver is. En daar is niks mis mee. Het gaat erom dat mijn verhalen lekker weglezen. Ik vind het zo jammer dat velen het gevoel hebben dat lezen ingewikkeld of hoogdravend moet zijn. Onzin. Pak wat jij leuk vindt: Boeketreeks, snelle wegwerp- thrillers. Een kwart van de vijftien jarigen is laaggeletterd omdat er nooit een boek wordt gelezen. De woordenschat van deze jongeren slinkt zienderogen, net als hun schrijfvaardigheid. Als je een boek probeert waar je plezier aan beleeft, ga je later vanzelf naar iets met meer inhoud. Of niet natuurlijk en dat is ook goed. Zolang je maar af en toe wat probeert.’ -> Hart voorde zaak verschijnt bij uitgeverij Boekerij 18,99 personages, onder wie Julia, die het landgoed met vakantiehuisjes draaiende houdt. Plotseling huurt een bekende rockster een van die cottages, want het verhaal moet wel een beetje vuur krijgen. Reuring is belangrijk. Q jk ijn vuistregel: mijn boek moet in tachtig I 1 I dagen klaar zijn, dus I 1 ik schrijf duizend VI woorden per dag. Soms doe ik daar twee uur over, MIJN BOEK LU Q O Z Cd LU e LU LU I Cd S LU z z

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 119