'Ik snap niet dat zij nog geen Gouden Griffel heeft’ Vreemde gasten Cliché en ook spannend Achter schilderijen Nog steeds een straatrat Krakende heks Len nieuw begin 38 VI van t Jasmine de prinses. Verder is het wat grimmiger. Gelukkig loopt het goed af.’ 2 LU JRk Het hotel met het groene licht Ür van Kate Milford (Leopold 21,99) is een spannend, magisch boek. Dat komt door de locatie, een oud hotel, en de sfeer. Milo woont in het hotel, dat van zijn ouders is. Hij moet raadsels oplossen om een myste rie te ontrafelen; er hebben ineens heel veel vreemde gasten ingecheckt en er is iets vermist. Wat ik mooi vind, is dat Milo geadopteerd is. Hij vraagt zich af wie hij was geweest als hij andere ouders had gehad. Daar voelt hij zich schuldig over.’ 'Ik hou van het subgenre dark WF academy, waar Maxton Hall College van Mona Kasten (Boekerij 22,99) ook onder valt. Het deed mij denken aan de tv-series Gossip Girl en Gilmore Girls. De nerderige Ruby komt op een middelbare school vol rijkeluis kinderen. Zelf is ze niet rijk. Ze ontmoet een bad boy met wie ze closer wordt. Tikkeltje cliché, maar ook spannend vanwege alle geheimen die rondgaan.’ ‘Even een stofdoek of de kwast Wr erover: zo werkt restaureren niet. Oude schilderijen zijn vaak kwetsbaar en al meermaals gerestaureerd. Sluier van de tijd van Benjamin Rous (Van Oorschot 39,95) vertelt het verhaal achter beroemde schilderijen - letter lijk. Dankzij moderne technieken zoals röntgen- en infraroodopnames, is te zien welke lagen er onder de bovenste verflaag zitten. Hoe de schilder ooit is begonnen. Met welke kleuren, bijvoor beeld. Dat is belangrijke informatie voor restaurateurs. Het boek staat vol interessante afbeeldingen van scans.’ ‘Ik raad voor dertienplussers Een nieuw begin aan. Liz Braswell (Big Balloon 17,99) heeft het verhaal van Aladdin genomen en gedacht: wat als niet Aladdin de lamp had gevonden, maar slechterik Jafar? De sfeer en vertel vorm zijn nog steeds sprookjesachtig, Aladdin is nog steeds een straatrat en ‘Adiba van Janneke Schotveld V (Van Holkema Warendorf 14,99) zijn zeven verhalen voor kinderen vanaf zes a zeven jaar. Ze zijn los van elkaar te lezen, maar het leukst is om bij één te beginnen. Echt elke bladzijde is geïllus treerd. Adiba is een heks van 180, met krakende botten en veel rimpels. Waarom Schotveld nog geen Gouden Griffel heeft gewonnen, begrijpen mijn collega’s en ik niet. Haar verhalen zitten zó goed in elkaar.’ ai°XA kasten Janneke Schot' y ROUS BENJAMIN z z UJ O I LU E nu lezen YASUE HAZENOOT (23) van Boekhan del Van der Meer in Noordwijktipt vijf tophoeken. LEEST ZELF GRAAG Young adult en thrillers, maar bovenal kinderboeken, omdat daarin alles kan. Ik ben fan van Pieter Koolwijk en illustrator Linde Faas. Daarom was het een feest toen vorig jaar Luna verscheen van d ie twee samen. Het heeft alles wat ik als kind had willen lezen.’ VLIEGT OVER DE TOONBANK ‘Hef schaarse licht van Nino Haratischwili. Op de kinderafdeling doet het derde deel van De Gorgels het nog steeds goed.’ OP het NACHTKASTJE ‘De hertaling van Zorro. Dat lezen we met de young-adult- leesclub van de boekhandel. Ik ben nog niet ver. Er is net geld beloofd aan degene die Zorro te pakken krijgt, dood of levend.’ LIZ BRASWE - V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 118