Clash op NK: Leermeester versus leerling tf) Paavo de Leng wordt beter en beter in Gronings team c Atleet uit Koudekerke verbaast zichzelf in Egmond aan Zee 11 Paavo de Leng (21) maakt - ver weg in Groningen - progressie als atleet. Zondag debuteerde de Koudekerkse atleet in Egmond aan Zee op de halve marathon met een tijd die indruk maakte. ,,Ik ben best wel verbaasd dat ik dit al kon”, reageert hij daags na de sterk bezette race waarin hij als veertiende finishte. Dies Janse bij Oranje De laatste keer dat ze elkaar troffen, was vorige maand bij de Grand Prix in Rosmalen. Toen won De Kok met 40-19. De jonge Lewedorper heeft sowieso een positieve balans tegen zijn leermeester uit Hulst. Van de vijf duels won hij er drie, verloor er slechts één en één partij eindigde on beslist. De Bruijn: ,,Die schat ik niet zo hoog in. Absoluut de groot ste favoriet is veelvoudig Ne derlands en wereldkampioen Dick Jaspers. Ik kijk wel uit naar weer een NK driebanden (zijn 21ste). Sinds mijn terug keer uit Korea ben ik blij weer mee te kunnen doen. Van de voorgaande twjntig heb ik er tot nu toe drie gewonnen en daar ben ik best trots op.’’ elkaar beter.” De Walchenaar ziet zich hoofdzake lijk als baanatleet. Op het Nederlands kampioenschap van afgelopen zomer werd hij vierde op de 3000 meter stee ple en zat hij maar anderhalve tel van het brons af. Wat hij nu in deze winter doet, staat in dienst van het zomerse outdoorseizoen. De Lang: ,,Ik had met mijn trainers afgesproken om in deze maanden wat meer omvang te maken. Daar paste de Egmond Halve Mara thon van zondag ook mooi in. In fe bruari loop ik ook nog het NK 10 kilo meter en het NK cross.” den, verwachtte De Leng helemaal geen prominente rol. ,,Top 30 was al mooi”, zegt hij. ,,Ik wist dat ik goed voorbereid was, maar had niet eerder zo’n lange afstand gelopen.” Tot eenieders verbazing hij kon lang mee en werd hij veertiende in 1.11.57 uur. ,,In Egmond aan Zee zijn de om standigheden altijd zwaar. In de eerste zeven kilometer loop je over het strand en nu hadden we de wind ook nog eens vol tegen. Ik denk dat op dat stuk ongeveer de eerste 100 lopers bij elkaar bleven.'’ ,,Er waren wel uitlooppogingen, maar niemand kwam weg. Ons ge middelde lag boven de 4 minuten per kilometer. Pas toen we van het strand af kwamen, ontplofte de wedstrijd. Ook mijn tempo schoot omhoog, naar De Kok: ,,Ik ga weer voor een plaats in de kwartfinale en hoop dan voor een stunt te onder de 3.10 per kilometer. Het was heel gaaf om toen zo ver van voren te kunnen blijven zitten.'’ Met zijn debuut op de halve mara thon staat hij meteen 42ste op de rang lijst aller tijden van ‘Atletiek Zeeland’. Op de 10 kilometer is hij sinds novem ber met 31.07 minuten terug te vinden op de gedeelde vijftiende plaats. Beide keren waren de parkoersen voor een groot deel onverhard. De Leng weet dus dat het, als hij voor asfaltwedstrijden kiest, nog har der kan. ,,Maar daar ligt nu nog niet mijn prioriteit. Dat kan later altijd nog. Eerst mezelfnog maar eens verbeteren op de steeple. Dat is ook zo’n mooi nummer, daar wil ik nog wel even mee verder. Op het volgende NK wil ik een medaille winnen.” De Kok: ,,Ik ben al blij dat ik er sta. Tegen wie ik dan moet, maakt me niet uit. Je moet al tijd scherp zijn. Maar JP is mijn trainer en we weten alle bei dat dit moeilijke potjes zijn. Hij wil mij beter maken, waarvoor ik hem dankbaar ben. Maar als we tegenover el kaar staan, willen we allebei winnen.’’ kunnen zorgen. We spelen om setjes van tien carambo les, dus alles is mogelijk.’’ Leest verder bij SDO'63 Persoonlijke records In Groningen krijgt Paavo de Leng, de zoon van duuratleet Edward de Leng, de kans om zijn sport en studie te combineren. Het trainen met andere sterke lopers legt hem geen windeie ren: op alle middellange afstanden en lange afstanden scherpt hij constant zijn persoonlijke records aan. ,,Zo'n mooie trainingsgroep als hier heb je in Zeeland niet", zegt hij. ,,Op de mo menten dat we samen zijn, maken we Zeven kilometer strand In Egmond aan Zee, waar elke winter één van de sterkst bezette halve mara thons van Nederland wordt gehou- De Bruijn: ,,Niet echt. We spelen allebei altijd om te winnen. Joey is zich geweldig goed aan het ontwikkelen en is een geduchte tegenstander voor elke Nederlandse speler. De Kok: ,,Dit is de derde keer op -j rij en daar ben ik j best trots op. De eerste keer heb de kwartfinale ge haald, maar werd met 3-2 in sets door Jas pers uitgeschakeld.’’ Toen De Leng in 2020 voor de studie bewegingswetenschappen koos, moest hij nog bepalen waar hij dat zou gaan doen. ,,Ik wilde naar een plek waar ik kon aansluiten bij een goed team”, vertelt de Walchenaar. ,,Mijn oog viel toen op ‘Team 4 Mijl’ in Gro ningen. De ‘4 Mijl van Groningen’ is een begrip hier, de Kustmarathon in het kwadraat. Daar zit ook een atleten team bij, met de top van Nederland en zelfs Europa. Ik wilde daar heel graag bij komen...” Maar dat was nog niet zo eenvoudig. ,,Ik nam wel een risico”, zegt hij la chend. ,,Ik ging al naar Groningen, maar wist niet zeker of ik in het team zou worden opgenomen. Het was uit eindelijk kantje boord. Ik had voor mijn gevoel wel wat aardige tijden staan op de korte afstanden, maar daar zijn ze wel wat gewend. Ik mocht na een soort sollicitatiegesprek twee we ken meetrainen. Uiteindelijk zeiden ze: blijf maar.” De Bruijn: ,,Moeilijk. Het is Hij won al van elke Neder- niet de stress of de druk die ik landse topper behalve van Jas- mezelf opleg. Ik mis gewoon pers.’’ de stabiliteit die mannen als Sanchez, Jaspers en Blomdahl wel heb ben. Daar heb ik mee leren leven.’’ GO WOENSDAG 11 JANUAri 2023 VOETBAL VOETBAL Paavo de Leng bij de Sylvestercross in Soest. foto bjorn paree Je verrichtingen de laatste tijd zijn nogal wisselvallig. Heb je daarvoor een verkla ring? Dies Janse is opgenomen in de definitieve selectie van Oranje onder 17 jaar. De uit Goes afkomstige ver dediger speelt bij Ajax. De se lectie komt vol gende week bij elkaar ter voor bereiding op de eliteronde voor EK-kwalificatie. Die eliteronde wordt eind maart in eigen land ge speeld tegen Engeland, Dene marken en Noord-ierland. Leraar versus leerling. De Zeeuwse driebanders Jean Paul de Bruijn en Joey de Kok spelen deze week in de poulefase tegen elkaar bij het Nederlands kampioen schap in Berlicum. Wat ver wachten de twee van zich zelf? Maar Jean Paul de Bruijn, jij bent titelverdediger. Hoe groot acht je je kansen op verlenging? Wat is je doel nu? Je speelt in een poule met je leermeester Jean Paul de Bruijn. Hoe vind je dat? - Joop van den Oudenhoven Sigi Leest ver volgt zijn verblijf bij vierdeklasser SDO'63. De oe fenmeester staat ook volgend sei zoen voor de groep in Lams- waarde. Leest is momenteel aan zijn eerste sei zoen bezig, na dat hij in het sei zoen 2016/2017 ook al aan de club verbonden was. Zijn enige andere Zeeuwse klus als hoofd trainer was het seizoen daarna bij Sluiskil. Roeland van Vliet Groningen Je staat in een poule met je leerling Joey de Kok. Geeft dat nog extra span ning? Nou Joey de Kok (foto), hoe vaak stond jij al op de Masters? I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 39