optreden voor Borussia na ziekte M PSV laat zich niet nog een keer verrassen door moedig Sparta Na het verdienstelijke punt in de eredivisie tegen PSV (0-0) was een bekerstunt drie dagen later op Het Kasteel ver weg voor Sparta, al gaf gegrabbel van PSV’s bekerkeeper Joël Drommel nog even hoop. De Eindhovenaren wonnen uiteindelijk verdiend met 1-2. Portugese voetbalfamilie, toont zich bij Ajax dwr 21 TOTO KNVB BEKER aan zijn tekortkomingen te werken en zich bij Porto in de nationale ploeg zou spelen. Dat neemt niet weg dat Ajax ook een grote club is, waar hij alsnog in de voetsporen van zijn vader kan treden. Daarvoor is al het talent aanwezig.” kanker zwaarder zou zijn dan ge hoopt. In november werd duidelijk dat hij nog een tweede operatie moest ondergaan. Op de 24ste dag van die maand gafhij een update op zijn Twitter, ondersteund door fo to’s uit het ziekenhuis. ,,Een vol gende stap in het revalidatieproces. De tweede operatie is goed verlo pen”, schreefhij. Vanafdat moment cei^ao oogde aanvankelijk nog te veel als speeltuinvoetballer, maar maakte snel stappen. Die toonde hij bijvoorbeeld in Glasgow, waar hij met zijn eerste CL-treffer de beslis sende 1-3 voor zijn rekening nam. Tegen NEC gooide Schreuder, in gegeven door tal van absenties ook, hem afgelopen weekeinde voor de leeuwen. De kleine rechtsbuiten gaf zijn visitekaartje definitief af. Als een echte Ajax-speler, die met bravoure dartelde over de rech terflank en daar aan de basis stond van een handvol grote kansen. Hij vertelde er ’s avonds telefonisch kon hij zich weer richten op zijn te rugkeer op het voetbalveld. Iets waar hij tijdens zijn ziekte sowieso altijd mee bezig is geweest. ,,Je komt veel mensen tegen die het beter hebben dan jij op dat mo ment”, vertelde hij eerder deze week over het mentale gedeelte van zijn revalidatie. ,,Het is soms moei lijk te verdragen, maar je moet er gewoon in blijven geloven dat je het zelf kunt. Dat helpt enorm. ik heb veel gepraat met Timo Baumgartl, Marco Richter en Jean-Paul Boëtius (voetballers bij wie dit jaar ook kan ker is geconstateerd, red.). De ziekte verloopt bij iedereen anders, maar we konden elkaar altijd helpen met veel waardevolle tips.” En het spelen voor de Gelbe Wand, zoals de tribune met de fana- tieke aanhang van Borussia Dort mund wordt genoemd, was een mooie stip aan de horizon. En dat is nu ineens heel dichtbij gekomen. Want hij is weer voetballer. Aan niets is nog te zien wat hij achter de rug heeft. Op zijn hoofd zit weer een paar millimeter donker haar, op zijn kin is zijn kenmerkende sik te ruggekeerd. Hij oogde bovendien fit, groot en sterk en ging meteen op zoek naar zijn eerste balcontact. Een heel grote inbreng in het spel had hij echter nog niet. Hij had geen aan deel in de drie Borussia Dortmund- doelpunten die nog vielen en kreeg zelf één kansje, dat hij recht op de keeper schoot. Maar de Ivoriaanse spits speelt weer en dat is het be langrijkste. Het vertrouwen was er, in en rondom Het Kasteel, na een uit stekende eerste seizoenshelft en een niet onverdiend punt tegen PSV afgelopen zaterdag. Een be- kerstunt zoals in 2016, toen PSV er op een dinsdagavond met 3-1 af ging op Het Kasteel, werd bij Sparta niet ondenkbaar geacht. Maar al vrij snel na de aftrap werd het perspectief troebel. PSV begon net als zaterdag in de com petitie veel sterker. Het creëerde aanvankelijk geen kansen, maar behield het overwicht en sloeg daarna alsnog toe. Voor rust stond er al een voor PSV comfortabele 0-2 op het bord door een fraai doelpunt van Xavi Simons en een van richting veranderd schot van Noni Madueke. Ook miste Anwar El Ghazi nog een reuzenkans. Bekerkeeper Joël Drommel kreeg vrijwel niets te doen aan Eindhovense zijde, tót hij een keer wel moest ingrijpen bij een voor zet en dat meteen verkeerd deed. De doelman die toch al een histo rie heeft met ketsers liet de bal los en Arno Verschueren kon daarvan profiteren. Niet veel later was de opportunistische invaller Koki Saito zowaar dichtbij de gelijkma ker. Even was daar weer die beker- droom voor Sparta, maar baten mocht het uiteindelijk niet. Si mons zorgde bij een uitbraak nog bijna voor 1-3, de zege van PSV was zonder meer verdiend. Drom mel maakte bovendien zijn eer dere foutje ruimschoots goed door Tobias Lauritsen met een ge weldige redding van de 2-2 af te houden. De vraag is wat PSV-trainer Ruud van Nistelrooij met het op treden van Drommel gaat doen. De coach zei eerder deze week dat hij dit seizoen zijn bekerkeeper is en zal daar normaal gesproken wel aan vasthouden. Vorig seizoen moest Drommel onder Roger Schmidt in april uit de goal en liep hij bijvoorbeeld de bekerfinale mis. Speeltuinvoetballer Trainer Alfred Schreuder had voor de transfer contact met Chico’s va der. Ajax maakte kennis met een wendbare en driftige Portugees, die snel prettig in de groep lag maar voor basisplaatsen vooral nog op Jong Ajax bleek aangewezen. Con- Ik heb veel gepraat met Timo Baumgartl, Marco Richter en Jean-Paul Boëtius Uitslagen/prog. over aan zijn vader, zoals hij dage lijks meermaals met zijn mentor belt. Het eind van de problemen op rechts? Als het aan Concei^ao en een groot deel van het publiek ligt wel. Maar de uitblinker belonen met een vaste plek betekent vrijwel zeker dat Schreuder leider Dusan Tadic of recordaankoop Steven Bergwijn naar de bank moet dirige ren. Een luxeprobleem dat zich vanavond in het bekerduel met FC Den Bosch nog niet zozeer aan dient, maar voor de krakers tegen Twente en Feyenoord daarna wel. L N op zijn vader TWEEDE RONDE - Sébastien Haller Noni Madueke na de tweede treffer voor PSV. foto pro shots Tim Reedijk Rotterdam Gisteren FC Twente - Telstar Kozakken Boys - ADO Den H. Quick - De Graafschap NAC - FC Eindhoven Sparta - PSV Vandaag 18.45 uur Excelsior - AZ 20.00 uur Almere City FC - NEC 20.00 uur De Treffers - Cambuur 20.00 uur Heerenveen - Volendam 20.00 uur VVV - FC Emmen 21.00 uur FC Den Bosch - Ajax Morgen 18.45 uur Heracles - GA Eagles 20.00 uur Bl. Geel ’38 - FC Utrecht 20.00 uur Groningen - Spakenburg 20.00 uur Urk - VV Katwijk 21.00 uur Feyenoord - PEC Zwolle 3-1 1-3 1-4 2-1 (n.v.) 1-2 Sébastien Haller controleert de bal bij zijn rentree in het oefen duel met Fortuna Düsseldorf. foto getty images GO WOENSDAG 11 JANUARI 2023 |A'1'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 21