Oud Nieuw 25 Adviseur voor winnaars Postcode Loterij nu kan ik eindelijkgaan scheiden van mijn man9 Een winnares it'l,,f I Bea Post (68) begeleidt mensen die opeens heel rijk worden na deelname aan de Postcode Loterij. Al dertig jaar. Er was zelfs een man die zelfmoord pleegde toen hij miljonair werd. 1 W f f 'l j U W.V-V: melijk dat die man al veel eerder - in strijd is met er- was over het grote aan goede doelen ex Ze was niet lar man.” En er was ook jaren- rint.’ Toen p Nieuwjaarsdag is ze er voor de 31ste en tevens laatste keer bij, als de rode Kan- jertruck met op- me tegen, dat menschap zo- legger ergens in Nederland wordt geparkeerd en nerveuze buurtbe woners samendrommen rond de oplegger. Daar zullen Caroline Tensen en Quinty Trustfull bekendmaken waar de Postcode Kanjer van 58,9 miljoen die keer is gevallen. Bea Post blijft in het feestge druis op de achtergrond, maar biedt de winnaars meteen hulp aan. Het begeleiden van winnaars behoort sinds 1991 tot de taken van Post, die sinds de start - twee jaar eerder - bij de loterij werkt. Bea Post stapte naar de directie met het voorstel om ook nazorg te bieden aan winnaars, nadat in 1991 een alleenstaande dame uit Halfweg de PostcodeKanjer won. „Ze had een miljoen gulden ge wonnen en wist zich geen raad. Ik ben nog een keer naar haar toegegaan, maar ik ben geen financieel expert. Zo kwamen we ertoe winnaars aan te bieden dat de accountants van PWC een financiële planning voor hen maken.” „Het waren steeds dezelfde mensen die om geld vroegen. Op het laatste beant woordde ik zelf die bedelbrieven, want ik kende ze allemaal bij naam.” Ze had al een jaar met pensioen moeten zijn, maar is nog één dag per week verbon den aan de loterij. „In de corona- periode hebben we de winnaars met een bus naar de studio ge haald. Dat was niet het feestje zoals we gewend zijn. Zo wilde ik geen afscheid nemen.” Ruzie De plotselinge status van miljo nair doet wat met mensen, weet Bea Post. „Er komt zeker de eerste tijd zoveel op ze af. En ze ervaren problemen die ze vroeger niet hadden. Zal ik mijn baan opzeg gen? Moeten de kinderen meer zakgeld? Moet ik altijd als eerste een rondje geven na het sporten.” En het zorgt niet zelden voor pro blemen in de familie. „Zo heb ik nog eens bemiddeld tussen een winnares en haar kinderen, die meenden recht te hebben een deel van de prijs. Dan hoor ik beide kanten aan en geef ik mijn mening, maar vrolijk word je daar niet van. Je leert mensen pas rieken te zijn.” „In christelijke ge in Daarle, zei er „Ik heb er één keer lang na het winnen van de prijs het leven. Bea Post: „Toen ben ik echt boos ge weest op een journalist die een direct verband legde tussen dat drama en het winnen van de Postcode Loterij. Het bleek na- kennen als het om geld gaat.” In Daarle viel de PostcodeKanjer in 2003. De verdeling van miljoenen zorgde voor veel deining in het Twentse dorp. Eén van de hoofdprijswinnaars GERBEN KUITERT Deelnemers aan de Postcode Loterij in Nieuw-Ven nep vieren feest in hun straat (2019). FOTO MICHELVANBERGEN O GO ZATERDAG 31 DECEMBER 2022 Bea Post: „Er komt zoveel op je af.” fotodingemanmol 3 K -r' ’Vv 'r w J X'l 'r r M V 'r 'r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 73