Veel meer in haar mars dan‘House for sale’ Lr komt een vuurwerkverbod of Nederland blijft met oudjaar een jungle effeweg.nl De mooiste excursiereizen O fel’ I Jflk -I W effeweg nl of bel 08810 30 800 6 1952-2022 ÖZCAN AKYOL Margriet Eshuijs Boek zonder aanbetaling ui O i J 1 5-1;' - ti Zekerheid via ANVR en SGR’ Geld-terug-garantie' mËCTi Krakau en omgeving Veel mensen kunnen moeilijk afscheid nemen van gewoontes Wat veel bewoners van dit land gemeen hebben, is dat ze ontzet tend moeilijk afscheid kunnen ne men van gewoontes. En hoewel het beeld dat ik hierboven schets helemaal niet uit een eeuwenoude traditie voortvloeit, wordt de liefde voor vuurwerk door sommi gen als een wezenlijk onderdeel van hun identiteit ervaren. Inmiddels geldt er in twaalf ge meentes een totaalverbod, mogen we geen knalvuurwerk meer afste ken en werd er supersnelrecht toe gepast op mensen die zich ernstig schuldig maakten aan het belagen van dienders en ambulancemede- werkers. Ik snap de worsteling wel, vanwege het sentiment in het land, maar de diversiteit van de aanpak zorgt tegelijkertijd voor een warboel. Als er dan ook nog keer op keer wordt gezegd dat handhaven praktisch onmogelijk is, pakken raddraaiers natuurlijk alle ruimte die ze nodig hebben. De burger heeft duidelijkheid nodig, vooral diegenen die zich moeilijk kunnen gedragen tijdens dit soort evenementen, waarbij drank- en drugsconsumptie in veel gevallen extra bemoeilijkende factoren zijn. Op de vroege och tend van 1 januari gaan we ons vermoedelijk weer met zijn allen afvragen hoe we dit konden laten gebeuren. Ik voorspel: auto’s die in de fik vliegen, grote ongelukken met illegaal vuurwerk, overal branden en meerdere slachtoffers in ziekenhuizen. De politiek kan onmogelijk ver rast op al deze zaken regeren. Het is inmiddels vaste prik geworden en de waarschuwende woorden hebben nooit effect gehad. Dus er blijven twee opties over: of we voeren dat landelijke verbod op vuurwerk in, of we moeten accep teren dat op oudejaarsnacht Ne derland nu eenmaal in een jungle verandert. Nu bevinden we ons in een wereld daartussenin. Maar dat is geen duurzame oplossing. En dat verdienen die ordehandhavers ook niet. Want wat je ook in al die interviews kunt lezen, is dat zij fysiek averij oplopen tijdens deze nachten. Wat vreemd dat we dat zo lang oogluikend hebben ge accepteerd. Triest ook. Haar naam is voor altijd verbon den aan dat ene liedje, House for sale. Dé hit uit 1975 van de band Lucifer, waarin Henny Huisman drumde en Margriet Eshuijs niet alleen zong, maar ook gitaar en keyboard speelde. Margriet begon al op haar 3de met een klein formaat accordeon, een paar jaar later volgde de gi taar. „Ik ben pas heel laat officieel gaan zingen”, zei ze in een inter view met Mens en Gevoelens. „In Lucifer, op m’n 20ste. Ik had geen dames als voorbeeld - die waren er ook nauwelijks in de tijd waarin ik begon. Ik zong liedjes van mannen, van Steely Dan.” Veel succes had Lucifer niet, totdat de single House for sale in tweede instantie alsnog aansloeg. In 1978 koos Eshuijs voor een solocarrière. Haar elpees On the move again en Right on time leverden haar behalve drie Edi sons ook een hit op: Black Pearl. Ze ging les geven op het conser vatorium en samenspelen met Maarten Peters, met wie ze ook haar leven zou delen. In 2016 begon ze haar eigen Margriet Eshuijs Popkoor. De laatste jaren deed ze een aantal kleinschalige solotours in de theaters. Ze vertikte het om een levende jukebox te worden voor House for sale. Ze speelde het nummer nog wel, maar dan in andere arrange menten. De laatste jaren liet ze het helemaal links liggen, ver telde ze aan RTV NH. „Het werd zo vervelend, het leek wel alsof het alleen daar nog om ging. Ik wilde gewoon muziek blijven maken, dat meisje van 3 zijn met die accordeon.” Oostenrijk: tussen Donaudal en Alpen Rome, Florence en Venetië Istrië, Rovinj en Porec Et' A IBM n verschillende interviews met politiemedewerkers en brand- weermensen valt te lezen dat deze groepen niet bepaald uitkij ken naar de jaarwisseling. We heb ben in Nederland een merkwaar dige traditie opgebouwd: het mis bruiken van explosieven om ande ren lastig te vallen én daarbij moe ten hulpverleners het elk jaar op nieuw ontgelden, bijvoorbeeld als ze ergens iets proberen op te los sen. XP Lake District, Yorkshire en Liverpool 11 Rondreis Spanje en Portugal Ontbijt en diner Toscane, Umbrië en Rome Tsjechië: Zuid-Bohemen en Praag ANVR (JSj/ Typisch Toscane @OzcanAkyol ■x -rj 9 maal ontbijt en 2 maal diner Vertrek: apr, meijunjul, aug, sep, okt, nov Ontbijt en diner Vertrek: apr, meijunjul, aug, sep, okt Ze behoorde tot de beste zan geressen van het land, maar weigerde zich over te leveren aan de grillen van de muziek- branche. Margriet Eshuijs, onsterfelijk dankzij House for sale, overleed donderdag op 70-jarige leeftijd. Ontbijt en diner Vertrek: apr, sep, okt Ontbijt en diner Vertrek: meijunjul, sep, okt Ontbijt en diner Vertrek: apr, mei jun, sep, okt H I 51 i 10 dagen va€499,- Alexander van Eenennaam Rotterdam 15 dagen vi. 899, - ‘-W'S* •4 Af Ontbijt en diner Vertrek: apr, meijunjul, aug, sep 4 .Ti W? iBjt» Bi 10 dagen va. 499,- 10 dagen va. 599,- 10 dagen va. 559,- 8 dagen va 449,- 1 Vertrek: apr, meijunjul, aug, sep, okt, nov - I Ontbijt en diner Vertrek: apr, meijunjul, aug, sep, okt Ontbijt en diner Vertrek: apr, mei, jun, aug, sep, okt Alle fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten, Calamiteitenfonds en consumentenbijdrage SGR. 'Bekijk de volledige voorwaarden op www.effeweg.nl/garantles. ii ‘H 4 ;ii i ZATERDAG 31 DECEMBER 2022 GO I H Zwitserse Alpen - Glacier Express en Mont Blanc Express Ontbijt en diner Vertrek: meijunjul, aug, sep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 6