Oud Nieuw 21 Onvergetelijke hits maken haar onsterfelijk I r IF i j J A A I 4 Pelé (82) Han Peekei (75) Kirstie Alley (71) Irene Cara (63) Michail Gorbatsjov (91) LéonieSazias(65) Pierre Kartner (87) Elizabeth II (96) Angela Lansbury (96) Jerry Lee Lewis (87) 'Jl Is John Travolta niet naar haar huis was gegaan om haar over te halen, was de filmcarrière van de Brits- Australische zangeres waar schijnlijk nooit zo groot geworden. Hoewel ze op het witte doek weinig succes boekte, blijft haar naam voor altijd verbonden met de filmmusical Grease. Travolta zag potentie in de 28-jarige, die zichzelf te oud vond voor de rol van tienermeisje Sandy. Grease werd een bioscoophit en leverde onvergetelijke hits op als Hopelessly Devoted To You, Summer Nights, You’re the One That I Wanten Greased Lightnin. De wissel werking tussen ‘Olijfje’ en Travolta werkte aanstekelijk. Als zangeres was ze zonder meer succesvol. Ze scoorde hits met de titelsong van Xanadu en het nummer Physical. Voor Groot-Brittannië werd ze in 1974 vierde op het Eurovisie Songfestival. De laatste jaren verscheen Olivia Newton-John zelden in het openbaar. Ze sprak wel openlijk over haar strijd tegen borstkanker die op en af dertig jaar duurde. Met medicinale cannabis onderdrukte ze de pijn. Eind 2019 hees ze zich samen met Travolta nog één keer in de Grease- outfits. Met hem had ze een innige vriendschap. „Jij maakte al onze levens zo veel beter. Jouw impact was onge looflijk”, schreef hij na haar dood. In vele harten leeft ze voort als Sandy. L 'm 1 w 1 I GO ZATERDAG 31 DECEMBER 2022 - Tonny van der Mee politicus, 30 augustus Laatste leider van de Sovjet unie. Zijn hervormingen leid den tot het einde van de Koude Oorlog, de eenwording van Duitsland en het uiteenvallen van de Sovjet-Unie. Ontving de Nobelprijs voor de Vrede. royalty, 8 september De langst regerende Britse monarch zat zeventig jaar op de troon. Voor veel Britten moeder van de natie. Plichts getrouw en waardig hield ze zich staande tussen alle schandalen in haar familie. presentatrice, 3 oktober Presentatrice bij Veronica, Avro en Tros. Koos na haar tv-carri- ère voor de politiek, werd Ka merlid bij 50Plus. Maakte zich hard voor een betere behande ling tegen kanker, verloor haar strijd tegen darmkanker. zanger, 8 november Beroemd als Vader Abraham met hits als ’t Kleine café aan de haven en Het smurfenlied. Was componist en producent voor artiesten in binnen- en buitenland. Leed wat onder gebrek aan waardering. voetballer, 29 december Edson Arantes do Nascimento, beter bekend als Pelé, is de enige die drie keer een WK voetbal won (in ’58, ’62 en ’70). Door velen gezien als een van de beste voetballers ooit. Leed al geruime tijd aan darmkanker. actrice, 5 december Brak in 1987 door als de neuro tische kroegmanager Rebecca in Cheers. Er volgden veel rol len, zoals in de filmkomedie Look Who’s Talking. In Holly wood ondergewaardeerd, een voorbeeld voor veel vrouwen. zangeres, 25 november Begin jaren 80 in één klap wereldberoemd als Coco Hernandez in de musicalfilm en serie Fame. De titelsong le verde haar twee Grammy’s en een Oscar op. Ook bekend van de titelsong van Flashdance. zanger, 28 oktober Een van de laatst overgebleven pioniers van de rock-’n-roll. Brak in 1957 door met Great Balls of Fire. Verloor al vroeg een broer, twee kinderen en twee van zijn zeven echtgeno tes na een ongeval. presentator, 14 december Een van de oervaders van de Nederlandse tv. Bekend als presentator van het strippro gram ma Wordt vervolgd. Zong ook, maakte documentaires en schreef boeken. Zette zich in voor het audiovisueel erfgoed. OLIVIA NEWTON-JOHN (73) zangeres, 8 augustus Olivia Newton-John vond zichzelf als 28-jarige te oud voor de rol van tienermeisje Sandy, maar niets bleek minder waar. Grease werd een van de grootste bioscoophits. fotogetty actrice, 11 oktober Speelde in tientallen films, se ries en toneelstukken, vooral bekend als Jessica Fletcher in de detectiveserie Murder, She I Wrote. Ontving op de valreep I van haar leven de prestigieuze I Tony Award voor haar oeuvre.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 69