ïiIt Afscheid met een Overleden in 2022 V bedankt, met tot ziens’ t 20 Oud Nieuw ,12 Wim Jansen (75) Henny Vrienten (73) Ellen Laan (59) Madeleine Albright (84) Mohamed Rabbae (81) Willibrord Frequin (80) Remco Campert (92) Ivana Trump (73) Bram Peper (82) 1 en stille crematie zonder uit vaart. Dat was zijn wens, schreef hij kort voor zijn overlijden in een van zijn laatste columns voor MEZZA, het zaterdagmagazine van deze krant. „Er hoeft niemand afscheid te nemen van mijn lijk. Denk liever aan de laat ste keer dat je me zag, zoals ik was.” In juli vorig jaar werd duidelijk dat hij uitgezaaide darmkanker had. Hij wilde niets weten van slopende chemo’s, maar wilde knallen op het podium tot het niet meer kon, en afscheid nemen met een ‘bedankt en niet tot ziens’. De agenda vulde zich met optre dens, inclusief een verjaardagsconcert. Dat werd vanwege corona uitgesteld. Het einde kwam sneller dan verwacht, alle optredens werden afgezegd. Hij regisseerde zijn eigen einde, op 22-4-2022, twee dagen voor zijn ver jaardagsconcert. „Zodra er fysiek geen lol meer aan is, graag een spuitje. Niet rekken tot het bittere einde.” Premier Mark Rutte roemde hem als een ‘veelzijdig musicus’. Rot was niet alleen muzikant en zanger, maar ook schrijver en vertaler. Tot in zijn aller laatste column bleef hij positief en dankbaar. „Ik voel me een bevoorrecht mens om wat ik allemaal kreeg. Ook dit laatste jaar. Ik klap mijn laptop dicht en wil nog even genieten van het ochtendzonnetje en mijn gezin. En dan ga ik, blijmoedig. Het was een rijk leven. Vaarwel!” V ZATERDAG 31 DECEMBER 2022 GO Verrassend, pijnlijk, te jong of juist op een respectabele leeftijd: wie ontvielen ons het afgelopen jaar? seksuologe, 22 januari Wereldtop op haar vakgebied. Haar onderzoek naar vrouwe lijke opwinding is internationaal vermaard. Het ging om plezier voor zowel vrouwen als man nen, ze wilde de ‘orgasmekloof’ tussen beide seksen dichten. Jan Rot regisseerde zijn eigen einde, op 22 april 2022, twee dagen voor zijn verjaardagsconcert. „Zodra er fysiek geen lol meer aan is, graag een spuitje.” fotomanon van der zwaal voetballer, 25 januari Zijn flirt met Ajax maakte hem niet geliefd bij Feye noord-fans, getuige de ijsbal tegen zijn hoofd in de Kuip. Het is hem vergeven. Hielp Feyenoord als trainer en technisch directeur aan bekers en een landstitel. politica, 23 maart De eerste vrouwelijke minister van Buitenlandse Zaken in de VS. Vluchtte als kind voor de nazi’s. Drijvende kracht achter de harde aan pak van oorlogs misdaden in Bosnië. Ze werd later een feministisch icoon. zanger, 25 april Frontman van de succesvolle band Doe Maar. Produceerde en componeerde na het af scheid in 1984 film- en musi- calmuziek en bracht een solo album uit. Trad na een reünie weer op met Doe Maar. model, 14 juli Het Tsjechische model werd in één klap wereldberoemd door haar huwelijk met zaken man Donald Trump. Was een influencer met een eigen modest ij I. Daarnaast was ze zakenvrouw. journalist, 26 mei Markant programmamaker. Hij confronteerde, choqueerde en schuwde als verslaggever van Brandpunt gevaarlijke plekken niet. Een reportage over de handel in mensenhoofden kostte hem daar de kop. dichter, 4 juli Als schrijver was hij veelzijdig en als mens ongrijpbaar. Zijn oeuvre is virtuoos en lichtvoe tig. De geboren Hagenaar schreef ruim honderd romans, verhalen- en gedichtenbundels. Schreef ook vele columns. politicus, 20 augustus PvdA-bestuurder en socioloog. Initieerde als burgemeester van Rotterdam sociale vernieu wing en de verbinding tussen stadscentrum en het armere Zuid via de Erasmusbrug. Geroemd als visionair. Groen Links-Kamerlid van 1994 tot 2002 en voorzitter van het Landelijk Beraad Marokkanen. Streed tegen racisme, discrimi natie en xenofobie. Deed aan gifte tegen Wilders na diens ‘minder Marokkanen’-uitspraak. JAN ROT (64) zanger, 22 april - Tonny van der Mee Polii'CUS’ 1? me' f’’rn I i n k q - Kn rr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 68