Oud Nieuw 13 i n I] I.J Mensen zeggen: hij schreeuwt wel erg veel. Dan denk ik:ja, dat klopt wel vallig dat daar niets is gebeurd. Je zit met elkaar en er vallen een keer woorden. Dat zoiets dan in de krant komt als zijnde grensoverschrijdend gedrag, tsja, dat vind ik ongelooflijk. Dan was mijn voetbaltrainer in de pupillen van de Dl ook elk weekend grensoverschrijdend. Je hebt teamuitjes, familieweekends, kerstdagen. Er is altijd wel een oom die iets zegt. Dan geef je elkaar een hand en dan ga je verder. Het gekke was dat er stond dat er onderzoek was gedaan. Ik heb niemand gehoord. Dan hadden ze mij ook kunnen bellen toch?” Matthijs heeft met BNNVara gebroken. „Daar maak ik me helemaal niet druk over. Boudewijn Büch reisde de wereld rond om te bewonderen, Nick Simon doen jaren later hetzelfde. Draadstaal zat ook eerst bij een andere omroep. Dan maken we Franse liedjes en gaan we niet in de platenzaak, maar in een bioscoop zit ten. Het programma zou wat mij betreft zo door kunnen. Maar dat is aan Matthijs. Ik weet niet wat hij gaat doen. Maar ik hoop dat, als hij wel weer tv gaat maken, we aan de gang gaan. Aan het einde van seizoen twee maakten we de afspraak: vol gend jaar rond deze tijd zijn wij in Parijs. Met of zonder camera.” waren. Dat we elke keer aan de regisseur Dirk Jan Roeleven vroegen: waarom lopen we hier? Wat gaan we doen? Nu hadden we de ervaring van een seizoen. Vier afle veringen gemaakt.” „Ik denk in eerste instantie aan hem. We kregen een klik die uitgroeide tot vriend schap. Niet voor niets waren we in Parijs, nog een keer in Parijs, kwam hij bij Snol lebollekes in Concert in Gelredome en hebben we tussendoor bijna dagelijks appcontact. Maar stel nou dat een goede vriend van jou in de fout in gaat. Dan wil dat toch niet zeggen dat je geen vrienden kunt blijven? In mijn geval moet daar veel voor gebeuren. En Matthijs heeft niemand vermoord. Het fijne aan vriendschappen: je kunt successen delen, maar nog mooier is het als de een in de penarie zit en de an der kan helpen.” „Nee, omdat ik niet weet wat daar ge beurd is. Ik was er niet bij. Dat betekent overigens niet dat ik dat Vb/fesferant-artikel in twijfel trek. Er stond alleen wel dat er in Parijs iets zou zijn gebeurd en ik weet toe- „Ik vond dat wel meevallen, maar daar heb je het weer. Wij werden overladen met mails en mensen die mij aanspraken over Chansons! Platen die gedraaid werden op begrafenissen. Als er dan één iemand iets op Twitter zet of een column schrijft, is er ineens kritiek. Maar is dat de stand van het land? Geloof me, ik kan er tegen hoor, want net als bij The Wheel, toen mensen zeiden: hij schreeuwt wel heel erg. Dan denk ik: ja, dat klopt wel. Ik ben niet blind voor kritiek.” „Een negen. Ik ben een geluksvogel. Het is een cliché maar ik heb familie, vrienden, iedereen is gezond. Ik kan in m’n werk dingen doen die ik leuk vind. Ik treed op en heb de tv erbij, een droomfabriek, zoals Matthijs dat altijd zegt. En als dat allemaal straks een keer ophoudt, dan kijk ik met veel plezier terug, rijd ik naar Parijs en ga ik daar lekker rondlopen. Dan ben ik net zo gelukkig, zo niet gelukkiger.” „Ik vind het vervelend voor hem, voor de mensen die met een burn-out thuis zit ten, voor iedereen eigenlijk. Want je moet natuurlijk geen Derk Boltje doen die riep ‘ja maar we hebben ook veel mensen ge holpen’. Niemand twijfelt aan Matthijs’ kundigheid, maar daar gaat het nu even niet om. Je moet vooral ook inzien dat er slachtoffers zijn.” „Ik heb elke week tien dezelfde vragen die tegelijk een leidraad zijn voor een gesprek. Dat houd ik met zes mensen, voor wie ik bewondering heb. Paul de Leeuw, André van Duin, Johan Derksen, Patricia Paay en Richard Groenendijk. Jeroen Pauw is de eerste. Ik vraag ze als eerste hoe gelukkig ze zijn, op een schaal van één tot tien.” Nog steeds? „Absoluut.” „Wat mij betreft wel, maar dat ligt niet aan mij. Ik ga het in elk geval niet zonder Matthijs doen. Dat is uitgesloten.” „Het was drukker dan ooit, zelfs een beetje overkill. Kun je nagaan, vorig jaar met kerst mocht je nog maar vier mensen thuis hebben en concerten waren er niet.” „Hem opgebeld en gevraagd: kan ik iets voor je doen?” „Nou, dat ben ik ook wel natuurlijk.” „Dat hou ik voor mezelf.” y Rob Kemps’ droomfabriek: „Ik heb familie, vrienden en iedereen is gezond. Werk dat ik leuk vind én de tv erbij!” FOTO ERIK VAN'T WOUD 10 Vragen, morgen om 22.00 uur en daarna vijf avonden op SBS6 om 21.30 uur; Snollebollekes in Gelredome op 25 en 26 maart 2023 en op 31 maart en1 april 2023. Neem je dan je eigen vriendschap met hem onder de loep? Bonje hem anders gaan bekijken? Er kwam ook voor het eerst wat kritiek: de spontaniteit zou weg zijn... Wat zou jouw antwoord zijn? Wat dacht je toen de Volkskrant met een artikel kwam waarin Van Nieuwkerk werd beschuldigd van misdragingen? Tot slot, je komt morgenavond al met een nieuw televisieprogramma op SBS6, 10 Vragen. Wat gaan we zien? Is er toekomst voor Chansons!!? Een derde reeks? Voorlopig loopt je agenda weer vol. 2022 was ook het jaar waarin jullie met Snolle bollekes weer voluit konden toeren. Wat heb je gedaan? Bij Vandaag inside staken de heren aan tafel een beetje de draak met jullie bromance. Genee, Van der Gijp en Derk sen wilden met beelden van Chansons la ten zien hoe verliefd je was op Matthijs van Nieuwkerk. Kon dat? GO ZATERDAG 31 DECEMBER 2022

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 61