Rob Kemps, entertainer 12 Oud Nieuw Chansons!!!? Paspoort Ij; Hij kreeg een dochter, vulde als vanouds zalen en pleinen met de Snollebollekes en scoorde op tv met Ik hou van Hollanden Chansons!!2022 was voor Rob Kemps ook het jaar waarin zijn maat Matthijs van Nieuwkerk onder vuur kwam te liggen. Rob Kemps „Als iets heel moois. Puur geluk. Je bent ook dankbaar dat het allemaal goed gegaan is. Dat zo’n baby zelf begint te ademen en als ze eenmaal bij moeder op schoot wordt gelegd, uit zichzelf de moederborst zoekt. Dan denk ik wow, wat vet. Kinderen ra ken me. Als Manu een puzzel legt, kan ik al huilen. Of we krijgen van school een foto van hem. In jurk bij de kerstboom. Dan denk ik: nou, ja, wat lijkt die op mij, dat deed ik ook.” „Fantastisch dat ik werd gevraagd, maar ik „Eerlijk gezegd het allerleukste wat ik heb gedaan. Ik groeide op in de jaren 90, de tijd van de grote televisieshows van bijvoorbeeld Jos Brink. De televisiestudio, de band, het publiek dat zit te klappen. Je bent toch een beetje het gebraden haantje. Fantastisch. Nu dacht ik: ik sta hier ge woon.” moest daar wel heel even over nadenken. Mijn innerlijke ik zei meteen: ja. Tegelijk was het geen veilige keuze. Als het niet zou lukken - en die kans was groot - dan zou ik degene zijn die Ik hou van Holland om zeep hielp. Aan de andere kant: moet ik dan in Best blijven zitten en vanaf de bank toekijken wie het wel doet? Ik wilde wel eerst van Linda de Mol zelf horen of zij het oké vond. Dus heb ik haar gebeld. ‘Ik zou het echt leuk vinden als jij het doet’, zei ze. Later zei ik tegen John de Mol: ‘Ik snap jou ook wel. Jij hebt natuur lijk zitten denken: wie staat er qua erva ring, accent en de looks het verste weg van Linda? Juist. Ik.” „Ik heb vaker verteld in interviews dat mijn ouders gescheiden zijn. Dat ik met mijn vader heb samengewoond, omdat ik graag op de zolderkamer wilde blijven. Maar vooral is het fijn dat ze vrienden zijn gebleven en dat ik altijd op hen kan terug vallen. Ik ben niet iemand die de deur platloopt, ook niet bij m’n ouders. Ik zie nu wel mijn vader vaker langskomen. Onder het motto: even de krant halen. En dus naar de kleinkinderen.” „Ze zei: ‘Je moet het lekker op jouw ma nier doen.’ Dat heb ik gedaan. Zo kondigde zij aan: Dit is de I Luv Holland Band’. Als ik dat ook zou zeggen, stond ik toch weer Linda na te doen. Dat wilde ik niet. Ik heb het nu over ‘het huisorkest’.” „Het is ongeveer de meest gestelde vraag: hoe doe je dat nu, met vier kinderen? Maar denk eens aan een kok in een restaurant. Is die er met kerst? Een piloot van KLM? Een vrachtwagenchauffeur? Waarmee ik wil zeggen: het hoeft niet zo te zijn dat als je druk bent met welke carrière dan ook, je geen tijd zou hebben voor kinderen. Klopt, er zijn veel optredens, maar vaak ga ik ’s avonds om negen uur van huis en kom ik ’s nachts om twee uur thuis. Tsja, dan liggen ze toch allemaal op bed, hoor.” „Nou na de eerste aflevering niet, zo’n 600.000, in een week dat er sowieso minder tv werd gekeken. Er was meteen kritiek. En die cijfers zouden nog meer instorten, was het verhaal. Twee weken later hadden we bijna een miljoen. Het gekke: toen hoorde je niemand.” „Het nieuwe was eraf. Het frappante van seizoen één was dat Matthijs en ik werke lijk geen idee hadden wat we aan doen H „Ha, da’s lastig, want mijn favorieten zijn Jacques Brei en Georges Brassens en die zingen negen van de tien keer over dood en verderf. En dat is nou niet van toepas sing dit jaar.” „Ik ben vader geworden van een dochter. Dus in die zin denk ik dan meteen aan Votrefille a 20 ansvan Serge Reggiani. Zo mooi gezongen door Wim Sonneveld in Uw dochter is 20. Dat gaat dus over dat er een dag komt dat je dochter 20 wordt. Dat je kleine meisje een eigen leven krijgt en een vriendje. Nou, ik kan me daar dus he-le-maal niks bij voorstellen. Ik geniet zo van deze tijd. Van onze baby van zes maanden en onze zoon Manu van drie. Als ik dan kijk naar de band die ik met m’n ouders heb, dan hoop ik dat ik die later ook nog zo heb met m’n kinderen.” Ik ben een geluksvogel DENNIS JANSEN Hoe beleefde je de geboorte van je dochter? Na de winst in De slimste mens ging je met Matthijs van Nieuwkerk Chansons! maken én kreeg je een contract bij SBS 6 om programma’s te presenteren. Dit jaar mocht je Ik hou van Holland overnemen van Linda de Mol, die gas terugnam. Zag je dat meteen zitten? Hoe vond je het om te doen? Geboren: 13 september 1986 in Best Doet in 2007 mee aan de talentenjacht Lama gezocht waarin hij tweede wordt Richt in 2013 de feestact Snollebollekes op met Jurjen Gofers en Maurice Huismans en maakt furore met de hit Links rechts Verkoopt in 2019 binnen 20 minuten het Gelredome uit Wint in 2021 De slimste mens Presenteert The Wheel (2021), samen met Matthijs van Nieuw kerk Chansons! (2021, 2022) en Ik hou van Holland (2022) Winnaar Televizier-Talent Ster in 2021 Woont samen met Mirjam, zij heeft twee dochters uit een eerdere relatie, samen hebben ze zoontje Manu en dochter Lola Kun je die band omschrijven? Kreeg je nog tips van Linda de Mol? Met een dochter erbij moet het een drukke bedoening zijn, want je vriendin had al twee dochters. Ik hou van Holland had klinkende kijk cijfers. 2022 was ook het tweede seizoen van Chansons!! Hoe anders was dat? Is één chanson voor jou het jaar 2022 moet samenvatten, welk zou dat dan zijn? Wat is wel van toepassing? Of er een derde seizoen aan komt? Niet zonder Matthijs (r.) wat Rob betreft, fotobnnvara E3. ZATERDAG 31 DECEMBER 2022 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 60