Tornado verwoestte het huis van Christel 9 Jj 2 Oud Nieuw u 1 l S - Terwijl Christel Brunger huilend van schrik met zoonQuinteninde kelderkast was weg gedoken, klonk boven hun hoofden een geraas. „Alsof er een trein door het huis denderde.” Twintig seconden duurde dat. Het dak ging eraf. Van alles vloog door de lucht. Daarna, ijzing wekkende stilte. Pas later werd hen duidelijk hoe groot het spoor van vernielingen was, dat de tornado op 27 juni door Zierikzee had getrokken. Ik wil niet meer terug naar mijn oude huis. Dat is dan mijn huis niet meer 4 - f -ï Bk Reden „Alles gebeurt met een reden, denk ik dan maar”, gaat Christel verder. „De verhouding met mijn zoon (in januari wordt hij 20) is nu waanzinnig goed. Daarvoor was idee van dat half Zierikzee in puin lag. Dan pak je na een poosje Face book er weer eens bij en zie je al die foto’s en filmpjes. Dan zie je het hele plaatje... Een vrouw over leden door een dakpan op haar hoofd, anderen gewond. Zóveel mensen die schade hebben gehad van die tornado; honderden hui zen! Eerst dacht ik dat die wind hoos alleen maar in de Calandweg was geweest. Waarom precies bij ons!?, dacht ik....” Het heeft ook een paar weken geduurd voordat Christel inzag hoeveel geluk ze hebben gehad, dat ze er met alleen materiële schade vanaf zijn gekomen. „Dat besef komt dan opeens binnen. Wat nou als ik op dat moment in mijn slaapkamer had gestaan? Had ik een stuk beton op mijn hoofd gekregen, of een stuk dak? Was ik meegefloept? Je weet het niet. En tegen die gedachten moet je óók weer vechten. Want het is niet ge beurd! Gewoon niet te lang over nadenken. We moesten er echt voor waken dat dit soort doem beelden geen valkuil voor ons werd. Omdat je dan al in die spi raal zit, is de verleiding nóg dieper die ellende in te duiken enorm groot. Maar ik mag mezelf altijd een poosje zielig voelen als er iets heftigs gebeurt en daarna moet het klaar zijn!” de Calandweg in augustus ge sloopt. De panden waren volgens woningbouwcorporatie Zeeuw land te zwaar beschadigd om nog te kunnen opknappen. De wind hoos trok het dak van het blokje af en vernielde de bovenverdieping. „In het begin leefde ik in een roes. Na een dag of vier, vijf kwam het besef: what thefuck has happened!1. Tot die tijd had ik ook niet op soci ale media gekeken. Daar wilde ik niks van weten, ik kon het gewoon niet aan. Ik had er eerst écht geen e katten Dardan en Tin- kie hebben hun draai gevonden in hun nieuwe huisje aan de Zierikzeese Gra venstraat. Al wil de laatste nog niet echt binnenkomen. „Alleen als het te koud wordt”, knikt Christel naar de 14 jaar oude cyper die nu heerlijk opgerold op de bank ligt. „Je weet ook niet wat die beesten hebben mee gemaakt, toen. Zijn ze door de lucht gevlo gen, ergens tegenaan gebonsd? Je kan niet in zo’n koppie kijken.” Hond Gizmo plaste van angst de woonkamer onder. Maar eist nu net zo vrolijk als eerst weer de aandacht van het bezoek op. Begin november heeft Christel de knoop doorgehakt: „We blijven hier wonen. In principe kunnen we dit huis tijdelijk huren, totdat de nieuwbouw in ons oude hoekje van de Calandweg klaar is. Maar ik wil niet meer terug. Dat is dan mijn huis niet meer. Ik heb daar 27 jaar gewoond. En hier is het eigenlijk best wel groot genoeg voor z’n tweeën. Nu kan ik het ook helemaal naar mijn eigen zin gaan maken. Ander behange tje, de boel een beetje verven. En de boxen van mijn stereo moeten nog worden opge hangen. Dat doe je allemaal niet wanneer je er rekening mee houdt dat je binnen een jaar of twee weer moet verhuizen.” Het oude huis van Christel en Quinten werd samen met vier andere woningen aan •1 - Zij O 2? Na een daa of vie vijf kwam het Christel Brunger is tevreden met de door Zeeuwland aangeboden noodwoning in de Gravenstraat. Links haar oude woning nadat de tornado had huisgehouden. FOTO SANDRA SCHIMMELPENNINK Zie ook pzc.nl/play MARCEL MODDE ZIERIKZEE ZATERDAG 31 DECEMBER 2022 GO -i Th -V wl 'l

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 50