M versie van jezelf’ 15 Ik heb met het magneetbord nog nooit een wedstrijd verloren. Dan kloppen de afstanden altijd en gaat die aanvaller altijd buitenom een halfjaar de wacht werd aange zegd, was Siereveld solidair. „Ik vond zijn ontslag zwaar onterecht en dus bleef ik daar ook niet zitten. Gelukkig mocht ik daarna stage lopen bij Kloetinge, onder Marcel Lourens. Ook een heel goede trai ner, een goede people manager ook. Ik heb dat jaar van twee verschil lende types trainers veel kunnen leren. Bij Luctor Heinkenszand heb ik het ook getroffen nu, met mijn assistent-trainer Jan-Kees de Jonge. Hij heeft op hoog niveau ge voetbald en veel verstand van het spelletje.” Als hoofdtrainer is hij momen teel aan zijn vierde seizoen bezig bij Luctor Heinkenszand, Volgend jaar krijgt hij Kloetinge onder 23 jaar onder zijn hoede. Een functie die hij gaat combineren met de opleiding Uefa A, waarmee hij straks ook in de top van het ama teurvoetbal kan terechtkomen. Het is geen doel op zich. „Ik wil weten wat er voor mij als begin nend trainer te halen is, in mezelf investeren en mezelf ontwikkelen, een betere trainer worden. Ik heb heus wel iets voor ogen, maar dat ren. Bij 7-0 loop ik de polonaise niet en als we verliezen, roep ik al tijd dat het niet zo slecht was als de mensen willen doen geloven. Een beetje balans en realisme, dat is wel zo belangrijk. Ik probeer ie dereen perspectief en duidelijk heid te geven. Als bijvoorbeeld onze rechtsback het goed doet, laat ik hem staan en zet ik hem niet op de bank als die ervaren man bij voorbeeld weer terug is na een blessure.” Trainerscarrière Zijn eerste stappen als trainer zette hij bij Hoek, als assistent van hoofdtrainer Dennis de Nooijer. Het was een kort avontuur. Op een moment dat Dennis de Nooijer na Wijze levenslessen Docent economie op het Scalda in Middelburg, trainer bij de voetba- lacademie Skills and Control en voetbaltrainer, met een schat aan ervaring als actief voetballer. En nog altijd is er de hang naar meer. „Ik vind dat je als mens de verant woording hebt om je te ontwikke len tot de beste versie van jezelf.” En dan met een betekenisvolle lach op zijn gezicht en een verwij zing naar de wijze levenslessen van zijn moeder, zegt hij. „Zij zei altijd dat ik een vak moest gaan le ren. Heeft mijn moeder toch gelijk gehad hè.” valt of staat met de kwaliteiten als trainer. Ik zou nooit op basis van naam ergens trainer willen wor den.” „Het is net als met een rijbewijs. Je leert het pas echt in de praktijk. Ik heb met het magneetbord nog nooit een wedstrijd verloren. Dan kloppen de afstanden altijd en gaat die aanvaller altijd buitenom. Het mooiste is dat de spelers na afloop van de wedstrijd zeggen dat het al lemaal klopte wat je vooraf had aangegeven. Dat geeft echt een kick. Ik heb het als voetballer ook meegemaakt dat we tijdens de be spreking netjes knikten als de trai ner iets zei. ‘Geen druk geven’, zei de trainer dan. Nou, dan gingen we naar buiten en gaven we vol druk. Dat bepaalden we gewoon zelf en de trainer merkte het niets eens.” Siereveld is blij met de kans die Luctor Heinkenszand als begin nend trainer hem heeft gegeven. Vorig seizoen was hij dicht bij pro motie naar de tweede klasse, maar in de nacompetitie ging het mis. In de huidige competitie is de tegen stand en weerstand groter. „Er was een tijd dat we potjes met 7-0,8-0 wonnen. Dat waren we spuugzat. We wilden tegenstand. Dit jaar is het een prima klasse voor ons en zijn we het niveau nog zeker niet ontgroeid. In mijn eerste jaar de den maar vier wedstrijden ertoe, nu met Zeelandia Middelburg, Pa trijzen, FC Dauwendaele, Seroos- kerke, Arendskerke en Vlissingen als tegenstanders, zijn dat er veel meer.” „Het komt ook aan op relative- „Ik ben meteen helemaal ge stopt en dan gaat het snel hoor. Ik doe nu af en toe nog wel eens mee op de training bij Luctor Hein kenszand (zijn huidige club als trainer), en nu heb ik het nooit van mijn techniek moeten hebben, maar dat valt tegen. De benen doen gewoon niet meer wat het hoofd wil.” „Het trainersvak in, dat is lang zaam zo gegroeid. Dingen over brengen op anderen en omgaan met mensen, het zit wel een beetje in mijn karakter. Ik ben ook geen man voor een hele dag achter de computer. Heb prachtige stages gelopen bij ZLM, stichting Arduin en ‘1 Escaut, maar dan ging ik toch net wat vaker koffie en thee halen, om toch even van mijn plek af te kunnen zijn. Een baan zonder af wisseling, daar word ik niet geluk kig van.” - Giovanni Siereveld GO ZATERDAG 31 DECEMBER 2022

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 43