M NG OF DENOE" Jl ‘Ik vind datje als mens de verantwoording hebt om je te ontwikkelen tot de beste 2007-2017 14 iovanni Siereveld Giovanni Siereveld gaat de schoolbanken weer in. Net als acht jaar geleden. Toen stortte hij zich op een opleiding tot docent in het onderwijs, nu wil de 38-jarige Vlissinger zich verder bekwamen als voetbaltrainer. „Ik wil altijd het hoogst haalbare.” WW) moeder. „Mijn vader woonde in Suriname. Ik ben er een paar keer heen geweest. Toen het contact steeds beter werd, is hij overleden, in 2011. Haast al mijn vrienden groeiden ook op zonder een vader. Dat was gewoon zo. Nu ik zelf va der ben - Siereveld heeft met zijn vrouw drie dochters van n, 5 en 1 jaar en een oudere zoon (Gylermo) uit een eerdere relatie - merk ik dat ik wel eens iets gemist heb, een bepaald gezag en gesprekken. Toen gaat een vak leren’. Nou, dat lijkt me sterk, antwoordde ik, ik heb me nergens voor ingeschreven. ‘Nou, ik wel’, was haar reactie. Bleek ze mijn oom te hebben be naderd, die werkte op De Schelde en kwam ik op de scheepswerf te werken. Ging ik met allemaal mannen werken die daar allemaal eigenlijk ook niet wilden zijn. We noemden elkaar lotgenoten, ‘s Winters buiten, werken in de kou, brrr. En dan keken we in de scheepsloods uit op een soort van skyboxen, waar de planners lekker in de warmte zaten te werken. Die gasten hebben het goed voor el kaar, dacht ik en toen is het lampie gaan branden.” „Aan het eind van mijn vierde jaar bij De Schelde kreeg ik een exitgesprek. Ik kreeg geen con tract, maar voor dat gesprek had ik al lang besloten dat ik terug naar school wilde en had net getekend bij Hoek, dus ik kon me wat ver oorloven. Eerst mbo, was ik met 23 jaar de oudste van de klas en daarna hbo bedrijfskunde, ma nagement, economie en recht. Al les gehaald en op een gegeven mo ment kwam ik de zogenaamde kopopleiding leraar algemene eco nomie tegen. Ik ging me er meer in verdiepen en kwam erachter dat het beroep van docent ook wel iets voor me zou kunnen zijn. Binnen vastgestelde kaders ben je eigen baas in het lokaal en je blijft er jong bij, dat is zo slecht nog niet, vond ik. En perfect te combineren met voetbal. Samen met Kyle Doesburg (speler van Kloetinge tegenwoordig) heb ik een jaartje Rotterdam gedaan. Allebei onze bevoegdheid gehaald en nu staan we allebei voor de klas. Mooi toch.” „Lesgeven is leuk. In sommige dingen zie ik mezelf wel terug. Ik probeer de studenten naast de les stof ook bij te brengen dat het niet zo belangrijk is welke schoenen je draagt en dat je niet per se stoer hoeft te zijn. En als er nu iemand bijdehand in de klas is, vind ik dat niet erg. Zo was ik vroeger zelf ook. Daar reken ik nooit mensen op af.” Wedstrijdspanning Als voetballer ontwikkelde Gio Siereveld zich tot een oersterke verdediger. Hij speelde afwisse lend bij VC Vlissingen, Kloetinge en Hoek (tien seizoenen), veelal op het hoogste niveau. Tussendoor was hij nog zes maanden prof bij Ik probeer de studenten naast de lesstof ook bij te brengen dat het niet zo belangrijk is welke schoenen je draagt het Belgische Eendracht Aalst. Op zijn 33ste zette hij na meer dan 400 wedstrijden in het amateur voetbal een punt achter een in drukwekkende loopbaan. „Vrij vroeg ja, maar de laatste twee jaar had ik geen wedstrijdspanning meer. Als ik vroeger tegen IJssel- meervogels moest, was ik daar de hele week mee bezig, was ik echt zenuwachtig en ging ik op Google zoeken wie mijn directe tegen stander was. Als we verloren, was ik de hele week chagrijnig, ging ik ook niet stappen op zaterdag avond. Ik was alleen in de stad als we hadden gewonnen.” „Op den duur werd dat allemaal minder, vroeg ik me op donderdag pas af tegen wie moesten voetbal len. En als we verloren, was ik nog maar twee uur lang chagrijnig en op den duur helemaal niet meer. Volgende week maar weer een winstpremie, redeneerde ik.” niet hoor. Ik ben in mijn jeugd trouwens nooit iets tekortgeko- men. Mijn moeder is een heel zachte vrouw, cijferde zich hele maal weg, zorgde heel goed voor me en heeft me alle kansen gege ven.” „Ik was op mijn vijftiende klaar met de mavo en ik wist niet wat ik daarna wilde doen. Ja, voetballen. Ik koos de verkeerde opleiding. Iet, want dan kreeg ik in elk geval een nieuwe computer, maar ik voerde geen reet uit. Toen dacht ik; ik ga detailhandel doen. Kleding verko pen, kon ik tenminste kleding met korting krijgen. Wel uiteindelijk mijn diploma als verkoopmede werker gehaald, maar dat was het ook niet en vervolgens nam ik een sabbatical, zonder dat mijn moe der dat wist.” Een vak leren „Maar ja, op den duur zag ze dat ik wel heel vaak thuis was en lang in bed lag. Kwam ik op een dag bene den en zei mijn moeder: ‘Zo, jij HM nvesteren in jezelf, de hori- zon verbreden. Giovanni Sie- I^B reveld geeft deze middag rui- ||l terlijk toe dat hij die talenten pas later is gaan aanboren. Al thans in het maatschappelijke le ven. „Mijn interesses lagen in de jeugd niet op school”, zegt hij met gevoel voor understatement. „Ter wijl ik best goed kan leren. Nee, laat ik het anders zeggen: ik kan goed onthouden. Als ze tegen mij zeggen dat ik drie hoofdstukken uit een lesboek moet weten, ga ik blokken en kan ik de tekst hierna oplepelen. Maar destijds vond ik school gewoon niet leuk. Ik was nogal eens geschorst om diverse redenen, zoals vechten op het schoolplein of een grote mond te gen de docenten. Mijn moeder heeft het best wel te verduren ge had.” Siereveld groeide in Vlissingen op, onder de vleugels van zijn MB Giovanni Siereveld docent en trainer met een missie A Giovanni Siereveld speelde tien seizoenen bij Hoek, foto sjaak van der salm Giovanni Siereveld: ,„lk wil we ten wat er voor mij als begin nend trainer te halen is, in me zelf investeren en mezelf ont wikkelen.” FOTO LEXDE MEESTER - Giovanni Siereveld Jan Dagevos Vlissingen ZATERDAG 31 DECEMBER 2022 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 42