’"'Ex A 13 van Anrooij, Dinja van Liere, Anne Terpstra of Nancy van de Ven Twaalf kandidaten voor vier provinciale sportprijzen fc rsT ll SfTilii 2.02.2. ss - t' A ito? 1 <1 -/ t GO ZATERDAG 31 DECEMBER 2022 In totaal zijn er twaalf Zeeuwse sporters genomineerd voor een prijs. Dit zijn ze in alfabetische volgorde. Gal is ze nu de derde Nederlander die twee WK-medailles in haar be zit heeft. Anne Terpstra De uit Zierikzee afkomstige moun- tainbikester - vorig jaar sport vrouw van Zeeland - had haar beste wereldbekerseizoen ooit. Ze won in Andorra en voerde de stand aan tot aan de slotrace. Door ziekte kon ze daarin niet presteren, waardoor ze de leiding kwijtraakte. Terpstra werd nog wel voor de zevende keer Nederlands kampioene en pakte brons op het EK in München. Nancy van de Ven Na vijf tweede plekken in het WK motorcross volgde eindelijk de wereldtitel. De Vlissingse had na vier Grand Prix-wedstrijden zo’n grote voorsprong op de concur rentie, dat ze tijdens de laatste twee manches in Turkije niet meer tot het uiterste hoefde te gaan. Kort erna werd Van de Ven ook nog open Italiaans kampioene. Ober liga, waarin hij uitkwam voor Chemie Pokal. Imke Verstraeten Voor de zeventienjarige hoc- keyster uit Hulst was 2022 zeer succesvol: met haar Belgische club, Dragons, werd ze tweede in de strijd om het landskampioen schap. Daarna maakte ze de over stap naar het Amstelveense Pi- noké. Met Oranje onder 18 jaar won ze het EK in Spanje en maakte ze in de finale twee van de drie doelpunten. Ook werd ze doorgeschoven naar Jong Oranje. VROUWEN Shirin van Anrooij De twintigjarige wielrenster en veldrijdster is beoordeeld op haar prestaties bij de senioren. Ze won als veldrijdster twee wereldbeker wedstrijden. Als wielrenster werd ze onder meer veertiende in de Tour de France Femmes, negende in Strade Bianche en tweede bij zowel het NK tijdrijden als het NK op de weg. Dinja van Liere Nadat 2021 voor de amazone uit Kapel Ie het jaar van de door braak was, liet ze zich in 2022 nog meer zien. Ze werd opnieuw Nederlands kampioene dressuur en stuntte daarna op het WK in Denemarken. Zowel in de Grand Prix als de kür op muziek greep ze het brons. Na Anky van Grunsven en Edward MANNEN Saïd Bouzambou De Vlissingse zaalvoetbal Ier ging met Oranje naar het EK, dat begin 2022 in eigen land werd gehou den. In de openingswedstrijd te gen Oekraïne maakte hij de 3-1, een wonderschoon doelpunt. Met zijn club FC Eindhoven werd Bou zambou tweede in de Neder landse eredivisie. Zelf was hij de topscorer van de eredivisie met 45 treffers. Bart Nieuwkoop De Thoolse voetballer is basis kracht bij Union Sint-Gillis, dat op het hoogste niveau van België als tweede eindigde in het seizoen 2021-2022. Daarmee kwalifi ceerde het team zich ook voor de Europa League. Rick de Nooijer De uit Middelburg afkomstige bokser schopte het in 2022 tot Nederlands kampioen in de klasse tot 86 kilogram. Ook won hij tal van wedstrijden in de Duitse TALENTEN Paul Hameeteman De nu negentienjarige Zierikzeese zeiler verzekerde zich in april in Frankrijk van de Europese titel on der 21 jaar in de olympische klasse ILCA 7 (voorheen Laser Standaard). Na zes wedstrijdda gen was hij de nummer één in een veld van 130 zeilers. Later in het jaar werd hij ook nog wereldkam pioen onder 20 jaar in de WASZP- klasse (foil zeilen). Thomas Houtepen De Middelburgse handballer was de aanvoerder van de Neder landse ploeg die op het EK onder 20 jaar brons won. Aan het einde van het toernooi werd hij opgeno men in het All Star-team. Na de zomer maakte Houtepen binnen Duitsland een transfer van Clop penburg naar Lemgo Lippe, een profclub van naam. PARALYMPISCH SPORTERS Corné de Koning De Kloetingse roeier werd in Tsje chië voor de derde maal wereld kampioen in de skiff. Ook pakte hij in de gemengde klasse, Chantal Haenen, brons. Sanne Koopman De twintigjarige triatlete uit Bigge- kerke werd in 2022 zowel Neder lands als Europees kampioene in de klasse PTS3. Op het WK in Abu Dhabi won ze zilver. 'WF' /O

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 41