0) 0) w itë s If Titel ‘Sportvrouw van het jaar’ gaat naar Shirin ftp Br 12 Cees Houtepen blijft ES i O8"* kort Quote van de dag De meest Zeeuwse Vlaming die er is Doelpunt Aertssen Dubbelslag in Loenhout Jahrdell Constansia weg Grootmeesters domineren Waarschijnlijk had Zeeland niet eerder zo veel sportsters die op zo’n hoog niveau presteerden. Liefst vier atletes met Zeeuwse wortels, Shirin van Anrooij, Dinja van Liere, Anne Terpstra en Nancy van de Ven, horen in hun vakge bied bij de besten van de wereld. Daarom heeft de jury van het Zeeuws Topsportgala gemeend ze alle vier te kandideren voor de titel ‘Sportvrouw van het jaar’. Landelijk was er begin decem ber veel discussie. Atlete Femke Bol, die een topjaar draaide, was niet genomineerd als Sportvrouw van het jaar. Dat schoot bij velen in het verkeerde keelgat. Zij had niet misstaan naast schaatsster Irene Schouten, wielrenster Annemiek van Vleuten en shorttrackster Su zanne Schulting. De Zeeuwse jury, waarin vertegenwoordigers zitten uit alle hoeken van de Zeeuwse sportwereld, wilde niet die ‘fout’ maken en heeft vier vrouwen genomineerd. „Omdat je ook als provincie wel mag uitdra gen dat je over heel veel goede sportsters beschikt en dat daar trots op bent”, gaf jurylid Patrick Vader (SportZeeland) aan. Bij de mannen, de paralympi sche sporters en de ploegen was de spoeling dit jaar - in tegenstelling tot voorgaande jaren - veel dunner. De titel ‘Sportploeg van het jaar’ wordt zelfs helemaal niet verge ven. Geen enkele Zeeuwse ploeg deed in 2022 van zich spreken op een hoog niveau. Tot dit oordeel kwam een ze venkoppige jury. Die bestond dit jaar uit Mark Aalders (oud-rol- stoelbasketballer), Anjolie En- gels-Wisse (oud-atlete/voorzitter Vereniging Zeeland Atletiek), Brian van Goethem (oud-prof- wielrenner), Meino Rozendal (vol- leybalcoach/docent cios), Patrick Vader (SportZeeland), Roeland van Vliet (PZC) en Yorben West- strate (Omroep Zeeland). De winnaars worden bekendge maakt tijdens het Zeeuws Top sportgala van maandag 6 februari. Dat wordt gehouden in restaurant Landlust in Nieuwdorp. Eén van de uitreikers is oud-atleet Gregory Sedoc. Net zoals het bij de landelijke sportverkiezingen moeilijk was om bij de vrouwen tot slechts drie nominaties te komen, was dat eerder deze week in Zeeland ook zo. De jury van het Zeeuws Topsportgala besloot daarom om voor een viertal te kiezen. ZATERDAG 31 DECEMBER 2022 GO VELDRIJDEN van runenL Keuzestress bij de jury vier vrouwen genomineerd VOETBAL M Cees Houtepen heeft zijn verbintenis als trainer verlengd bij Serooskerke. De ervaren oefen meester is aan zijn eerste seizoen van zijn tweede periode bij de club bezig. Serooskerke bezet halverwege het seizoen de koppositie in de derde klasse. In zijn eer ste periode bij de club (2014-2017) werd hij in dezelfde klasse kampioen. Bij HVV’24 wordt Marco van Vlierberghe toegevoegd aan de technische staf. Hij wordt assistent van Mario Vermeirssen. Naast Van Vlierberghe was en blijft Angelo Verbraeken assistent. Het traditionele Oliebollentoernooi bij Schaakklub Souburg is gewonnen door grootmeester Casper Schoppen (foto rechts). Met een volle honderd procent score was hij iedereen de baas. Liam Vrolijk (links), tevens grootmeester, werd tweede voor internationaal meester Mark Smits. Met Schoppen en Vrolijk in de gelederen wisten de andere deelnemers dat het pittig zou worden. Het bleek al vrij snel dat de strijd tussen de twee grootmeesters zou gaan. Schoppen won de onderlinge strijd en greep daarmee de winst. Vrolijk stelde na de nederlaag tegen Schoppen gemakkelijk de tweede plaats veilig, al had hij evenveel punten als Smits. De Zeeuwen Joey Grochal, René Tiggelman, Jeroen Hekhuis, Collin Boelhouwer, Joey van de Braak en Al bert Vermue visten achter het net. - Presentator Piet Ever sd ijk introduceert de Belgische wieler- commentator José De Cauwer in Heinkenszand. VOETBAL Hoek zal het in het nieuwe jaar moeten stel len zonder Jahrdell Constansia. De aanval ler verruilt de Zeeuws-Vlaamse derdedivisi- onist voor het Belgische KSC Dikkelvenne. Dat maakte de Belgische tweedeklasser zelf bekend. De 22-jarige Constansia speelde sinds 2021 bij Hoek en speelde in bijna alle wedstrijden maar wel als invaller. Zijn finest moment was vorig seizoen dat hij de derby in en tegen Goes besliste met een doeltreffende demarrage in de slotfase. VOETBAL SCHAKEN Op de voorlaat ste dag van 2022 was er weer een Zeeuwse dub belslag bij een veldrit in België. In Loenhout won zowel Shirin van Anrooij (elite- vrouwen) als Senna Remijn (junioren). Exact een week eerder gebeurde dat ook al in Mol. Voor beiden was het de derde overwinning in deze kerstperi ode en de vierde in deze winter. Olivier Aertssen heeft gisteren gescoord voor Ajax. De uit Wolphaartsdijk afkomstige ver dediger maakte de 4-1 in het oe fenduel met Telstar (eind stand 5-1). De goal was zijn eerste voor Ajax 1. Hij kopte een vrije trap kogel- hard binnen. Het was het laatste oefenduel voor de herstart van de competitie. Aertssen speelt bij Jong Ajax. Anne Terpstra (boven), Shirin van Anrooij (rechtsboven), Nancy van de Ven (rechtsonder) en Dinja van Liere (onder) gaan de strijd met elkaar aan op het Zeeuws Topsportgala. rT. (o

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 40