DAG HUIS UT r sw f rUh* M 10 s u - - I ifi I MM sWpi Info Toen Jan Kersseboom 43 jaar geleden huisarts werd in Kortgene hoefden hij en zijn vrouw Carla niet op huizenjacht. Sterker nog: Het was een voorwaarde dat ze in de dokterswoning aan de Ooststraat gingen wonen. Inmiddels zijn ze allebei gepensioneerd en staat hun huis te koop. „Aan het begin van de twintigste eeuw is het gebouwd door de ge- Jan: „In de eerste week hadden we een lekkage in de douche, waar door beneden het water uit het plafond kwam lopen. We hebben toen gelijk de badkamer laten ver nieuwen en in de afgelopen 43 jaar hebben we alles aangepakt.” Carla: Op advies van de architect hebben we een extra schuifdeur tussen de woonkamer en de serre laten plaatsen. De woonkamer leek een heel smalle ruimte, maar door de extra schuifpui lijkt het nu veel breder en ruimer. Aan de andere kant van het huis is de praktijk uitgebreid en boven op zolder hebben we ook van alles laten op knappen en verbouwen. Dat was eerst een open zolder met een klein kamertje waar vroeger de meid woonde.” Jan: “Wij hebben vier kinderen, die wilden we ook allemaal een eigen kamer geven. Als ik langdurig ziek zou worden, moest er een vervanger in huis ko men die de praktijk ging runnen, Jan: „Wij zijn nu allebei 76, dus we worden oud. Toen ik een adver tentie zag staan van zeven senio renwoningen die hier gebouwd zouden worden, hebben we een ook daar moesten we een kamer voor hebben. Dus er is behoorlijk wat verbouwd. Dat hebben we niet zelf gedaan, want als huisarts was ik dag en nacht beschikbaar. Eens in de twee weken had ik een vrij weekend en op donderdag was ik vrij van vier uur ’s middags tot tien uur ’s avonds. We hadden simpelweg geen tijd om het zelf te doen.” Jan: „Ik weet nog goed dat we de eerste keer kwamen aanrijden, we vonden het gelijk een mooi dorpje. Toen we de Ooststraat inreden zeiden we tegen elkaar: Wat een kast van een huis, dat zal het toch niet zijn?’ Maar het was het wel. Carla: ‘Ik moest erg wennen. Ik vond het huis wel mooi, maar we woonden daarvoor in Maasdam in een nieuwbouwhuis dat speciaal voor ons gebouwd was. Alles was daar spie en span. Het liefst was ik met dat huis op mijn rug hiernaar toe verkast.” Carla: „Vreselijk. Ik heb er niet van kunnen slapen. Ik heb aardig wat verzameld in de afgelopen jaren, spullen van onze ouders, kunst, schilderijen en dingetjes uit Afrika waar Jan vroeger heeft gewerkt als tropenarts, dus nu moet ik gaan selecteren en dingen weg gaan doen. Ik weet dat het verstandiger is om kleiner te gaan wonen, maar dit is mijn eigen stekkie. Ik wilde hier graag blijven.” Jan: „Je kunt het beter nu doen dan wachten tot het echt niet meer gaat. Bovendien vind ik dat je dit huis weer moet gunnen aan een jong gezin dat hiervan kan genieten zoals wij dat altijd hebben gedaan.” optie genomen op een van die wo ningen en toen is het gaan rollen.” meente om een nieuwe arts aan te trekken. We hebben niet kunnen achterhalen hoe oud het huis pre cies is, want die gegevens zijn ver loren gegaan tijdens de waters noodramp. In elk boekje over Kortgene staat weer een ander bouwjaar en in de nok van het huis hebben we twee jaartallen ontdekt: 1908 en 1911. De vorige arts heeft in 1953 een in memo- riam over zijn voorganger gemaakt en daaruit blijkt dat het huis in 1912 voor het eerst bewoond was.” 7-/ i/ r ÏOï s' r mi B i» fes Rachel van Westen Jan en Carla Kersseboom in hun woonkamer. Hoe oud is dit huis? Hebben jullie veel aan het huis verbouwd? Waarom gaan jullie verhuizen? Het herenhuis aan de Oost straat 15 in Kortgene heeft een woon oppervlak van 344 vierkante meter en staat op een perceel van 1250 vier kante meter eigen grond. De woning staat te koop bij Rui ter plaat Makelaardij en de vraagprijs is 799.000 euro, kosten koper. Toen u destijds huisarts in Kort gene werd, moest u in dit huis gaan wonen. Wat vonden jullie van deze woning? Een seniorenwoning is wel een stuk kleiner dan dit huis. Moeten jullie veel spullen wegdoen? ZATERDAG 31 DECEMBER 2022 GO De voormalige dokterswoning aan de Ooststraat in Kortgene. foto'sjohan van derheijden ‘Vreselijk wat ik nu weg moet doen. Kon er niet van slapen’

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 38