M Koper wil bibliotheek omtoveren tot levendige plek M 4 Organisatie voetbaltoernooi baalt van stopzetten subsidie breien. Sponsors doen nu al een Het vervangen van twee vuilnisbakken kost meer dan die hele subsidie Al bijna vijftig jaar is het jeugd kerstzaalvoetbaltoernooi een geliefde traditie in Goes. Maar het organiseren ervan dreigt lastiger te worden nu de gemeente de subsidie gaat stopzetten. Ook dit jaar zijn honderden jon gens en meisjes van zeven voetbal verenigingen weer actief in het Omnium in Goes. Vijf dagen lang wordt er gevoetbald, zoals altijd tussen kerst en de jaarwisseling. Volgend jaar vindt de vijftigste edi tie van het jeugdkerstzaalvoetbal- toernooi plaats. Daar wil de organi satie iets speciaals van maken. Maar vooralsnog dreigt het organiseren van die jubileumeditie vooral een lastige klus te worden, want de ge meente heeft aangegeven geen sub sidie meer te zullen verstrekken. De Utrechtse vastgoedondernemer Jos van der Maas ziet het helemaal voor zich. Boekhandel 't Spui blijft bezoekers vanaf de Oude Markt trekken, een horecazaak lokt men sen vanaf de Spuistraat naar binnen en een kapper, een broodjeszaak en een konditorei (een (banketbakke rij waar je ook koffie kunt drinken) zorgen voor leven in de brouwerij in de Kerkstraat, aan de kant van het Bellamypark. Van der Maas heeft ‘een aantrekkelijk verzamel gebouw voor lokale ondernemers’ voor ogen. De projectontwikkelaar, ook IT-ondernemer, tekende deze week het koopcontract voor het ka rakteristieke pand in Vlissingen. ten staan nog niet vast. Tenslotte kan er binnen een paar jaar veel ver anderen als het om bijvoorbeeld in flatie of regelgeving gaat. De Stichting Innovatie Biblio theek Vlissingen, formele eigenaar van het pand, heeft na ruim vier jaar eindelijk een koper gevonden, die de goedkeuring van het ge meentebestuur kan wegdragen. Wethouder Coen Bertijn liet twee weken geleden nog eens weten dat de gemeente ‘niet voor de beste prijs, maar voor de beste invulling’ van het pand heeft gekozen. Hoewel Van der Maas uit het mid den van het land komt, ziet hij het helemaal zitten in Vlissingen. Hij ziet veel toeristische potentie in de zijns inziens ‘ondergewaardeerde’ stad. „Vlissingen heeft een strand en een historische binnenstad en is daarmee een aantrekkelijke plek om te wonen en te werken”, be toogt de vastgoedondernemer. De artikeln-procedure heeft er volgens Van der Maas toe geleid dat er ‘een Daarom is volgens de woord voerster met de organiserende stichting meegedacht over manie ren om de begroting in de toekomst rond te krijgen. Er kan nog bezwaar worden gemaakt tegen het stopzet ten van de subsidie. Creatieve ondernemers Boven de commerciële ruimten op de begane grond komen op termijn appartementen. Maar Van der Maas verwacht dat het nog vijf, zes jaar duurt voor die woningen er komen. Hij wil de eerste jaren de ruimtes op de verdiepingen verhuren als kantoren, ateliers of 'werkplekken voor creatieve ondernemers'. Aan tallen en afmetingen en huurprij zen van toekomstige appartemen- Verdubbeld De fractie van het CDA in de ge meenteraad heeft schriftelijke vra gen over de kwestie gesteld. Ze vindt dat het toernooi ook in de toe komst gewoon subsidie moet krij gen en vindt zelfs dat die voor vol gend jaar, als het toernooi voor de vijftigste keer wordt gehouden, moet worden verdubbeld. opgeblazen vuilnisbakken kost de gemeente meer dan die hele subsi die voor ons.” Van Goethem wijst er ook op dat Omnium (eigendom van de gemeente) vijf dagen een mooie omzet kan draaien. „Zonder ons was het hier nu leeg.” De ge meente laat desgevraagd weten de uitgangspunten en doelstellingen van het toernooi van harte te on dersteunen, net als de inzet van alle vrijwilligers. „Toch hebben we be sloten het evenement niet meer op de huidige manier financieel te on dersteunen”, zegt een woord voerster. Het toernooi past niet meer in de nieuwe beleidsregels voor subsidies. Daarin kunnen nieuwe initiatieven een eenmalige financiële bijdrage krijgen, om ver nieuwing te stimuleren. De ge meente zegt het desondanks be langrijk te vinden dat het kerstzaal voetbaltoernooi kan doorgaan. positieve flow’ is ontstaan, die zorgt voor veel investeringen in onder meer nieuwbouwprojecten. Het bibliotheekgebouw kan op de ‘belangrijke plek in de stad’ waar het staat, profiteren van die ont wikkelingen. Van der Maas ziet het pand al voor zich als ‘bruisende plek waar Vlissingers graag wonen, werken en/of elkaar ontmoeten’. Hij verwacht dat de eerste bedrijf jes (winkels en kantoren) ruim voor de zomer neerstrijken in het bibliotheekgebouw. Belangstellen den voor kantoorruimtes meldden zich al bij bedrijfsmakelaar Sinke Komejan. Vlissingen is een aantrekkelijke plek om te wonen en te werken Uitgenodigd „In mei werden we uitgenodigd bij de gemeente”, zegt Antoine van Goethem van de organiserende stichting (die nota bene werd opge richt om de gemeentesubsidie te kunnen ontvangen). „Er werd ver teld dat het subsidiebeleid was aan gepast en dat ons toernooi niet meer valt onder de activiteiten die subsidie krijgen.” Vanafvolgend jaar hoeft de orga- Ook dit jaar vindt in Omnium weer het jeugd kerstzaalvoetbaltoernooi plaats, foto johan van der heijden nisatie niet meer te rekenen op de 1500 euro van de gemeente. Dat be drag lijkt een peulenschil, maar vol- flinke duit in het zakje. D e organi- gens Van Goethem is het voor de satie is er niet happig op om hen om organisatie een belangrijke bij- nóg meer geld te vragen, drage. Er worden tenslotte heel wat kosten gemaakt. Denk aan het hu- Belangeloos ren van de zalen in Omnium. „We De organisatoren hopen dat de ge- proberen de kosten nu al zo laag meente haar besluit wil heroverwe- mogelijk te houden door bijvoor- gen. Van Goethem: „Al is het maar beeld geen bekers aan te schaffen als waardering voor alle vrijwilli- voor de winnaars.” Van Goethem gers die hier dagenlang belangeloos wil de kwestie niet overdreven dra- rondlopen, vaak terwijl hun eigen matiseren. Als de subsidie van de kinderen niet meer meedoen.” Hij gemeente wegvalt, komt het toer- wijst erop dat veel kinderen door nooi voor volgend jaar volgens hem het toernooi van de straat worden niet direct op de tocht te staan. Wel gehouden in een tijd waarin veel wordt het volgens hem een stuk vuurwerk wordt afgestoken door lastiger om alles financieel rond te de jeugd. „Het vervangen van twee Jf I [4 6 Wij houden jeugd van de straat VLISSINGEN - Jos van der Maas - René Hoonhorst Een horecaetablissement, win kels, kantoren en op termijn op de verdieping(en) appartemen ten. De voormalige bibliotheek moet uitgroeien tot bruisend hart van Vlissingen. - Antoine van Goethem, organisatie toernooi Rob Paardekam Goes ZATERDAG 31 DECEMBER 2022 PM IT. ■nE; iK W

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 32