Tom organiseert het grootste evenement aller tijden in Goes camper, en een gigantisch evenement op poten zetten Milan Vader wil terug op niveau 3 PC ZATERDAG 31 DECEMBER 2022 kijken uit naar volgend jaar Tom de Koning met achter hem de Grote Markt waar het 17 juni los gaat, foto johan van der Heijden Al anderhalf jaar is Tom de Ko ning van Goes Marketing bezig met de voorbereidingen voor Roze Zaterdag in Goes op 17 juni. 2023 wordt een ‘superbij- zonder jaar’, zegt hij. „Dit wordt het grootste evenement dat Goes ooit gehad heeft. We ver wachten 15.000 mensen.” De Roze Zaterdag bestaat al 46 jaar, maar heeft nog nooit in Zeeland plaatsgevonden. „Ik ben heel trots dat dat nu wel gaat gebeuren”, zegt De Koning. „In de Randstad wordt vaak ge dacht dat Zeeland ver weg is, en ouderwets. We willen laten zien dat je ook in Zeeland kunt zijn wie je bent.” Op Roze Zaterdag zijn door de hele stad festiviteiten. Onder an dere Gerard doling en Ruth Ja- cott treden op, maar er zijn ook een foodtruckfestival en een re- genboogparade. „Het is geen homofeestje”, be nadrukt De Koning. „We hopen dat iedereen naar Goes komt: gezinnen, maar ook ouderen. Het is een dag waarop iedereen elkaar lief mag hebben.” Niet alleen op 17 juni is het feest in Goes, het hele jaar 2023 barst van de ‘roze’ activiteiten. De Ko ning heeft er nu al zijn handen vol aan. Tegelijkertijd is het ook zijn laatste klus voor Goes Mar keting. „Ik denk niet dat ik ooit nog iets groters ga organiseren dan dit. Het lijkt me een mooi moment om op zo’n hoogtepunt te stoppen.” Het jaar 2022 verliep op z’n zachtst gezegd niet zoals Milan Vader gehoopt had. De 26-ja- rige mountainbiker en wielrenner kwam in april zwaar ten val in Spanje, tijdens de Ronde van het Baskenland. Hij was zwaargewond, en werd twaalf dagen in coma gehouden. Hij was op dat moment nét begonnen aan een carri ère als profwielrenner bij Jumbo-Visma. Maar Vader kwam er bovenop: hij herstelde zo goed, dat hij eind september zijn rentree kon maken in de Ronde van Kroatië. Maar in 2023 komt hij pas écht terug, zegt Vader. „Ik heb heel veel zin in komend jaar. Ik heb na mijn ongeluk al wel wat gekoerst, maar ik ben nog niet terug op mijn oude ni veau. Voor de buitenwereld zag het eruit alsof ik weer gewoon op de fiets zit, maar mijn li chaam is nog steeds herstellende. Ik had bij voorbeeld nog wat moeite met ademhalen. Niet zo gek, want mijn longen waren geklapt. Sinds kort voelt dat weer goed. Ik kijk ernaar uit om weer volop wedstrijden te rijden. In ja nuari ga ik naar Australië, en ik hoop dat ik me in de loop van het jaar steeds beter ga voelen. Het allerbelangrijkste is om terug te komen op mijn oude niveau, en het liefst nog een beetje erboven.” Milan Vader: „In 2023 kom ik pas écht terug.” foto lexde meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 31