M 'I Terugkomen op topsportniveau, wonen in een De vermisten van ’53: podcast van PZC en AD 2 Zij weten nu al dat 2023 heel bijzonder gaat worden: Norman en Diana Dijst hebben hun huis verkocht en trekken er twee jaar met de camper op uit. Milan Vader streeft ernaar, na de crash tijdens de Ronde van het Baskenland, terug te komen op zijn niveau. Of eigenlijk daarboven. En Tom de Koning mag ‘het grootste evenement dat Goes ooit had’ organiseren, Roze Zaterdag. PZC.NL Mariëlle bakt beste oliebollen Geen huis, geen spullen en geen baan meer. Bij Norman en Diana Dijst-Kommer (beiden 50) en hun zoon Naud (14) gaat het roer om. Ze wonen tot zondagmorgen 1 januari in een vakantiewoning in Kamper land, daarna begint hun leven in een camper. Diana heeft na 20 jaar ontslag genomen als ambtenaar bij de gemeente Schouwen-Duive- land, Norman heeft zijn baan als hovenier bij het bedrijf van zijn broer in Dreischor opgezegd en Naud is uitgeschreven bij zijn school, het Ostrea Lyceum in Goes. Ook hun bedrijf Poffers aan Zee, een poffertjesfoodtruck, hebben ze tijdelijk stopgezet. Hun huis in Kamperland waar ze drie jaar heb ben gewoond, na een leven lang, in Dreischor is verkocht. Diana: „We gaan met de camper op reis door Europa en we hopen an derhalf tot twee jaar onderweg te zijn. We hebben allebei onze ou ders nog en nog een dochter van 23 die in Breda woont, dus we vinden het wel fijn om snel terug te kun nen als er wat gebeurt. O ja, onze ruwharige teckel Storm gaat ook mee.” Diana: „Naud is een echt praktijk- kind met een kop verstand. Daar voor is er niets, daarom hebben we gekozen voor een wat lagere oplei ding waar hij toch met zijn handjes aan de slag kan. Alleen, als je je dan de helft van de tijd verveelt, wat doe je dan? Het is het afgelopen jaar bij Naud behoorlijk geëscaleerd op school, dus we zeiden tegen elkaar: waar wachten we nog op? Gaan we Podcast: Dit was 2022 een droom die al lang in de kast ligt, niet eens naar voren halen? Naud doet straks examen Nederlands en praktijkvakken. Hij gaat online Ne derlands volgen via de Wereld- school.” Diana: „Helaas is niet iedereen later gegeven. We hebben gezegd: als we het willen en we kunnen het nu, dan moeten we het gewoon nu doen. Norman heeft MS. Ja dat speelt ook mee. Norman: „Dat gaat op het moment prima, ik heb er geen last van. Dat is ook een van de redenen dat we zeg gen, we doen het nu, want over tien jaar weet ik niet hoe het gaat. Het kan zomaar veranderen.” Diana: „We gaan de poffertjesplaat wel meenemen. Vandaar dat de aanhanger op de oprit staat, dat is onze drie-in-een: het is onze food truck, Naud zijn slaapvertrek en ex tra opslagruimte. We gaan eerst ge nieten, maar zeker niet stilzitten. We willen onderweg dingen gaan doen en mensen gaan helpen. Vrij willigerswerk doen. Er zijn zoveel mensen die naar het buitenland vertrokken zijn en daar iets begon nen zijn. Die mensen kunnen alle maal hulp gebruiken.” We hebben gezegd: als we het willen en we kunnen het nu, dan moeten we het gewoon nu doen Diana: „Dat het uitgepakt heeft zo als we dachten dat het was. Dat we enorm veel mensen onderweg zijn tegengekomen, dat we mooie din gen hebben gezien, maar dat we ook zeker Naud een mooie levens les kunnen geven. Dat is het be langrijkst voor ons. Als het niet werkt, moeten we ook durven zeg gen: jongens dit is het niet.” Diana: „We hebben altijd gezegd: later, als we groot zijn. Voor ons is het altijd een wens geweest om ooit in het buitenland te wonen. We zijn al sinds ons vijftiende, zes tiende samen en toen heb ik een jaar in Engeland gewoond. Destijds riep ik al dat ik meer van de wereld wilde zien. Wel zeiden we: de kin deren moeten groot zijn.” Norman: „Niet bewust, het kan overal wezen.” Diana: „We hebben één plan en dat is dat we geen plan hebben. De route is afhankelijk van het weer, waar we naartoe willen en wat we leuk vinden. We gaan eerst naar het zuiden, naar Spanje en Portugal, daar is het weer nu heel goed. Nor man heeft altijd gezegd: als we in het buitenland gaan wonen, wil ik driekwart van het jaar in mijn korte broek kunnen lopen.” Noortje de Kroo van de PZC spreken mensen die mee werkten aan een groot onderzoek om de naamloos begra ven slachtoffers na tientallen jaren als nog te identificeren. Van de politieman die alles in het werk stelde om dna te ver zamelen, de burge meester die zijn ui terste best deed om de zoektocht moge lijk te maken, de psycholoog die uit legde waarom ver missingen zo trau matisch kunnen zijn tot de man die uiteindelijk een te lefoontje kreeg: „We hebben een match.” Bijlage Vanaf volgende week herdenken we de Watersnood ramp: met een bij lage op zaterdag 7 ja nuari en verhalen in de weken daarna. Tegelijkertijd is ‘De vermisten van ’53’ te beluisteren. Luister naar de trailer op pzc.nl/podcasts, ad.nl/podcasts of in je favoriete pod- cast-app. De afleve ringen worden vanaf 7 januari we kelijks gepubliceerd. Zeker weten dat je niks mist? Abonneer je alvast! Op 1 februari is de Watersnoodramp precies zeventig jaar geleden. Meer dan honderd mensen raakten vermist. Ve len van hen moes ten na de Ramp naamloos worden begraven, omdat hun identiteit niet kon worden vastge steld. In ‘De vermisten van ‘53’ hoor je de verhalen van ver schillende ooggetui gen die de ramp nacht meemaakten. Ook volg je de in tense zoektocht naar de antwoorden op die laatste vragen van de Watersnood ramp. Nu de laatste nabestaanden nog in leven zijn, dringt de tijd meer dan ooit. Journalisten Rolf Bosboom en ZATERDAG 31 DECEMBER 2022 PC ZIERIKZEE Deze Zeeuwen WAT VINDT U? Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Oneens - Diana Dijst-Kommer Gisteren: Ik geef geen cent uit aan vuurwerk (4021 reacties) Vanaf vandaag kun je een voorproefje beluisteren van de podcastserie ‘De vermisten van ’53’. Over een vergeten hoofdstuk van de Watersnoodramp en de laatste kans voor nabestaan den’ om écht af scheid te nemen van vermiste fami lieleden. De vermisten van ’53, een podcastse- rie van Noortje de Kroo en Rolf Bos boom. FOTO MARK REI JNTJENS Nieuwe stelling: 2023 wordt mijn jaar Mariëlle van Oosten uit Zie- rikzee is de af gelopen week in het SBS6 televi sieprogramma ‘De Staatsloterij Beste Oliebol len bakker van Nederland’ uit geroepen tot beste oliebollen- bakker van Ne derland. Mariëlle en haar ‘bakmaatje’ Joyce Kristal ij n wonnen de bak- wedstrijd, Mart- hyn Mol uit Sint Philipsland ein digde als tweede. De Zie- rikzeese kreeg het direct druk: vandaag bakt ze oliebollen in de Hoge Molen straat in Zierik- zee, aan de ach terkant van sla gerij Ornée Bo- lier. In de nieuwste aflevering van ‘de PZC deze week’ blikken we aan de hand van zes pod casts terug op bijzondere mo menten van 2022. Het jaar begon in corona- tijd, we volgden een zeldzaam gruwelijke moordzaak en zagen het spoor van vernieling dat een tornado in Zierikzee ach terliet. Gelukkig waren er ook hoopvolle mo menten, zoals weer Hrieps en andere festivals, en de kans om schone kern energie te gaan produceren in Zeeland. Beluis ter de podcast via pzc.nl of je favoriete pod cast app. Wat gaan jullie doen? Wat is er veranderd? Norman, Diana en Naud Dijst en hun hondje Storm gaan sa men met de camper door Eu ropa trekken, foto familie dijst Diana houdt de reis door Europa bij via een blog: dijstkommer. reislogger.nl. VLISSINGEN k Eens Arjen Nijmeijer Vlissingen Valeska Nastaly Cornelleke Blok Vlissingen Waarom hebben jullie niet nog een jaartje gewacht? Wat doen jullie onderweg? Wat hopen jullie over twee jaar te kunnen zeggen? Is dit wat je gaat doen als je 50 bent? Dan terug naar Zeeland? Hebben jullie de route al uitge stippeld? DE VAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 30